Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki do wózka i łóżeczka

( ilość produktów: 71 )

Maluszek rozwija się w każdym momencie swojego życia. Dlatego zabawki do wózka i łóżeczka stanowią bardzo istotny element wyprawki dla małego człowieka.

Jak wybierać zabawki do wózka?

Ich użytkowanie jest zalecane dla dzieci w wieku od około 3 miesięcy. Oczywiście można je zainstalować już wcześniej, ale należy wówczas wziąć pod uwagę, że konstrukcja na łóżeczku może nieco przeszkadzać w codziennej opiece nad niemowlakiem. Wiek trzech miesięcy jest odpowiedni, ponieważ rodzice uczą się coraz sprawniej radzić sobie z usypianiem, przewijaniem i podnoszeniem dziecka, a jednocześnie maluszek coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem. Wówczas zabawki do wózka i zabawki do łóżeczka zaczynają odgrywać olbrzymią rolę edukacyjną.

Także starsze dzieci lubią zabawki do łóżeczka. Niemowlak, który jeszcze samodzielnie nie wstaje, ale jednocześnie nie śpi już tak dużo w ciągu dnia, dzięki zabawkom ma szansę na ciekawą zabawę w każdym miejscu. Przed snem albo tuż po przebudzeniu się, dzięki manipulacji atrakcyjnymi przedmiotami poznaje nowe rzeczy. W ten sposób uczy się także samodzielnej zabawy.

Kupując tego typu zabawki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich bezpieczne wykonanie. Wszelkie karuzele do łóżeczka i przywieszki muszą mieć solidny zaczep, dzięki któremu nic nie spadnie maluchowi na głowę i nie zrobi on sobie krzywdy. Warto wziąć pod uwagę także model wózka lub łóżeczka i sprawdzić, czy daną zabawkę można do niego bezpiecznie przyczepić. Drewniane zabawki są bardzo trwałe i wykonane z pomysłem, dlatego świetnie sprawdzą się roli także dekoracji łóżeczka i całego pokoju dziecięcego. Zabawki do wózka i łóżeczka mogą być również gryzione oraz szarpane, bez obaw, że wyrządzą jakąkolwiek krzywdę niemowlakowi.

Zabawki do łóżeczka – na przyjemny sen

Zabawki do łóżeczka to przede wszystkim różnokolorowe karuzele. Bardzo często są one obrotowe. Delikatny ruch  zabawek zmusza malucha do śledzenia ich wzrokiem, co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój tego zmysłu. Do tego poprawia się koordynacja ruchowa dziecka, które próbuje złapać w locie kolorowe zabawki. A dźwięki wydawane przez pozytywkę uspokajają i tulą do snu.

Poza kolorowymi karuzelami do wyboru są także pluszaki i kocyki. Nieco starsze dziecko może się nimi okrywać. Ciekawym wyborem są również zabawki do rączki, które powoli odkrywać będą przed maluchem wszystkie swoje funkcje.

Zabawki do wózka – na miły spacer

Zabawki do wózka dziecięcego to przede wszystkim elementy, które można przyczepić do budki lub pałąka. Są to miękkie, pluszowe zabawki, grzechotki z dodatkowymi elementami szeleszczącymi, piszczałkami, gryzakami. Zabawki do wózka w takiej formie pozwalają na łatwą manipulację i rozwój wszystkich zmysłów malucha. Takie zabawki mają charakter edukacyjny. Wyrabiają w niemowlaku zdolność do precyzyjnych ruchów i do uważnego obserwowania przyczyn i skutków.

Zabawki do wózka i łóżeczka są naprawdę zróżnicowane. Wybrać można zarówno coś dla chłopców, na przykład autka i inne maszyny, jak i produkty nieco bardziej skierowane w stronę dziewczynek, jak kolorowe motyle.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel