Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klocki drewniane

( ilość produktów: 74 )

Sklepowe półki uginają się od coraz to nowszych i zachwycających oryginalnością zabawek. Często jednak, dzieci najchętniej sięgają po te zabawki, które znają najlepiej. Doskonałym na to przykładem są lubiane od pokoleń klocki drewniane - jedne z najchętniej kupowanych zabawek, przeznaczonych dla maluchów – dlaczego? Otóż jak żadne inne zabawki, rozwijają wyobraźnię, koordynację wzrokową, kreatywność i zdolności manualne pociech. Różnokolorowe figury uczą, w jaki sposób rozpoznawać barwy, a ich odmienne kształty oraz zabawy z liczeniem poszczególnych elementów, pomagają w przyswajaniu matematyki. Przejście etapu od burzenia, do tworzenia własnych konstrukcji, uczy dziecko kreatywnego myślenia i przewidywania. Wybierając klocki, warto kierować się wiekiem malucha. To kryterium okaże się pomocne zarówno pod względem kształtów, barw, jak i ilości elementów oraz ich wielkości. Klocki drewniane powinny być zróżnicowane w taki sposób, aby można było tworzyć z nich dowolne budowle, a nie tylko jeden wyznaczony schemat. Klocki drewniane to doskonała zabawka zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu trwałego materiału, mogą one służyć pociechom przez wiele lat, na każdym etapie ucząc czegoś innego. 

Klocki edukacyjne – nauka poprzez zabawę

Klocki to szczególny rodzaj zabawek. Świetnie sprawdzają się bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania dziecka. Wznoszenie coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji zapewni maluchom mnóstwo frajdy. A przy okazji przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju. Przede wszystkim, zabawa klockami drewnianymi stanowi doskonały trening kreatywności, polegający na wymyślaniu i projektowaniu rozmaitych konstrukcji. To z kolei jest świetnym ćwiczeniem logicznego myślenia – mali konstruktorzy muszą przemyśleć niemal każdy swój ruch, by zbudowana budowla lub pojazd nie rozpadły się. Kolejnym z atutów klocków drewnianych jest możliwość nauki kolorów, kształtów, a nawet podstaw matematyki. Nie bez powodu więc, klocki edukacyjne te wykorzystywane są w roli pomocy naukowej w przedszkolach. Na tym jednak nie koniec – klocki stymulują też zmysły wzroku i dotyku, wspomagają precyzję ruchów oraz uczą cierpliwości. Jeśli są układane przez dzieci w większej grupie, stanowią dobrą okazję do nauki współdziałania.

Klocki drewniane – trwałe, bezpieczne i ekologiczne

Klocki konstrukcyjne znane były już naszym rodzicom. Wraz z rozrastaniem się oferty zabawek dla dzieci, w sklepach królować zaczęły klocki wykonane z różnych materiałów. Także z plastiku czy miękkiej pianki. Wciąż nie brakuje jednak zwolenników ponadczasowych drewnianych klocków dla dzieci. Te, choć zwykle nieco droższe od swoich sztucznych odpowiedników, sprostają potrzebom i oczekiwaniom maluchów i ich rodziców. Kluczową zaletą jest ich wytrzymałość, dzięki której nie pękają i nie kruszą się z biegiem czasu. Dzięki temu mogą służyć zabawie i nauce kilku pokoleniom. Klocki drewniane łatwo utrzymać w czystości – prosta forma powoduje, że w ich zakamarkach nie gromadzi się brud.

Klocki z drewna w sklepie internetowym

By spełnić marzenia – maluchów o wyśmienitej zabawie i rodziców o wszechstronnym rozwoju dziecka – w naszej ofercie zgromadziliśmy wyłącznie najlepsze klocki z drewna. Wśród nich znaleźć można mniej i bardziej wymagające zestawy dla dzieci już od pierwszego do siódmego roku życia. Rozbudowana oferta klocków konstrukcyjnych pozwala na ich łatwe dopasowanie do możliwości i upodobań małego budowniczego. Do gustu maluchom przypadną zarówno klasyczne kolorowe drewniane klocki, jak i minimalistyczne komplety, które pobudzają zmysł estetyki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą klocków drewnianych takich marek, jak Bajo, Bigjigs Toys, Djeco, Goki czy Janod.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel