Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Układanki dla dzieci

( ilość produktów: 249 )

Układanki dla dzieci to szansa na aktywne poznawanie otaczającego dziecko świata, na doskonałą zabawę i naukę. A to wszystko w przyjaznej oprawie, która przyciąga wzrok maluszka. Zwłaszcza jeżeli zabawki będą wykonane z ekologicznych materiałów.

Drewniane układanki dla dzieci – płaskie

Płaskie układanki dla dzieci działają na zasadzie puzzli. Po prostu trzeba do określonego miejsca przypasować tylko jeden, odpowiedni element. Takie układanki drewniane są przeznaczone dla maluchów już od pierwszego roku życia. Oczywiście na początku samodzielnie dobiera się stopień trudności, elementy są większe, jest ich mniej i łatwiej włożyć je w odpowiedni otwór. Z czasem poziom zaawansowania zabawy może wzrastać, co nie zmienia oczywiście satysfakcji z samodzielnie rozwiązanego problemu.

Niektóre układanki dla dzieci są wzbogacone także w magnes, co ułatwia odpowiednie ułożenie zabawki i pobudza kreatywne rozwiązania. Są one bardzo zróżnicowane tematycznie, aby łatwiej było dobrać coś odpowiedniego dla charakteru danego dziecka. Zabawka może mieć zarówno wzory bajkowe, jak i nieco trudniejsze elementy. Na przykład cyfry, które należy porządkować w odpowiedniej kolejności. To świetny wstęp do nauki liczenia i czytania.

Warto zwrócić uwagę na płaskie układanki drewniane z dodatkowymi elementami manipulacyjnymi. Polegają one na przykład na przeprowadzeniu danego elementu z jednego końca planszy na drugi albo innego przewidywania skutków swoich działań. To bardzo ważna forma zabawy, która wspiera rozwój precyzyjnego chwytu szczypcowego, co później ułatwi między innymi naukę pisania.

Układanki dla dzieci – przestrzenne

Przestrzenne układanki dla dzieci to wszelkiego typu klocki konstrukcyjne albo wieże wykonane z grubego kartonu. Bardziej zaawansowane, starsze dzieci mogą także skorzystać z zabawek logicznych. Takie układanki dla dzieci wymagają ścisłego dopasowania do siebie wielu elementów, aby uzyskać zamierzony efekt, na przykład zbudować trójwymiarową piramidę.

Przestrzenne układanki dla dzieci są przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, które już dobrze się poruszają. Wówczas dużo łatwiej jest im przemieszczać się w poszukiwaniu klocka odpowiedniego do danej konstrukcji. Oczywiście w ofercie są także mniejsze konstrukcje, które mogą zająć dziecko umiejące już siedzieć. Wówczas potrzebna będzie jednak pomoc rodziców, aby sprawnie umieszczać poszczególne elementy.

Drewniane układanki dla dzieci to kolejny doskonały pomysł na edukacyjną zabawkę, która wciągnie nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Dzięki konieczności sprawnego operowania poszczególnymi elementami, dziecko musi naprawdę wysilić swój umysł. I większość maluchów uwielbia takie intelektualne zabawy!

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel