Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Orchard Toys

( ilość produktów: 2 )

Orchard Toys to wiodący producent puzzli dla dzieci i gier edukacyjnych skierowanych dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 12 lat. Orchard Toys posiada znakomitą renomę w zakresie zarówno design’u, produkcji jak i serwisu zabawek. 

Orchard Toys to marka w ofercie której można znaleźć wielokrotnie nagradzane gry oraz zabawki edukacyjne, które są projektowane i produkowane już od 1971 r. - od momentu założenia firmy przez Keitha Harveya, który do dziś jest jej dyrektorem.Początkowo, zakład produkcyjny Orchard Toys znajdował się w Nottingham. W 2006 r. produkcję przeniesiono do wybudowanej od  podstaw fabryki oraz kompleksu biurowego w Wymondham, w Norfolk. Takie działania pozwoliły firmie zapewnić jeszcze wyższy poziom obsługi klienta. Wszelkie systemy w firmie podlegają ciągłemu przeglądowi w ramach zobowiązania do ciągłej poprawy jakości.

Produkty Orchard Toys są projektowane zgodnie z zasadą „nauka poprzez zabawę”. Charakteryzują się innowacyjnym projektem, wytrzymałością, wysoką jakością i celami edukacyjnymi. Wśród asortymentu znaleźć można zabawki edukacyjne takie jak „Czym są śmieci”, czy też „Gra w doniczkę”. To dwa przykłady, które dostarczają wiedzy na temat recyklingu, kompostowania i wszelkich kwestii związanych z ekologią. Zabawki Orchard Toys są projektowane i ilustrowane w firmie przez osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie w zakresie projektowania graficznego jak i technik wykonywania ilustracji. Wszystkie zabawki w trakcie ich doskonalenia,  poddawane są nieustannym testom w domach, lokalnych szkołach oraz przedszkolach. Testy przeprowadzane są po to, aby wykazać ich przydatność pod kątem edukacyjnym, właściwie określić wiek ich odbiorców i po to, aby upewnić się, że produkty doskonale sprawdzą się podczas zabawy. Firma Orchard Toys zatrudnia doradcę edukacyjnego, który posiada wiele lat doświadczenia w pracy z dziećmi. Pracuje on bardzo ściśle z zespołem projektantów w celu upewnienia się, że zawarte w Narodowym Programie Nauczania umiejętności,  na każdym etapie rozwoju dziecka, są brane pod uwagę w procesie tworzenia puzzli jak i instrukcji do gier przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.

Od lat Orchard Toys jest marką, która regularnie zdobywa nagrody za wkład w rozwój przemysłu zabawkowego. W ostatnich latach firma otrzymała, aż ponad 50 nagród – zarówno za jakość produktów, jak i za obsługę klienta.  Produkcja poszczególnych komponentów odbywa się w Wielkiej Brytanii. Utrzymywanie ścisłych i bliskich więzi z wykonawcami jest kluczowym elementem w rozwoju marki jako producenta o najwyższej jakości zabawek. Magazynowanie, przygotowywanie zamówień oraz wysyłki wykonywane są z bazy firmy w Norfolk, a wszystkie niewykorzystane tektury i papiery podczas całego procesu produkcji są poddawane procesowi recyklingu przez lokalne przedsiębiorstwa.

Wszystkie tektury używane do produkcji gier, puzzli i opakowań pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiastpapier użyty jako okładka pochodzi z tzw. lasów zrównoważonych, produkowany jest w Wielkiej Brytanii i pokryty lakierem na bazie wody. Ścisłe, ciągłe kontrole jakości zapewniają, że cała produkcja w firmie Orchard Toys nawet wykracza poza wymagane normy, a standardy jakości podlegają stałemu monitoringowi. Wszystkie produkty oznaczone są Europejskim Standardem bezpieczeństwa EN-71. Firma posiada także certyfikat ISO 9001 i ISO 14001.

pixel