Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Grzechotki, gryzaki

( ilość produktów: 182 )

Grzechotki i gryzaki należą do grona pierwszych zabawek oferowanych dziecku. Poza samą funkcją rozrywkową są one również praktyczne – pomagają w okresie ząbkowania, masując podrażnione dziąsła i zmniejszając uczucie dyskomfortu u niemowlaka. To także dobry pomysł na uspokojenie płaczącego dziecka na przykład po kąpieli lub podczas wizyty u lekarza. Dlatego warto mieć kilka tego typu zabawek, aby nie znudziły się one maluchowi zbyt szybko.

Kiedy kupować grzechotki dla dzieci?

Pierwsze miesiące życia malucha to okres intensywnego poznawania otaczającego świata. Zmysły dziecka nie są jeszcze wówczas dobrze rozwinięte. Wzrok, słuch i dotyk dopiero czekają na ukazanie wszystkich swoich możliwości. Właśnie w tym celu sięga się po pierwsze zabawki dla dziecka, takie jak grzechotki oraz gryzaki. Często mają one intensywne, kontrastowe kolory. Dzięki temu nie tylko ładnie wyglądają i są ozdobą dziecięcego pokoiku, ale także ćwiczą wzrok niemowlaka.

Grzechotka drewniana na początku powinna być jedynie pokazywana leżącemu maluchowi. Jego rodzice szybko zauważą, że zaczyna skupiać na niej swój wzrok i wodzić za nią. Reaguje także na przyjemny, delikatny szum, jaki wydaje z siebie zabawka. Z czasem, kiedy dziecko potrafi już unieść główkę, a następnie siedzieć samodzielnie i trzymać w dłoni przedmioty, grzechotka drewniana doskonale nadaje się do zabawy. Takie narzędzie pomoże w nauce manipulacji przedmiotami, a także będzie podstawą do samodzielnej obserwacji następstw przyczynowo-skutkowych (ruch grzechotki i wydawany przez nią dźwięk).

Jaka powinna być idealna zabawka dla niemowlaka?

Idealna zabawka dla niemowlaka musi być przede wszystkim bezpieczna. Oznacza to, że absolutnie nie powinna ona posiadać żadnych drobnych elementów, które maluch może połknąć. Materiały, z jakich są wykonane grzechotki oraz gryzaki powinny być przyjazne dla dziecka. W końcu będą nie tylko trzymane w małych dłoniach, ale przede wszystkim wkładane do buzi. Najlepsze są takie o zróżnicowanej fakturze i wykonane z różnych materiałów. Niemowlak na początku swojego życia to właśnie poprzez dotyk językiem poznaje dany przedmiot.

Miękka grzechotka z materiału, połączona z funkcją gryzaka, to najlepsze rozwiązanie dla malutkiego dziecka. Można ją bezpiecznie włożyć do jego łóżeczka. Z czasem, kiedy niemowlę dorasta i zaczyna samo siedzieć, postawić można na przykład na kolorowe piłeczki do zabawy.

Grzechotki dla dzieci to popularny prezent, który dziecku przynoszą goście je odwiedzający. Tak naprawdę zawsze się przydadzą, a jeżeli będą przedstawiały przyjaznych bohaterów dziecięcych, to wzbudzą również zainteresowanie malucha. Polecamy także zabawki edukacyjne dla niemowląt.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel