Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gry pamięciowe, memory

( ilość produktów: 42 )

Ćwiczą pamięć i koncentrację dziecka, rozwijają umiejętności logicznego myślenia i pozytywnie wpływają na koordynację wzrokowo-ruchową. Gry pamięciowe łączą walory edukacyjne ze świetną zabawą, stanowiąc dobry wybór dla dzieci w każdym wieku. 

 • Gry pamięciowe

  Wśród nich znajdziesz różnorodne gry pamięciowe, które poza pamięcią rozwijają również zręczność, spostrzegawczość i umiejętność gry zespołowej. Część z nich to gry, w które dziecko może grać wraz z rodziną i przyjaciółmi: planszowe, karciane i memo. Wciągają w fantastyczny świat zagadek, zachęcając dzieci do logicznego myślenia i poszerzania swoich kompetencji.
       
 • Gry memory dla dzieci

  To nie tylko klasyczne memory, ale i pomysłowe memo sensoryczne oraz edukacyjne. Wiele z nich angażuje do zabawy inne zmysły, jak gry memory dla dzieci z dźwiękiem, naciskowo-pamięciowe i dotykowe. Oto kolorowe układanki ze zwierzętami, drewniane klocki czy karty do wspólnej gry. Wszystkie oferowane przez nas memo wykonane są z bezpiecznych materiałów i z troską o najmniejszy szczegół. Mogą więc bez obaw trafić zarówno w ręce maluszków, jak i starszych dzieci.

Gry pamięciowe – dobra zabawa rozwijająca pamięć i koncentrację dziecka

Zastanówmy się dlaczego gry pamięciowe dla dzieci to niezbędna zabawka edukacyjna, która powinna znaleźć się w każdym pokoju dziecka:

 • Uczy i bawi jednocześnie: Wiele różnych zestawów gier pamięciowych i memory, które odpowiednio dopasowane zostały do wieku dziecka, przynosi jednocześnie frajdę oraz korzyść w postaci wzmacniania u dzieci umiejętności kojarzenia i łączenia podobnych elementów ze sobą.

 • Ćwiczenie pamięci krótkotrwałej: Gry pamięciowe dla dzieci to świetny sposób na ćwiczenie pamięci maluszka. Dobrze znana gra memo dla dzieci, polegająca na dopasowywaniu obrazków, wymaga zapamiętania zobaczonych ilustracji i połączenia ich później z pasującymi do nich w parę.

 • Poprawa koncentracji: Razem z rozwojem pamięci memo wpływa na poprawę koncentracji dziecka i jego zdolności do utrzymywania uwagi na jednym zadaniu. Umiejętność skupienia stopniowo rozwija się wraz z wiekiem, dlatego im dziecko młodsze, tym ciekawsze i prostsze zarazem powinny być proponowane mu gry pamięciowe.

 • Rozwój umiejętności logicznego myślenia: W grze memory znalezienie pary pasujących do siebie przedmiotów wymaga logicznego myślenia, kojarzenia, szukania podobieństw i różnic. Wiele z dostępnych tu gier pamięciowych pozwala na takie ich wykorzystanie, by zadania dopasowane były do możliwości rozumowania dziecka.

 • Wsparcie koordynacji wzrokowo-ruchowej: Drewniane karty czy różne inne elementy układanek wymagają zaangażowania w zabawę jednocześnie rąk i oczu, co rozwija motorykę małą, ćwiczy chwyt i wpływa na koordynację ręka-oko u dzieci.

 • Zdobywanie wiedzy w formie gry pamięciowej: W wielu przypadkach gry memo dla dzieci mają za zadanie uczyć i bawić jednocześnie, dzięki czemu nauka przychodzi maluchom z łatwością. Sporo przedstawionych tu gier pamięciowych pełni dodatkowo również inne funkcje edukacyjne, m.in. wpływa na rozwój dotyku w przypadku zastosowania różnych materiałów lub umiejętność rozpoznawania kolorów w trakcie przeglądania kolorowych kart.

Memory, układanki, zabawki edukacyjne - jakie gry pamięciowe wybrać

Przede wszystkim, wybierając gry pamięciowe i memory, ważne jest ich dopasowanie do wieku dziecka. Wiele z nich umożliwia zabawę nimi na wiele sposobów, dzięki czemu zestawy służą na długo.  

 • dla starszych dzieci 
  Chcąc jednak zaproponować starszym dzieciom coś trudniejszego, co stanie się dla nich ciekawym wyzwaniem do pokonania, warto sięgnąć po gry pamięciowe wzbogacone o funkcje edukacyjne. Takie, które uczą języka angielskiego, chemii czy znaków drogowych. Zainteresują je również gry karciane, które łączą rozwój pamięci i spostrzegawczości ze świetną zabawą z innymi. Podobnie gry planszowe oparte zarówno na wykorzystywaniu umiejętności zapamiętywania, jak i na rozwiązywaniu zagadek czy współpracy i rywalizacji z innymi.

 • dla młodszych dzieci
  Wśród gier pamięciowych dla najmłodszych znajdują się między innymi drewniane gry memory dla dzieci, których naturalny materiał zapewnia trwałość zabawki oraz bezpieczeństwo również wtedy, gdy dziecko weźmie elementy gry do buzi. Drewniane gry pamięciowe nie tylko uczą koncentracji i skupienia na jednej czynności przez dłuższy czas, ale i wzbogacą słownictwo małego dziecka i poszerzają jego wiedzę o świecie. Na drewnianych elementach znajdują się zwierzęta, sceny z placu budowy czy obrazki codziennych czynności. Memory dla najmłodszych w wielu zestawach można łatwo dopasować do możliwości dziecka. Najpierw umożliwiając układanie dwóch elementów ze sobą w formie puzzli, a później wykorzystując jako klasyczna gra memo dla dzieci. A to tylko jeden z przykładów, bo pomysłów na zabawę jest wiele.

Gry pamięciowe, memory od Djeco, Haba, Goki i Janod

Dobrze zaprojektowana gra pamięciowa dla dzieci to wiele radości oraz korzyści dla ich rozwoju. Zachęcamy do samodzielnego przejrzenia zaproponowanych przez nas gier memory dla dzieci. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych i godnych zaufania producentów, między innymi gry Djeco, Goki, Haba czy Janod. Jesteśmy przekonani, że staną się one atrakcyjną, rozwojową i zarazem bezpieczną dla małych i dużych dzieci zabawą.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel