Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Figurki zwierząt dla dzieci

( ilość produktów: 35 )

Zwierzęta zwracają uwagę maluchów bardzo wcześnie. Są dla nich świetną motywacją do nauki, rozpoznawania dźwięków, kształtów i kolorów. Dlatego figurki to świetna pomoc w zainteresowaniu dziecka światem zwierząt. Do wyboru masz wiele gatunków, które wzbogacą Wasze zabawy.

Jak bawić się z dzieckiem figurkami zwierząt?

Zwierzątka są źródłem wielu bodźców i fascynacji dla Twojej pociechy. Możesz wykorzystać figurki żywych stworzeń do wielu zabaw, które jednocześnie będą uczyć. Oprócz zabawek, które są w komplecie, znajdziesz także pojedyncze figurki —  świetne do uzupełnienia kolekcji.

Jedna z najfajniejszych zabaw jest „zabawa w cienie”. Zabawki, które dziecko już zna po podświetleniu latarką i rzuceniu cienia na ścianę wyglądają inaczej. Po kształtach można rozpoznawać jakie to zwierzę, bawić się przysuwaniem i odsuwaniem światła, co zmienia proporcje zwierzaka i inaczej działa na wyobraźnię szkraba. To zabawa zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych.

Bardziej zaawansowaną zabawą jest dopasowanie figurek zwierząt do określonych grup jak: zwierzęta na farmie, zwierzęta dzikie lub domowe. Do tej zabawy można wykorzystać kolekcje lub wszystkie stworzenia z różnych zestawów. Ta zabawa jest również przydatna podczas sprzątania i chowania zabawek. Inne zabawy to np. naśladowanie zachowań zwierząt i dźwięków. Muczenie krowy, szczekanie psa, miauczenie kota, pohukiwanie sowy. Dzieci uwielbiają rozpoznawanie dźwięków, które wydają zwierzaki. Figurki pozwolą nam nauczyć dzieci, jakie są różnice między gatunkami, nazwać i rozpoznać różnice między nimi, gdzie żyją, co jedzą. Nauka nazewnictwa części ciała to również świetna zabawa. Porównywanie budowy ciała zwierząt do ludzi oraz między poszczególnymi zwierzakami rozwija na wielu poziomach.

Rodzaje zabawek z figurkami zwierzątek

W naszym sklepie znajdziesz pojedyncze figurki, zestawy lub gry, które korzystają z wizerunku żywych stworzeń. Dla dzieci, które ukończyły 1,5 roku, znajdą się klocki z kształtami zwierząt, które trzeba dopasować do siebie - sorter kształtów lub wieże, piramidy i kostki. Dla dzieci od 3. roku życia mamy gry planszowe, zgadywanki i układanki.

Warto zwrócić uwagę na figurki wolnostojące z planszą do układania ich w naturalnym środowisku – sawanna, las lub farma, zestaw z dobieraniem zwierząt w pary „Arka Noego”. Znajdziesz też kilka rodzajów pociągów, gdzie pasażerami są różne stworzenia.

Dla wszystkich polecamy matrioszki z wizerunkiem zwierzątek, to zabawa, która nigdy się nie nudzi. Najwięcej zabawek z figurkami oferują producenci: Goki Djeco, Sevi i small foot.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel