Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Cymbergaj i bilard dla dzieci

( ilość produktów: 10 )

Oto popularne gry stołowe dla dzieci. Często spotykane w salonach gier i na festynach, świetnie sprawdzą się również w domach. Dostosowane do dziecięcych możliwości cymbergaj i bilard dla dzieci to nie tylko wciągająca zabawa dla całej rodziny, ale i wiele korzyści dla rozwoju dziecka: jego zręczności, refleksu, koncentracji, koordynacji ruchowej czy umiejętności strategicznych.

Cymbergaj dla dzieci

Cymbergaj, a właściwie air hockey, to gra zręcznościowa przypominająca hokej na lodzie. Gracze za pomocą specjalnych palet, zwanych także rakietkami i grzybkami, mają za zadanie trafić krążkiem do bramki przeciwnika. Używany jest do tego specjalny stół do cymbergaja, po którym oryginalnie dysk krąży bez kontaktu z jego powierzchnią. Dzieje się tak dzięki wydmuchiwanemu ze stołu powietrzu. Stąd angielska nazwa air hockey, którą można przetłumaczyć jako hokej powietrzny.

Cymbergaj dla dzieci jest mniejszy od standardowej wersji, lecz tak samo jak ona dostarcza świetnej rozrywki. Z myślą o najmłodszych wykonywany jest z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Sprawdzi się zarówno na co dzień do gry z rodziną i przyjaciółmi, jak i podczas dziecięcych imprez jako jedna z głównych atrakcji.

Mini bilard

Mini bilard od klasycznego stołu bilardowego odróżniają jedynie wymiary. Jest mniejszy, niższy, a kije lżejsze, co ułatwia dzieciom grę. Można go wygodnie przenosić i przechowywać. Zestaw zawiera jednak wszystko, co niezbędne: kije bilardowe, bile, trójkąt i kredę, a sam stół świetnie odzwierciedla jego pełnowymiarową wersję. Bilard to gra stołowa z długą historią. Jej celem jest zazwyczaj wbijanie kul do otworów w stole (łuz, zwanych też kieszeniami) za pomocą kija. Zasady gry różnią się od siebie w zależności od rodzaju gry bilardowej. Do najpopularniejszych należą: bilardy francuskie (karambol), bilardy amerykańskie (pool), bilardy angielskie (snooker) i inne, jak np. ruska piramida.

Bilard dla dzieci nie musi jednak ograniczać się do żadnego z tradycyjnych rodzajów gier i zasad. Choć do najłatwiejszych i zalecanych na start należą ósemka i dziewiątka, to śmiało dopasowywać można grę do umiejętności dziecka. Naukę rozpocząć można już w wieku około 5-7 lat. Warto zadbać przy tym o to, by pozostała ona dobrą zabawą i poprzez rozrywkę kształciła dziecięce zdolności.    

Bilard i cymbergaj dla dzieci – dlaczego warto?

  • Rozrywka dla całej rodziny: W deszczowe dni i długie, zimowe popołudnia, na co dzień czy od święta, gdy przychodzi czas zabłysnąć wyjątkową atrakcją podczas różnorodnych imprez – gry stołowe, jak bilard i cymbergaj dla dzieci, będą źródłem wspaniałej zabawy. I to nie tylko dla najmłodszych!
  • Nauka sportowej rywalizacji i rozwój umiejętności społecznych: Gry na stole pozwalają doświadczać uroków współzawodnictwa, oswajania z sukcesami i porażkami. Uczą szacunku do zasad gry i do swoich przeciwników, wzmacniając tym samym umiejętności społeczne.
  • Zręczność i koncentracja: Podczas gry w mini bilard dzieci ćwiczą koordynację ręka-oko, operując kijem i próbując trafić bilami do otworów. Wzmacniają tym samym precyzję swoich ruchów, skupienie i opanowanie. Cymbergaj to z kolei refleks i zręczność, koncentracja na ruchach przeciwnika i swoich, doskonałe rozwijanie zdolności motorycznych. 
  • Myślenie strategiczne: Uczą logicznego myślenia i tworzenia strategii. Wizją wygranej zachęcają do wyciągania wniosków, udoskonalania swoich ruchów czy przewidywania posunięć przeciwnika – zarówno cymbergaj, jak i bilard. Gra dla dzieci na stole rozwija kompetencje dziecka w satysfakcjonującej formie.

Stół do cymbergaja lub bilard dla dzieci - co wybrać

Podczas poszukiwań warto wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego umiejętności i zainteresowania, a także wielkość pomieszczenia, w którym stół miałby się znaleźć. Ponadto, zastanawiając się nad tym, jaki stół do cymbergaja czy mini bilard dla dzieci wybrać, warto postawić na trwałość i solidne wykonanie.

Cymbergaj i bilard dla dzieci to gry stołowe, które łączy precyzja ruchów, zręczność i koncentracja. Wybór między stołem do cymbergaja a mini bilardem powinien więc opierać się na indywidualnych cechach dziecka. To bardziej żywiołowe i lubiące dynamikę zdecydowanie lepiej odnajdzie się w odbijaniu błyskawicznie poruszającego się po stole krążka podczas gry w cymbergaja. Z kolei dziecko czerpiące radość z precyzji swoich ruchów i ich udoskonalania, a przy tym gotowe cierpliwie czekać na swój ruch, chętniej zainteresuje się mini bilardem. A jeśli nie chcesz wybierać, kup duży stół do gry zręcznościowej 4 w 1, będący połączeniem 4 gier stołowych, takich jak bilard, cymbergaj, tenis i piłkarzyki.

Jaki stół do cymbergaja i mini bilard?

W wyborze stołu istotny jest wiek dziecka i ilość wolnej przestrzeni. Cymbergaj dla dzieci czy mini bilard jest mniejszy, bo przeznaczony do warunków domowych, ale pomiędzy poszczególnymi produktami mogą występować znaczne różnice w ich wielkości. Warto więc podczas poszukiwań zapoznać się z podanymi wymiarami i porównać je z dostępną w domu przestrzenią.

Podobnie ze wzrostem dziecka, wybierając wyższy lub niższy stół. Te niższe zazwyczaj są jednocześnie prostsze i tańsze, jak cymbergaj i bilard stołowy „mini” od Small Foot, bo tworzone z myślą o młodszych dzieciach. Starszym śmiało kupić można wyższy model, wyglądem bardzo zbliżony do klasycznego.

Zachęcamy do zapoznania z przygotowanymi przez nas produktami. Każdy cymbergaj i bilard dla dzieci w naszej ofercie to produkt wysokiej jakości, który wykonywany jest z solidnych i bezpiecznych materiałów. Tworząc zabawki dla dzieci, troska o ich odporność na zniszczenia jest niezwykle ważna, jeśli mają one pomyślnie służyć przez długi czas.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel