Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plan Toys

( ilość produktów: 27 )

Firma PlanToys® założona została w 1981 r. Jako pierwsza firma na świecie, do produkcji zabawek zaczęła wykorzystywać drewno kauczukowe. Od tego czasu nieustannie tworzy zabawki, które zarówno inspirują wyobraźnię dzieci jak i wspierają rozwój intelektualny i fizyczny. Firma Plan Toys jest także świetnym przykładem wskazującym, że możliwe jest utrzymanie najwyższych norm jakości produktów i bezpieczeństwa przy jednoczesnym dążeniu do ekologicznej oraz społecznej odpowiedzialności za wytworzone produkty.

Zabawki z drewna kauczukowego tworzone są wykorzystując surowiec pochodzący z plantacji drzew kauczukowych hodowanych w celu pozyskiwania lateksu. Kauczukowce uprawiane są przede wszystkim w Południowo-wschodniej Azji, a sok przez nie wydzielany jest podstawowym źródłem naturalnego kauczuku na świecie. Pracownicy na plantacjach drewna kauczukowego codziennie nacinają korę drzew i zbierają wydobywający się z nich sok, który następnie jest wyciskany i suszony. Po około 25 latach drzewa kauczukowe przestają produkować lateks i zostają przeznaczone do wycięcia. Wówczas firma Plan Toys wykorzystuje je do tworzenia wysokiej jakości zabawek. Dodatkowo Plan Toys w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzi nowe, co gwarantuje utrzymanie stałej równowagi w ekosystemie. Drewno kauczukowe charakteryzuje się gęstym usłojeniem i zwartą strukturą. Dzięki temu jest bardziej wytrzymałe. Firma Plan Toys dba również o to, aby nie tylko same zabawki drewniane były przyjazne dla środowiska, ale także surowce i materiały stosowane do ich wytworzenia i wykończenia. Zabawki Plan Toys malowane są wyłącznie bezpiecznymi barwnikami na bazie wody, a poszczególne elementy łączy się nietoksycznymi klejami. Zabawki Plan Toys pakowane są w kolorowe kartoniki, wykonane z makulatury i nadrukowane tuszem z soi. W ekologicznym podejściu firmy Plan Toys do produkcji zabawek zaznaczyć należy także, iż firma pozyskuje do swojej fabryki także część energii z biomasy i paneli słonecznych.

Zabawki Plan Toys projektowane są przy czynnym, nieustannym współudziale pedagogów oraz psychologów dziecięcych. Dzięki temu zabawki dostosowane są do każdego etapu rozwoju dziecka i cechują się bardzo wysokimi walorami edukacyjnymi. Zarówno wygląd zabawek Plan Toys jak i ich funkcje zaprojektowane są w taki sposób, aby doskonale stymulowały rozwój jak i kreatywność dziecka w danym wieku. Zabawa ma na celu wprowadzać dziecko w codzienne interakcje społeczne, promować naturalne przyswajanie wiedzy jak i zaszczepić potrzebę jej poszerzania.

Najwyższą jakość zabawek Plan Toys gwarantuje praca doświadczonych projektantów i fachowych wykonawców. Każdy etap produkcji jak i pakowanie wraz z wysyłką musi spełniać ścisłe normy, które zapewniają bezpieczeństwo zabawek.  Plan Toys spełnia standardy zarządzania jakością (ISO 9001), zarządzania środowiskiem (ISO 14001), zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (OHSAS 18001), zarządzania społeczną odpowiedzialnością (SA 8000) oraz standardy bezpieczeństwa zabawek (ASTM, EN71).

Międzynarodowy Standard (ASTM) - American Society for Testing and Materials (Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów), jest największą, działającą non-profit organizacją, która od 1898 roku opracowuje normy jakości. Ścisłe wymogi bezpieczeństwa wyznaczyła także dla zabawek przeznaczonych dla dzieci do lat 14. Wszystkie zabawki marki Plan Toys są w pełni zgodne z tymi standardami.

Europejskie Standardy (EN71) - Wszystkie produkty Plan Toys posiadają także znak CE informujący, że zabawki spełniają europejskie normy bezpieczeństwa EN71. Wymogi te ustanowione zostały w 1990 roku przez Unię Europejską i dotyczą wszystkich zabawek sprzedawanych na jej obszarze. Znak CE gwarantuje, że produkty nim oznaczone są bezpieczne i w pełni wolne od ftalanów.

Walory edukacyjne jak i estetyczne zabawek marki Plan Toys doceniane są na całym świecie. Potwierdzają to corocznie przyznawane międzynarodowe nagrody (poniżej).

Wśród zabawek Plan Toys wyróżnić można także zabawki oznaczone symbolem PlanWood. Powstają one z odzyskanych w procesie produkcji drobin i wiór z drewna kauczukowego. Drobiny i wióry prasowane są pod wysokim ciśnieniem co gwarantuje wyjątkową trwałość, a dzięki organicznemu barwieniu całego materiału, kolor nie odbarwia się i jest odporny na zabrudzenia.

Wiek
Pokaż tylko
Cena
-
pixel