Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zegary dla dzieci

( ilość produktów: 14 )

Nauka czasu, rozwój zdolności matematycznych, kreatywność czy koncentracja – zegary dla dzieci do nauki łączą zdobywanie nowych umiejętności z dobrą zabawą. Pozwalają w prosty i interesujący sposób uczyć obsługi zegara i rozumienia koncepcji czasu. Przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku, by od najmłodszych lat oswajać je z pojęciem godzin i cyfr. W naszej ofercie posiadamy takie zegary:

 • Zegary dla dzieci do nauki
  Jeśli chcesz w przyjemny sposób wprowadzić dziecko w świat czasu i liczb, znajdziesz tu zegary dla dzieci do nauki w kilku rodzajach. Mogą być wykorzystywane na różnych etapach nauki: zarówno do wstępnego przedstawienia dziecku cyfr widocznych na tarczy, jak i do zilustrowania koncepcji czasu i godzin. Maluchy mogą więc w dobrej zabawie stopniowo uczyć się, jak prawidłowo ustawić lub odczytać godzinę.
 • Zegary edukacyjne
  To przygotowane zestawy do nauki godzin i planowania. Wyposażone nie tylko w zegar dla dzieci do nauki jego obsługi, ale i różnorodne karty ułatwiające określanie czasu i rozumienie go. Dla starszych dzieci to wciągające zadania, które wspierają umiejętność logicznego myślenia oraz koncentracji.
 • Zegar dla dzieci z piaskiem - klepsydra
  Odczytywanie godziny jest ważne, tak samo jak ważne jest zrozumienie koncepcji czasu. Małym dzieciom nie przychodzi to łatwo. Dlatego warto sięgnąć po zegar dla dzieci z piaskiem, który pomoże im pojąć upływ czasu. Klepsydry – znane od lat zegary piaskowe – odmierzą i jednocześnie zwizualizują 3, 5, 10 czy 30 minut. Będą wsparciem w codziennych czynnościach, takich jak odpowiednio długie mycie ząbków czy zakończenie zabawy na czas.
 • Zegar magnetyczny
  Jednym z zegarów, które służą do nauki czasu, jest zegar magnetyczny. Wyróżnia go zastosowanie magnesów, nie tylko ułatwiających układanie na nim wskazówek i cyfr, ale i przez siłę przyciągania będących dla dziecka dodatkową atrakcją.

Zegary dla dzieci – dlaczego warto

Uczyć czasu, godzin i cyfr można za pomocą zwykłego zegarka. Warto jednak sięgnąć po specjalnie stworzone do tego zegary dla dzieci i to z kilku powodów:

 • Nauka czasu: skutecznie pomagają w nauce obsługi zegara, odczytywania godzin, minut i sekund. Pozwalają w przyjemnej atmosferze zrozumieć koncepcję czasu.
 • Rozwój zdolności matematycznych: odpowiednio wcześnie wprowadzona nauka zegara pozwala dzieciom oswajać się z cyframi i łatwiej pojąć później ich wykorzystanie w dodawaniu i odejmowaniu. Liczenie jest niezbędne do określania różnicy czasu.
 • Kreatywność i wyobraźnia: zegary edukacyjne, które wzbogacone są o dodatkowe zadania, często zachęcają dzieci do kreatywnego myślenia. Pobudzają ich wyobraźnię i wspierają naturalną ciekawość świata.
 • Koncentracja i logiczne myślenie: praca z zegarem, w tym odczytywanie czasu i liczenie godzin czy minut, wymaga od dziecka skupienia i umiejętności logicznego myślenia.
 • Organizacja czasu: zegary dla dzieci z kartami edukacyjnymi lub planszami poza wyznaczaniem godzin uczą też planowania i organizowania czasu.

Jaki zegar dla dzieci do nauki wybrać? Poznaj Small Foot, Goki czy Janod

Drewniany zegar dla dzieci do nauki to pewność jego trwałości i bezpieczeństwa. Kupiony w prezencie dla 3-latka pomyślnie służył będzie i za kolejne 5 lat. Stopniowo wprowadzi dziecko w fascynujący świat czasu i odmierzania go. Będzie dobrą podstawą do nauki matematyki.

Zegary z drewna od renomowanych marek, takich jak Small Foot, Goki czy Janod, w całości wykonane są z ekologicznych i bezpiecznych materiałów. Łączą nowoczesną estetykę i design, oferując wiele różnych możliwości. Warte sprawdzenia są też zegary dla dzieci Bigjigs Toys w formie klepsydr czy Sevi – zegar uczący nie tylko godzin, ale i odpowiadających im czynnościom w trakcie dnia.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą kategorii zabawki edukacyjne.

 

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel