Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maty edukacyjne

( ilość produktów: 7 )

Maty edukacyjne dla niemowląt są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku rozwijającą się i stymulującą przestrzeń do zabawy i nauki. Te maty są idealne dla niemowląt, które dopiero zaczynają eksplorować świat wokół siebie, i pozwalają na rozwijanie koordynacji ruchowej, percepcji wzrokowej i słuchowej oraz innych umiejętności podstawowych. Maty zapewniają bezpieczną zabawę! Niemowlę może samodzielnie i bez obaw spędzić czas na zabawie oraz nauce! To bez wątpienia wpłynie na jego dalszy rozwój i zakiełkuje w kolejnych latach życia maluszka. 

Czym są maty dla niemowląt?

Maty edukacyjne dla niemowląt występują w różnych kształtach i wzorach, ale zwykle składają się z poduszki do leżenia oraz maty z zabawkami. Wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, takie jak melodyjki, światełka i dźwięki, aby jeszcze bardziej stymulować zmysły dziecka.  Ciekawym dodatkiem do mat edukacyjnych są elementy zróżnicowane fakturowo. Szeleszczące, wypukłe czy zupełnie gładkie – idealnie sprawdzą się jako zabawa sensoryczna. Dzięki temu dziecko rozwija swoje zdolności już od najmłodszych lat – poprzez zabawę! Maty edukacyjne dla niemowląt są również wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci - zwykle z miękkiego poliestru lub bawełny z wypełnieniem z polistyrenu. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz maty edukacyjne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Bogate kolory oraz ciekawe wzory nie pozwolą dziecku się nudzić! 

Korzyści z zabaw na macie edukacyjnej dla niemowląt

Korzyści wynikające z korzystania z mat edukacyjnych dla niemowląt są nieocenione. Mogą one zaangażować dziecko w zabawę, jednocześnie pomagając w jego rozwoju fizycznym i poznawczym. Wpływają one na dziecko na wiele sposobów, między innymi pomagają w:

  • rozwijaniu percepcji wzrokowej i słuchowej: wiele mat edukacyjnych posiada kolorowe wzory, które przyciągają uwagę dziecka i pomagają w rozwoju jego zdolności do rozróżniania kolorów. Dodatkowo, funkcje dźwiękowe wzbudzają zainteresowanie dziecka, dzięki czemu uczą się one rozpoznawania różnych dźwięków, a ich częste słuchanie poprawia pamięć i zwiększa zapamiętywanie.

  • wspieraniu rozwoju motorycznego: maty edukacyjne dla niemowląt popchają dziecko do interakcji z otaczającym je światem. Dzięki temu pomagają w rozwoju motoryki dziecka i wpływają na jego zdolność do poruszania się i przetwarzania informacji ze świata zewnętrznego. Dzięki sensorycznym dodatkom dziecko pozna ciekawe kształty, których nie ma na co dzień w domu, a co za tym idzie – nie przestraszy się, gdy zacznie poznawać świat na zewnątrz!

  • Zapewnieniu bezpieczeństwa: maty wykonane są z bezpiecznych materiałów. Są miękkie, zapewniają dziecku komfort oraz pełną swobodę ruchów. Maty umożliwiają leżenie zarówno na brzuszku jak i na plecach.

  • zapewnieniu odpowiedniego miejsca do zabawy: maty edukacyjne dla niemowląt oferują dziecku bezpieczną przestrzeń, w której mogą bezpiecznie bawić się i poznawać. W ten sposób rodzice mogą mieć pewność, że ich dziecko pozostaje w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku – maty kładziemy na podłodze, dlatego dziecko bez obaw o bezpieczeństwo, może się bawić samodzielnie. 

Jak korzystać z mat edukacyjnych?

Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie mat edukacyjnych dla niemowląt jest stosowanie ich w ramach rutyny dnia. Można je wykorzystywać w czasie karmienia dziecka, aby utrzymać je w bezpiecznym miejscu i zapobiec bieganiu. Można także umieścić matę w pobliżu łóżeczka dziecka, aby zachęcić je do zabawy przed snem lub tuż po przebudzeniu. Matę kładziemy na podłodze lub dywanie, dzięki temu dziecko może być w 100% bezpieczne. Maty dostępne w naszym sklepie internetowym dostosowane są do wieku dziecku. Ich elementy można ściągać oraz zawieszać wedle własnych upodobań i rozwoju dziecka. Jeśli boisz się, że dziecko samodzielnie opuści matę, zachęcamy do wyboru maty z miękkim obramowaniem, który ogranicza przestrzeń dziecka.

Maty edukacyjne dla niemowląt to świetny zakup dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku najlepszą przestrzeń do zabawy i nauki we wczesnych latach życia. Dzięki nim, dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności poznawcze i motoryczne w bezpiecznym i stymulującym środowisku.  

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel