Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tablice dla dzieci

( ilość produktów: 55 )

Rysowanie jest jedną z pierwszych form, po jaką sięga dziecko, aby wyrazić siebie i towarzyszące mu uczucia. To, czego nie umie określić słowami, przedstawia za pomocą rysunków, aby w ten sposób komunikować się z otoczeniem. Ważne jest zatem, aby stworzyć maluchowi bezpieczną i twórczą przestrzeń do tworzenia obrazków, aby nie tylko wspierać jego rozwój, ale również ochronić ściany przed niechcianymi malunkami. Doskonale w tym celu sprawdzą się tablice magnetyczne dla dzieci. Małe, duże, kolorowe i stonowane, z różnymi akcesoriami w zestawie – idealne do rozwijania dziecięcej kreatywności, zarówno w domu, jak i w podróży!

Tablice dla dzieci to nie tylko przydatne narzędzie wspierające wyobraźnię, zdolności manualne oraz małą motorykę, ale również element, który można wykorzystać do nauki języka polskiego, matematyki oraz innych przedmiotów.

Dlaczego tablica dla dzieci jest tak popularna?

Dlaczego już od najmłodszych lat, dzieci tak chętnie bawią się w szkołę? Ponieważ uwielbiają dzielić się przyswojoną wiedzą i świeżo zdobytymi wiadomościami. W ten sposób utrwalają w głowach informacje. Dlatego oprócz krzesełek i zeszytów, w których maluchy będą sporządzać własne notatki, ważne jest, aby wyposażyć taką „klasę” w... tablice dla dzieci! Dzięki temu bez problemu będzie można zapisać temat lekcji, obliczyć skomplikowane działania czy wypisać najważniejsze słówka z języka angielskiego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablicy?

Oprócz klasycznych tablic, w ofercie znajdziecie Państwo także deski do rysowania, znikopisy, plansze, mapy, tablice matematyczne i teatrzyki kukiełkowe. Wszystkie te produkty pełnią funkcję zabawek edukacyjnych, które pobudzają wyobraźnię i uczą kreatywnego myślenia. Dużą popularnością cieszy się też tablica magnetyczna dla dzieci - to doskonałe rozwiązania dla maluchów w każdym wieku!

W zależności czy jest przystosowana do pisania kredą czy mazakami można uzyskać różny efekt wizualne. Świetnym rozwiązaniem jest więc tablica dwustronna zwłaszcza gdy jest do tego magnetyczna i można bawić się na niej przy użyciu magnesów. Często wystarczy niewielka pomoc by dziecko odkryło w sobie wielki talent i doskonaliło go w trakcie codziennych zabaw. Zabawki edukacyjne dla dzieci to doskonały pomysł na ciekawy prezent dla malucha.

Dwustronna tablica edukacyjna

Cechą charakterystyczną tablicy dwustronnej – jak sama nazwa wskazuje – jest obecność dwóch stron do tworzenia rysunków. Pierwsza z nich stanowi przestrzeń do malowania kredą, druga z kolei sprawdza się jako tablica magnetyczna dla dzieci, po której mogą pisać dołączonymi do zestawu flamastrami suchościeralnymi. Tablice dwustronne mogą być wyposażone w uchwyt na rolkę papieru, liczydło oraz liczne akcesoria w postaci literek, cyferek i gąbek do mazania. Niektóre tablice edukacyjne (np. model marki KidKraft) są wyposażone w opcję regulacji, dzięki czemu można je swobodnie dopasować do wzrostu małego, jak i starszego dziecka. Dwustronne tablice stanowią interesujące rozwiązanie na pomysł dla rodzeństwa. W jednym czasie pozwalają na tworzenie obrazków, eliminując przy tym wszelkie niepotrzebne kłótnie.

Tablica dla dzieci w formie znikopisu

Tablica znikopis to polecany wybór dla najmłodszych dzieci. Jest wyposażona w białą, magnetyczną powierzchnię, po której rysuje się dołączonym do zestawu długopisem. Wykonany rysunek można szybko usunąć za pomocą specjalnego suwaka, pozostawiając ekran do malowania gotowy do wykonania kolejnego obrazka. Istota działania tej tablicy dla dzieci wynika z zastosowania magnesu. Pod białą folią znajdują się opiłki metalu, które po przyłożeniu długopisu układają się w odpowiedni wzór. Przesunięcie suwaka powoduje ich rozproszenie, dzięki czemu powierzchnia pozostaje czysta. Tego rodzaju tablica magnetyczna dla dzieci jest w szczególności kierowana do małych artystów, którzy w tworzeniu dziecięcych prac nie ograniczają się do rysowania w domu. Mała, poręczna, doskonale sprawdzi się w ogrodzie, a także podczas rodzinnych wycieczek.

Tablice duże i małe

Oprócz dużych tablic, które pełnią rolę dekoracji w pokoju dziecięcym, interesującym rozwiązaniem są małe tablice drewniane. Ze względu na niewielkie rozmiary nie zajmują dużo miejsca, można je zabrać ze sobą wszędzie, a z ich uroków mogą korzystać nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Dwustronna tablica drewniana sprawdzi się bowiem w kuchni do zapisywania ważnych informacji lub tworzenia listy zakupów.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel