Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Puzzle dla dzieci klasyk, który przetrwał próbę czasu

2017-11-14
Puzzle dla dzieci klasyk, który przetrwał próbę czasu

Niektóre rodzaje zabawek towarzyszyły nam dosłownie od zawsze. Puzzle i układanki to jednocześnie relikt przeszłość uwielbiany już przez naszych dziadków, ale również prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu zabawkarskiego, która wciąż ma wiele do zaoferowania. Zwłaszcza teraz obserwujemy wyraźny wzrost i ewolucję tych wspaniałych zabawek. Dziś oprócz klasycznych puzzli dla dzieci przedstawiających piękne pejzaże i sceny bliskie dziecięcym serduszkom mamy również masę innowacyjnych pomysłów, które rozchodzą się niczym kręgi na wodzie docierając do coraz większego grona odbiorców.

Puzzle i układanki drewniane, alternatywą dla plastiku

Drewno wciąż ma w sobie tą magię. W świecie pełnym plastikowych zabawek zaskakująco wiele osób wybiera te wykonane w tradycyjnym stylu. Powód tego jest prosty, są one naturalne, pozbawione niebezpiecznych substancji od których chcemy odgrodzić nasze pociechy.

Dodatkowo drewno może służyć maluchom przez całe lata a niektóre zabawki drewniane wręcz przekraczają granicę pokoleń bawiąc i ucząc najmłodszych tak samo jak nas w przeszłości. Nie ma nic lepszego jak zobaczyć tą samą ciekawość w oczach dziecka i ponownie poczuć się dzieckiem. Taki widok przywodzi najpiękniejsze wspomnienia.

Różnorodność czyli dla każdego coś miłego

Nowe wersje i innowacyjne pomysły pojawiają się co dzień zwłaszcza wśród puzzli do układania. Z łatwością można natknąć się na takie nowości jak puzzle magnetyczne. Są one naturalnym krokiem naprzód oraz pomostem między kolorowymi magnesami na lodówkę a mozaikami.

Klasyki takie jak puzzle drewniane to już nie to samo co kiedyś, oczywiście w pozytywnym sensie. Szczytowym osiągnięciem w tej chwili są puzzle przestrzenne oraz układanki 3D. Pozwalają one na doświadczanie przyjemności płynącej z składania obrazków w całość w zupełnie nowy sposób. W tym wypadku jest to już prawie fuzja puzzli dla dzieci z klockami i odrobiną modelarstwa. Oczywiście klej jest tu całkowicie zbędny wystarczy - wyobraźnia przestrzenna i odrobina cierpliwości, aby cieszyć widokiem pięknych konstrukcji i replik.

Dzieci i nauka poprzez zabawę

Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Zawsze przy wyborze nowej zabawki należy zastanowić się nad jej poziomem trudności. Mianowicie czy nie jest ona o wiele za trudna lub może śmiesznie łatwa. W obu tych przypadkach łatwo jest zniechęcić malucha do dalszej zabawy.

Puzzle dla dziecka pozwalają ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności. Wiadomo nie od dziś, że nauka jednej zdolności lub rozwój konkretnego talentu pozwalają dziecku łatwiej łączyć fakty i stosować to, co już wcześniej poznało w kompletnie nowych sytuacjach. Powoduje to, że im więcej maluch już umie tym szybciej przyswaja nowe wiadomości. Warto więc wykorzystać fakt, iż na wczesnym etapie życia maluchy uczą się o otaczającym świecie znacznie szybciej niż w kolejnych latach.

Przechodząc do sedna im więcej dziecko nauczy się wcześnie, tym łatwiej przyswoi skomplikowane umiejętności potrzebne w dorosłym życiu. Nie znaczy to jednak że mamy odbierać maluchom przyjemność płynącą ze swobodnej zabawy. O wiele lepszym pomysłem jest dostosowanie zabawek tak by subtelnie stymulowały rozwój dziecka. Układanki magnetyczne, układanki drewniane oraz puzzle przestrzenne świetnie nadają się do tego niebanalnego zadania.

Rozwój takich umiejętności jak: mała motoryka, pamięć przestrzenna, zdolności postrzegania, kreatywność i kojarzenie faktów, nasze małe pociechy nabiorą w nich wprawy samoczynnie wraz z upływem czasu. Odpowiednie zabawki takie jak puzzle dla dzieci lub nawet specjalnie dobrane układanki dla dziewczynek zapewniają codzienną dawkę stymulacji połączonej z zabawą. Jeśli podajesz swojemu dziecku witaminy, aby rosło zdrowe i silne to ta sama analogia tyczy się zabawek i rozwoju emocjonalnego oraz inteligencji u maluchów.

Przeczytaj również

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel