Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bajo

( ilość produktów: 12 )

Bajo, najlepsze zabawki dla Twojego dziecka 

Polska firma Bajo założona została w 1993 roku przez Wojciecha Bajor, architekta i scenografa. Fabryka położona jest w malowniczym regionie u podnóża Karpat. Produkuje zabawki drewniane z drzew liściastych, które wykonane są z wielką starannością, precyzją, szczegółowością. Charakteryzują się indywidualną, unikalną historią, w wyniku długich godzin projektowania i dostosowywania zabawek do potrzeb dzieci i rodziców. Bajo dokłada starań, aby zaprojektować wielofunkcyjne zabawki, które w tym samym czasie rozwijają inteligencję, sprawność i świadomość dziecka. Zabawki Bajo wpływają na rozwój dziecka, wyobraźnię, myślenie przestrzenne, zdolności motoryczne, kreatywność. Uczą myślenia analitycznego i abstrakcyjnego. Zachęcają do zabawy według własnych, nienarzucanych zasad. W każdej zabawce Bajo zostaje zachowany przynajmniej jeden, nawet bardzo mały, zupełnie naturalny element, po to aby dać szansę dziecku poczuć naturalne ciepło drewna.

Zabawki Bajo często używane są jako pomoce pedagogiczne w przedszkolach, znajdują zastosowanie do celów edukacyjnych i do rehabilitacji dzieci. Firma Bajo jest zaangażowana w promowanie idei, które uważa za słuszne. Uczestniczy w wielu projektach edukacyjnych i rozwojowych, które zachęcają do pozytywnych zmian społecznych i zwiększają świadomość ekologiczną.

Zabawki Bajo spełniają wszystkie unijne i amerykańskie standardy i wymagania dla zabawek dotyczące bezpieczeństwa (dyrektywa 88/378/EWG i 93/68/EWG) w zakresie materiałów, produkcji i etykietowania. Bajo używa tylko najbezpieczniejszych, certyfikowanych, nietoksycznych farb opartych na naturalnych składnikach, które spełniają normy bezpieczeństwa UE (EN71) oraz normy amerykańskie.

 

Bajo wspiera naszą społeczność, korzystając wyłącznie z materiałów o wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych, pochodzących od certyfikowanych dostawców lokalnych, którzy szanują europejskie normy ekologiczne w produkcji drewna. Każdy produkt Bajo jest ręcznie sprawdzany w celu określenia jakości wykonanego elementu.

Eko zabawki 

Do wykonywania zabawek marka Bajo używa łatwego w recyklingu materiału, jakim jest drewno z drzew liściastych. Drewno pochodzi z miejsc o zrównoważonej gospodarce leśnej. Co ważne, drewno pozyskiwane są również od producentów parkietów i mebli, a więc dostaje ono drugie życie. W wykonywaniu zabawek stosowane są również takie materiały jak: filc, bawełna organiczna i tektura. Jednakże prawidłowe podejście do ekologii to nie tylko sam materiał. Dochodzą do tego procesy projektowania i produkcji. Stawiamy głównie na wytrzymałość zabawek, ponieważ chcemy, aby bawiły się nimi całe pokolenia dzieci. Dlatego nadajemy zabawkom ponadczasowy design. Często zabawki Bajo stają się także elementami dekoracyjnymi, honorowymi pamiątkami z dzieciństwa, które przywołują miłe wspomnienia. 

Marka dba o odnawialne źródła energii, dlatego dach fabryki pokryty jest panelami słonecznymi. Wokół fabryki jelenie hodują swoje dzieci, a w otaczającym lesie ptaki wiją gniazdka. Dodatkowo marka eliminuje plastik na etapie pakowani i transportu. 

Drewniane zabawki mają w sobie wiele magii i wedle idei Bajo przekazują kluczowe przesłanie ekologiczne. Kontakt z drewnem i przyjazne ciepło oraz możliwość budowanie wszechświata dziecięcego przy pomocy zabawek. Są to kluczowe elementy w kształtowaniu wyobraźni dziecka oraz jego świadomości ekologicznej. W drewnianych zabawkach zawarta jest miłość do natury. 

 

Wiek
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel