Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezent dla 5 latka

( ilość produktów: 311 )

Znalezienie idealnego prezentu dla 5-latka to nie lada wyzwanie. Maluchy w tym wieku mają już swoje zainteresowanie, jednak nadal bardzo się od siebie różnią. O ile dla jednych przedszkolaków frajdą będzie ruch na świeżym powietrzu, inni w tym czasie większą przyjemność będą czerpały z układania klocków czy odgrywania scenek rodzajowych. Przygotowaliśmy zatem krótkie zestawienie uniwersalnych zabawek, które naszym zdaniem okażą się pomocne przy wyborze prezentu dla 5-latka.

Jak przebiega rozwój u 5-letniego dziecka? 

Pięciolatek to pełen energii i ciekawości świata malec, który nie boi się zadawania pytań i żądania na nie konkretnych odpowiedzi. Najczęściej bardzo dobrze radzi sobie w grupie, odczuwając potrzebę rywalizacji. Chce wygrywać, choć od czasu do czasu musi zasmakować porażki, która pozwoli oswoić go z faktem, że życie to nie tylko pasmo sukcesów i zwycięstw. Pięcioletnim dzieckiem nadal targają silne emocje – od euforii potrafi szybko przejść w stan rozpaczy, a nawet histerii. Trudno mu pojąć potrzeby innych ludzi, dlatego tak ważne jest, aby poprzez codzienną zabawę i wspólnie spędzany czas tłumaczyć mu problemy i zasady funkcjonowania w otaczającym świecie.

Dziecko w wieku 5 lat wykazuje dużą sprawność ruchową. Świetnie jeździ na hulajnodze czy rowerze. Nie stroni od długich spacerów, w szczególności wtedy, gdy okolica, jaką wędruje, dostarcza mu wielu interesujących bodźców. Potrafi również przez dłuższy czas skupić uwagę na wykonywanej czynności, dlatego układanie puzzli, malowanie czy budowanie z klocków może okazać się zajęciem, któremu odda się bez reszty. 

Pomysł na prezent dla 5 latka

Jaki prezent dla 5-latka będzie stanowił najlepszą opcję? Rozwiązań jest wiele, jednak z całą pewnością to pojazdy wywołają na twarzy obdarowanego największy uśmiech. I nie ma większego znaczenia, jak bogata jest jego samochodowa kolekcja. Otrzymanie nowego, w dodatku ciekawego modelu, zawsze okaże się sprawdzonym pomysłem. Można zdecydować się na kilkuelementowy zestaw – wiernie odwzorowanych na każdym szczególe - pojazdów budowlanych marki Small Foot lub zakup kilkupoziomowego parkingu od firmy Janod - z garażem, myjnią i stacją benzynową w komplecie.

Oprócz pojazdów, ciekawą opcję na prezent dla 5-latka stanowi stolik warsztatowy z akcesoriami „Brico Kids” marki Janod. Tego typu zabawka nie tylko pozwoli maluchowi na zabawę w odgrywanie ról, ale również ze względu na swoją złożoność, wspomoże jego rozwój – na wielu płaszczyznach.

Chłopcy w wieku 5 lat są już bardziej cierpliwi, dlatego wielką frajdę sprawi im budowanie z klocków czy zabawy w domino.

Propozycje dla 5 latki

Jaki prezent można podarować pięcioletniej dziewczynce? Podobnie, jak w przypadku chłopców, również i tu można pokusić się o sięgnięcie po swego rodzaju „pewniaki”. Jeśli zatem nasza pociecha zalicza się do wiernego grona fanek lalek, ucieszy się na widok akcesoriów, które uprzyjemnią jej codzienną zabawę. Tymi gadżetami mogą być drewniane domki z mebelkami bądź wózki – w wersji dla większych lalek. Starannie wykonane i utrzymane w przyjemnej, dziewczęcej kolorystyce z pewnością okażą się wymarzonym prezentem. Podobnie jak wszelkiego rodzaju sprzęty AGD w postaci kuchni zabawkowych, które pozwolą dziecku na wcielenie się w różne role.

Uniwersalny pomysł na prezent dla 5-latka

Są takie przedmioty, które wywołają uśmiech na twarzy chłopca, jak i dziewczynki. Niewątpliwie jedną z takich propozycji jest hulajnoga Scootandride – rosnąca razem z dzieckiem czy drewniany kulodrom, który pochłonie malucha na długie godziny wspaniałej zabawy.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel