Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ogrodowe place zabaw

( ilość produktów: 34 )

Wiosna i lato to niewątpliwie sezon na zabawy ogrodowe. Długie, ciepłe i słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Aby zadbać o odpowiednią dawkę ruchu Twoich dzieci warto pomyśleć o ogrodowych placach zabaw, które zapewniają wyjątkową rozrywkę na długie godziny. Ale aby zabawa była przyjemnością należy zadbać o kilka ważnych elementów i odpowiednio przygotować kącik zabaw.

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając ogrodowy plac zabaw dla dzieci warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego rozmiarem. To on zapewni bezpieczeństwo podczas zabawy. Plac zabaw powinien znajdować się w miejscu gdzie dzieci mogą bezpiecznie biegać i bawić się koło niego. Dlatego przed wyborem zmierz miejsce, w którym ma stanąć. Oprócz miejsca musimy zadbać o podłoże. Pamiętaj, że twoje dziecko będzie spędzać tam dużo czasu biegając, skacząc, czy też upadając. Biorąc to pod uwagę musimy zrezygnować z kamieni, kory drzewnej czy żwirku. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się piasek, trawa lub popularne ostatnio gumowe płyty.Kolejną ważną rzeczą jest dostosowanie placu zabaw do wieku dziecka, wszystko po to aby maluch mógł w pełni z niego skorzystać. Twoje dziecko lubi zjeżdżalnie i zabawę w piaskownicy? A może jego hobby jest wspinaczka? Wybór placów zabaw jest naprawdę szeroki, dlatego bez problemu znajdziesz sprzęty i zabawy dostosowane do jego zainteresowań!

Przydomowe place zabaw

Przydomowe place zabaw to wyjątkowa zabawa dla całej rodziny! Szeroka oferta i różnorodność kształtów sprawia, że znajdziesz plac zabaw odpowiedni zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Place zabaw to zabawa na deszcz i słońce, na ciepłe i chłodniejsze dni. Dla jedynaków, jak i rodzeństwa. To zabawa bez ograniczeń.

Jakie zalety ma nowoczesny plac zabaw w ogrodzie?

Wszystko się rozwija, place zabaw również! Nowoczesne place zabaw charakteryzują się przede wszystkim różnorodnością sprzętów i zabaw. Posiadają one wiele elementów, które zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo! Możesz wybrać klasyczne zjeżdżalnie i piaskownice, ale nie tylko. Nowoczesne place zabaw oferują również ścianki wspinaczkowe, mini parki liniowe, a nawet kolejki linowe. Wiele zestawów oferuje również możliwość zmiany lub dołączenia dodatkowych elementów w przyszłości. Dzięki temu możesz modyfikować zestaw zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami dziecka. Decydując się na nowoczesny plac zabaw dla dziecka, wybierasz gwarancję jakości. Cechą charakterystyczną są również ciekawe kształty. Place zabaw w formie zamku, domku czy statku skradną serca każdego dziecka!

Plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią

Najbardziej popularną formą są place zabaw ze zjeżdżalnią. Już od najmłodszych lat dzieci uwielbiają różnego rodzaju ślizgawki. Ogrodowe place zabaw oferują szeroki wybór zjeżdżalni. Klasyczne, proste zjeżdżalnie, te które kojarzymy z dzieciństwa, są odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Ich odkryta forma sprawia, że rodzic ma pełną kontrolę nad zjazdem oraz możliwość przytrzymania dziecka w trakcie zjazdu. Dzięki temu dziecko powoli, krok po kroku może nauczyć się samodzielnej zabawy. Kolejną propozycją są ślizgawki w formie zakrytej rury. Najczęściej posiadającej różne zakręty i spadki. To place zabaw dla starszych dzieci. Zjeżdżalnia rura zapewnia większą dawkę zabawy, ale stworzona jest dla dzieci, które już potrafią samodzielnie zjeżdżać na klasycznych ślizgawkach. Szybki zjazd gwarantowany, a co za tym idzie – super zabawa zapewniona!

Bezpieczeństwo ogrodowych placów zabaw

Wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo podczas zabawy w ogrodowym placu zabaw. Możemy zapewnić, że place zabaw dostępne w ofercie naszego sklepu są w pełni bezpieczne. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze odpowiedni wybór miejsca w którym stanie plac zabaw oraz odpowiednie, bezpieczne podłoże. Po drugie ważny jest dobór zabaw do wieku dziecka. Szeroka gama drewnianych placów zabaw, pozwoli dobrać zestaw idealny do każdego wieku. Jeśli wasze dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi wybieramy place zabaw bez zabaw linowych, jeśli boi się zamkniętych przestrzeni wybieramy te ze zjeżdżalnią klasyczną. Warto zapytać również dziecko, jakie zabawy lubi najbardziej. Po trzecie kontrola. Mimo bezpieczeństwa konstrukcji, dziecko należy zawsze pilnować! To rodzic jest ostoją bezpieczeństwa każdego dziecka.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy ogrodowe place zabaw są bezpieczne?

Tak, place zabaw oferowane w naszym sklepie spełniają normy bezpieczeństwa.

Czy przydomowe place zabaw są odpowiednie również dla młodszych dzieci?

Szeroki wybór oraz różnorodność elementów sprawiają, że przydomowy plac zabaw sprawdzi się idealnie jako zabawa dla maluszków oraz dla starszych dzieci. Warto pamiętać, aby plac zabaw dobrać odpowiednio do wieku dziecka.

Jakie podłoże sprawdzi się najlepiej do zabaw na placu zabaw?

Podłoże musi być przede wszystkim bezpieczne i zapewnić amortyzacje podczas ewentualnego upadku. Najlepiej w tym celu sprawdzi się delikatny piasek, trawa lub specjalne gumowe podkłady.

Czy place zabaw posiadają różnorodne elementy?

Tak, place zabaw mają wiele elementów. Mogą składać się z piaskownic, huśtawek, ścianek wspinaczkowych czy mini parków linowych. Place zabaw można dostosować do zainteresowań dziecka. 

 

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel