Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Chodziki dla dziecka

( ilość produktów: 16 )

Pierwszy rok życia dziecka to okres intensywnego rozwoju motorycznego. Zanim nauczy się chodzić, czeka je wiele dni spędzonych na obracaniu, raczkowaniu czy wspinaniu. Prawidłowo dobrane chodziki dla dzieci mogą być ciekawym urozmaiceniem kolejnego etapu – stawiania pierwszych kroków. Pchacze, bo o nich mowa, zachęcają dzieci do samodzielnego chodzenia, rozbudzają ich kreatywność i wspierają ich rozwój psychomotoryczny.

Pchacze – nowoczesne chodziki dla dzieci. Większość osób kojarzy chodziki dla dzieci z urządzeniem złożonym z ramy na kółkach i siedzenia. Warto wiedzieć, że eksperci uważają je dziś za niesprzyjające rozwojowi motorycznemu dzieci. Przy zbyt wczesnym lub częstym ich stosowaniu – nawet za szkodliwe. Proponowanymi zamiennikami są pchacze. Ich zadaniem nie jest uczyć dziecko chodzić, ale jedynie towarzyszyć mu w samodzielnym zdobywaniu tej umiejętności. Poszukiwanie przedmiotów do pchania wpisane jest bowiem w naturalny rozwój motoryczny dzieci. Sprawia im to frajdę i dodaje odwagi w stawaniu pierwszych kroków. Dlatego właśnie prawidłowo dobrany pchacz jest dla maluszka tak atrakcyjny, a różne jego formy szybko zastąpiły przestarzałe chodziki dla dzieci.

W przygotowanej przez nas ofercie znajdziesz różnorodne chodziki dla dziewczynek i chłopców – zgodnie z zaleceniami wspierające rozwój dzieci. Jedne z nich są prostymi pchaczami typu wózek, do którego dziecko może włożyć dowolnie wybrane przez siebie zabawki. Te dobrze sprawdzają się jako chodziki dla dziewczynek, które lubią wozić misie czy lalki. Drugie wypełnione są już klockami lub wzbogacone o dodatkowe elementy, jak na przykład warsztat z narzędziami lub wielofunkcyjny chodzik z sorterem i liczydłem.

Od kiedy chodzik dla dziecka

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, od kiedy chodzik dla dziecka to dobry pomysł. Podstawą bezpieczeństwa użytkowania go jest bowiem odpowiedni moment w rozwoju dziecka, a ten przychodzi indywidualnie. Niektóre maluszki pierwsze kroki stawiają już w wieku dziewięciu miesięcy, inne znacznie później – dopiero szesnastu. Pierwsze są kroki bokiem, wzdłuż mebli i ścian, a dopiero później wprost przed siebie. Z chodzikiem warto zaczekać do momentu, aż maluszek wykaże gotowość do poruszania w przód, by nie pomijać tak ważnego dla jego rozwoju etapu chodzenia bokiem.

Pchacz dobrze sprawdza się jako prezent na roczek. Jeśli dziecko już umie chodzić, jest on dla niego atrakcyjną zabawką służącą jako chodzik. Jeśli jeszcze nie, wzbudza ciekawość, zachęca do nauki stania, a wzbogacony o dodatkowe elementy świetnie kształci motorykę małą.

Chodziki dla dzieci w formie pchacza

Bezpieczne, wytrzymałe i wykonane z dbałością o ich estetykę – drewniane chodziki dla dzieci w kilku rodzajach do wyboru:

  • chodzik dla dzieci Goki to klasyczny wózek wykonany z drewna, w którym dziecko może przewozić swoje ulubione zabawki. Minimalistyczne, trwałe i dostosowane do potrzeb maluszków. Dostępne również w wersji z klockami, jak kolorowy chodzik Small Foot.
  • chodzik dla dziecka Italtrike: ponadczasowy, elegancki i funkcjonalny. To chodzik i pojazd w jednym, wyglądem przypominający auto. Coś dla młodych fanów motoryzacji, by wspierać ich pasję i motorykę dużą.
  • wielofunkcyjny chodzik edukacyjny to chodzik, który łączy w sobie funkcje pchacza wspierającego motorykę dużą dziecka, jak i zabawki służącej do rozwoju motoryki małej, np. przeplatanki, sortera, obracanych kwadratów z obrazkami czy torów z koralikami. 


Wybierając chodzik, weź pod uwagę zainteresowania dziecka i posiadane już przez niego zabawki. Jeśli ma tablicę manipulacyjną, sorter czy kostkę edukacyjną, to nie potrzebuje tego typu funkcji na pchaczu. Lepszym wyborem będzie wtedy drewniany wózek, do którego włoży swoje zabawki. Jeśli jednak nie ma tego typu atrakcji, to chodzik wielofunkcyjny będzie korzystniejszy. Rozwinie on nie tylko motorykę dużą, ale i małą, dostarczając różnorodnej i wciągającej rozrywki.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel