Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Haba

( ilość produktów: 228 )

Zabawki dla dzieci HABA

HABA to marka istniejąca na rynku od ponad 70 lat. Należy do firmy Habermaass GmbH projektującej i produkującej innowacyjne gry i zabawki, unikalne produkty i akcesoria do domu dla dzieci, które zapewniają mile spędzony czas podczas zabawy. Każdego roku Firma Habermaass GmbH poszerza swój asortyment o wiele nowych pozycji wśród zabawek dla dzieci. Nad nowymi produktami pracuje 15 projektantów w Niemczech, dzięki ich kreatywności oraz doświadczeniu powstają zabawki, które otrzymały już wiele krajowych, jak i międzynarodowych nagród.

Zabawki HABA są nie tylko atrakcyjnie zaprojektowane, ale także wpływają na rozwój wszystkich zmysłów u dziecka. Dzieci odnajdują przyjemność podczas zabawy, a zainteresowanie zabawkami HABA nie maleje z pokolenia na pokolenie. Wysoka jakość i standard produkcji sprawiają, że zabawki HABA są ponadczasowe. Do produkcji zabawek używane są przede wszystkim drewno bukowe, klon oraz farby na bazie wody. Używane są także tkaniny: filc, skóra, tektura oraz szkło. HABA posiada w swojej ofercie także wysokiej jakości zabawki dla niemowląt, które stymulują percepcję, postrzeganie otoczenia, sposób reagowania na bodźce zewnętrzne. Dzieci uczą się rozumieć świat poprzez zabawę. Wyraźne kształty i kolory umożliwiają to. Zabawki HABA przyczyniają się do rozwoju wyobraźni u dziecka, wprowadzają dzieci zarówno w świat zabawy, jak i nauki. Wśród innych produktów marki HABA znajdują się: gry dla dzieci, biżuteria dla dziewczynek z ręcznie wykonywanymi koralikami z dodatkiem srebra czy też filcu, zestawy naczyń, pluszowe zabawki, ponadczasowe meble dla dzieci, dekoracje pokoju dziecięcego, zabawki dla chłopców, akcesoria do gry i zabawy w plenerze, drobne upominki.

Zabawki HABA spełniają wszystkie normy

Zabawki marki HABA spełniają wszystkie europejskie oraz unijne normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Spełniają także normy amerykańskie. Są zgodne z Europejską dyrektywą dotyczącą bezpieczeństwa zabawek 2009/48/EU. Są także zgodne z dyrektywą "General Product Safety" 2001/95/EU w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów. W 2011 roku firma Habermass GmbH ponownie pomyślnie otrzymała certyfikację DIN EN ISO 9001:2008 i nowy certyfikat DIN ISO 14001:2009 EIN. Certyfikaty te gwarantują wysokiej jakości system zarządzania środowiskowego, jak również jednolite standardy produktów, zgodność z wszystkimi obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i rygorystyczne przestrzeganie wszystkich wytycznych środowiskowych.

Zabawki marki HABA pokryte są farbami na bazie wody. Wszystkie tkaniny użyte do produkcji pochodzą od sprawdzonych, światowych producentów i są testowane przez Państwowy Instytut Handlu (LGA). 

Zrównoważona produkcja zabawek HABA

Do produkcji zabawek z serii Pure Nature używane są materiały i nici z wysokiej jakości bawełny pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych. Wszystkie materiały są produkowane zgodnie z normami GOTS (Global Organic Textile Standard). GOTS to światowy certyfikat dla produktów z tkanin naturalnych, który obejmuje cały łańcuch produkcji, począwszy od surowców, a skończywszy na gotowym produkcie. To światowy certyfikat, który chroni nie tylko dzieci, ale i środowisko. Tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji zabawek są zgodne z dyrektywą 2005/84 (dotyczącą ograniczenia we wprowadzaniu do obrotu i stosowaniu niektórych substancji i preparatów niebezpiecznych). Meble dla dzieci produkowane z brzozy skandynawskiej już od 1998 roku także spełniają najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa w materiałach i ich przetwarzaniu. Przechodzą wiele wewnętrznych oraz zewnętrznych testów dotyczących systemu zapewnienia jakości. Zabawki oraz sprzęt przeznaczony do gry i zabawy w plenerze jest zgodny z europejską normą dla boisk i placów zabaw DIN EN 1176. Norma ta formułuje wymagania dotyczące projektowania, montażu oraz konstrukcji urządzeń zabawowych, np. co do bezpiecznych odległości i wymaganej ochrony przed upadkiem.

Od 2010 HABA posiada symbol PEFC  znak jakości, który jest synonimem dla zrównoważonego i odpowiedzialnego leśnictwa w niemieckich lasach. Gwarantuje, że lasy, z których pozyskiwane jest drewno do zabawek HABA, zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń jako naturalny zasób, miejsce zarówno dla pracy i wypoczynku ludzi. Drewno buku oraz brzozy pochodzi z lasów znajdujących się na obszarze 150 km wokół Bad Rodach. Natomiast sklejka sprowadzana jest z Finlandii i Rosji, wyłącznie z kontrolowanej uprawy. W ten sposób HABA wspiera zachowanie równowagi ekologicznej lasów oraz przyczynia się do poprawy na całym świecie zrównoważonego zarządzania lasami.

Kontrola jakości zabawek 

Zabawki oznaczone symbolem „Made in Germany” produkowane są w centrali w Bad Rodach, w Bawarii. Przemyślana produkcja i bogactwo doświadczeń personelu gwarantują wysoką jakość zabawek. Zabawki, które produkowane są w innych krajach, znajdują się pod stałą kontrolą jakości, są także regularnie odwiedzane przez kompetentne osoby. Firma Habermass GmbH jest bardzo ostrożna w wyborze producentów na całym świecie. Oczekuje od dostawców i ich podwykonawców realizacji zadań z pełną odpowiedzialnością. Przez współpracujące firmy muszą być przestrzegane regulacje dotyczące bezpieczeństwa, praw człowieka oraz normy społeczne wynikające z SA 8000 lub ICTI . Przed wprowadzeniem produktów na rynek, sprawdzane są pod kątem bezpieczeństwa materiałów, procesów inżynieryjnych, przechodzą mechaniczne testy wytrzymałościowe, wszystkie badania są udokumentowane także przez niezależne instytuty.

Wiele artykułów HABA uzyskało także znak jakości "spiel gut" nadany przez Komitet do spraw gier i zabaw ("Kinderspiel + Spielzeug") jako potwierdzenie spełnienia kryteriów dotyczących dobrej jakości, przyjaznych wzorów dla dziecka oraz ekologicznego wykorzystania materiałów. 

Natomiast wiele zabawek dla niemowląt spełnia wymagania zgodne z etykietą GS. Jest to międzynarodowy symbol nadawany produktom po przeprowadzeniu szeregu wyczerpujących badań przez uznane, niezależne jednostki badawcze, które testują zabawki pod względem bezpieczeństwa. Certyfikat bezpieczeństwa oznacza także, że HABA dobrowolnie i stale powierza zabawki do testowania LGA tested dla otrzymania świadectwa sprawdzonej jakości.

Wiek
Pokaż tylko
Cena
-
pixel