Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Puzzle Janod dla dzieci

( ilość produktów: 19 )

Puzzle Janod to jedna z najbardziej popularnych i cenionych zabawek dla dzieci. To wyjątkowa forma aktywności, która nie tylko zapewnia wielogodzinną rozrywkę, ale także umożliwia rozwijanie umiejętności poznawczych, motorycznych i społecznych. Puzzle Janod dla dzieci są dostępne w wielu różnych wzorach, tematach i poziomach trudności, co gwarantuje, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Puzzle to również sposób na samodzielnie wykonaną dekorację do pokoju dziecięcego, z której bez wątpienia będzie dumne każde dziecko.

Puzzle Janod - rozwój umiejętności dziecka

Układając puzzle Janod, dzieci mają szansę doskonalić wiele ważnych umiejętności. Wśród nich znajdują się zdolności poznawcze, takie jak koncentracja, przewidywanie czy cierpliwość. Dzieci muszą myśleć logicznie i skupić się na detalach, aby dopasować odpowiednie kawałki razem. Poprzez trenowanie tych umiejętności, puzzle Janod przyczyniają się do rozwoju intelektualnego i poznawczego dzieci.

Puzzle dla dzieci – wyzwanie dla małych odkrywców

Układanie puzzli to nie tylko zabawa, ale również wielkie wyzwanie. Dzieci muszą poświęcić dużo czasu i wysiłku, aby dopasować wszystkie kawałki w odpowiedni sposób. To zadanie wymaga cierpliwości, wytrwałości i determinacji, ale gdy ostatni kawałek puzzle zostanie umieszczony na swoim miejscu, satysfakcja jest nie do opisania! Poprzez zabawę dzieci uczą się, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż ukończenie trudnego zadania i osiągnięcie zamierzonego celu. Dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie im osiągać postawione sobie cele, bez tracenia motywacji.

Jakie są zalety układania puzzli Janod?

Układanie puzzli jest także doskonałym sposobem na rozwijanie motoryki i koordynacji ręka-oko u dzieci. Dzieci muszą przekładać, obracać i przesuwać kawałki, aby dojść do właściwych połączeń. W drewnianych puzzlach Janod bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego kształtu do prawidłowego miejsca na drewnianej planszy. Ten proces pomaga doskonalić precyzję i sprawność ruchową dłoni, a także w rozwija umiejętności koordynacji między oczami a rękoma. Jest to zatem nie tylko zabawa, ale również trening dla zdolności manualnych u dzieci.

Sensoryczne puzzle Janod

Puzzle Janod sensoryczne to zestawy układanek, które mają na celu angażowanie różnych zmysłów dziecka, takich jak dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Są wykonane z różnych materiałów o różnych fakturach, kształtach, kolorach i zapachach. Wpływają one na rozwój dziecka na różne sposoby, a przede wszystkim na:

·         rozwój sensoryczny: puzzle sensoryczne angażują różne zmysły dziecka, co wspomaga rozwój sensoryczny. Dziecko może dotykać różnych faktur, odczuwać różnicę między gładkimi a chropowatymi powierzchniami, czy różne temperatury. Mogą również słuchać dźwięków, np. gdy łączą elementy puzzli Janod, a także spostrzegać różnice kolorów i wzorów.

·         rozwój poznawczy: układanie puzzli sensorycznych Janod rozwija zdolności poznawcze dziecka, takie jak rozpoznawanie kształtów, rozwiązywanie problemów, myślenie logiczne, pamięć i koncentrację. Dziecko musi analizować różne elementy puzzli, ich kształty i dopasowywać je odpowiednio, co wzmacnia poznawcze umiejętności.

Magnetyczne puzzle dla dzieci Janod

Puzzle magnetyczne Janod dla dzieci to zabawka składająca się z kilku części trzymających się razem za pomocą magnesów. Zazwyczaj są to kolorowe obrazki lub wzory, które można ułożyć na metalowym podkładzie. Dzieci mogą przekładać, przesuwać i łączyć różne elementy puzzli, aby stworzyć pełny obrazek. Magnesy umożliwiają łatwe mocowanie i trzymanie kawałków na miejscu, co ułatwia zadanie dla małych rączek. Puzzle magnetyczne Janod są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku i mogą pozwolić na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, zręczności manualnej oraz kreatywnego myślenia.

Puzzle dla dzieci Janod – pomysł na wspólne spędzanie czasu

Zabawa puzzlami Janod niesie również ze sobą inne korzyści społeczne. Podczas zabawy w puzzle, dzieci często współpracują ze sobą, dzieląc się kawałkami, komunikując się i rozwiązując problemy razem. Te aktywności rozwijają umiejętności społeczne i uczy dzieci, jak pracować w grupie. Wspólna zabawa w puzzle może być doskonałą okazją do budowania więzi i wzmacniania relacji między dziećmi.

Podsumowanie

Puzzle Janod dla dzieci to nie tylko świetna zabawa, ale również niezwykle rozwijająca aktywność. Dzięki swojej różnorodności i trudności układanie puzzli jest dostępne dla każdego dziecka, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Ta forma rozrywki pomaga rozwijać wiele umiejętności, takich jak umysłowe zdolności poznawcze, motoryka, koordynacja ręka-oko oraz umiejętności społeczne. Dlatego warto zapewnić dziecku zestaw puzzli Janod i cieszyć się wspólnym czasem spędzonym na tej fascynującej i edukacyjnej zabawie.

Zobacz także nasze kuchnie Janod

 

Wiek
Cena
-
pixel