Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Huśtawki ogrodowe dla dzieci

( ilość produktów: 19 )

Każdy z nas pamięta różnorodne huśtawki z dzieciństwa! To one przepełniały nas radością i dziecięcą beztroską. Warto zadbać o to również teraz. Wyjątkowe huśtawki dla dzieci możecie umieścić w swoim ogrodzie, na balkonie, a nawet w domu! Możliwość zabawy i miłych chwil z rodziną to najlepsze co można podarować każdemu dziecku!

Huśtawki ogrodowe dla dzieci – rodzaje

Aby wybrać odpowiednią huśtawkę, spełniającą wszystkie wymagania zarówno Twoje jak i Twojego dziecka warto poznać ich rodzaje. Każda z huśtawek ma inne zalety oraz sprawdzi się w innych warunkach.

Klasyczna drewniana huśtawka -  najbardziej znana propozycja huśtawki ogrodowej. Jej niewątpliwą zaletą jest mały rozmiar oraz kompaktowość. Podwieszana jest zazwyczaj na grubym sznurku w barwach ziemi lub kolorach tęczy. Jej naturalny wygląd wpisuje się idealnie w wystrój ogrodu, co bez wątpienia docenią osoby kochające klasyczne dekoracje. Klasyczne drewniane huśtawki nie posiadają oparcia, dlatego sprawdzą się lepiej dla starszych dzieci.

Drewniana huśtawka dla malucha – to propozycja dla najmłodszych dzieci. Huśtawka zabudowana jest z każdej strony drewnianymi belkami, przez co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Huśtawka podwieszana jest na czterech sznurkach gwarantując stabilność. Huśtawki dla najmłodszych często dekorowane są kolorowymi elementami, które zaciekawią malucha. Ciekawym modelem są też huśtawki sprzedawane w komplecie z poduszkami, które sprawią, że zabawa będzie nie tylko wystrzałowa, ale również wyjątkowo wygodna.

Plastikowe huśtawki  - bez wątpienia to opcja tańsza, lecz równie praktyczna. Plastikowe huśtawki są dużo lżejsze, dzięki czemu ich ściąganie i zakładanie jest łatwiejsze. Jej lekkość sprawia, że huśtawka jest odpowiednia nawet dla młodszych dzieci. Zaprojektowane w wielu kolorach sprawiają, że każde dziecko otrzyma swoją wymarzoną huśtawkę. 

Huśtawka okrągła/bocianie gniazdo – to bardzo ciekawa propozycja huśtawki, której siedzisko przypomina kształtem trampolinę. Takie huśtawki nazywamy również bocianim gniazdem. Ich duża powierzchnia umożliwia dzieciom nie tylko siedzenie, ale również leżenie. Montaż na czterech sznurach zapewnia bezpieczeństwo i uniemożliwia wywrotkę.

Huśtawka na jednej linie – to bardzo ciekawy rodzaj huśtawek, umożliwiający nie tylko huśtanie się ale również kręcenie. Często zawieszone są na jednym, grubym sznurze, który jest jednocześnie liną do wspinaczki. To wspaniała zabawa 2w1 dla starszych dzieci!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki ogrodowej dla dziecka?

Wybierając huśtawkę warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim rodzaj huśtawki. Dobieramy go do wieku dziecka. Młodsze dzieci powinny korzystać z huśtawek z oparciem, starsze mają większy wybór. Rodzaj huśtawki zależy tez od miejsca jakie posiadamy – klasyczna drewniana huśtawka zmieści się w każdym ogrodzie, huśtawka bocianie gniazdo potrzebuje więcej miejsca. Następną ważną kwestią jest wysokość. Pamiętając o tym, że dziecko bardzo szybko rośnie warto wybrać huśtawkę, która daje możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu zabawka dłużej zagości w ogrodzie.Decydując się na zakup huśtawki ogrodowej należy zwrócić uwagę na otoczenie, w którym będzie się ona znajdować. Dziecko musi mieć miejsce, aby bezpiecznie rozhuśtać się. Wszelakie rośliny, krzewy, drzewa czy dekoracje ogrodowe powinny znajdować się z dala od miejsca zabawy. Równie ważne jest podłoże – nie powinno być ostre. Najlepszym podłożem dla huśtawki jest trawa, która niestety ulega wytarciu lub gumowe podkłady, które amortyzują ewentualny upadek.

Podwójna huśtawka dla dzieci

Wielu rodziców posiada więcej niż jedno dziecko, aby uniknąć kłótni między maluchami warto postawić na huśtawkę podwójną. To rozwiązanie, które jest naprawdę zbawienne! Dwuosobowa huśtawka pozwala na zabawę dwójki dzieci jednocześnie. Metalowy stelaż zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, a miękkie siedzenia są gwarancją komfortu. Podwójna huśtawka do podwójna zabawa oraz wyjątkowe wspomnienia!

Najczęściej zadawane pytania:

Czy huśtawki ogrodowe są bezpieczne?

Tak, huśtawki dostępne w ofercie naszego sklepu spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.

Czy huśtawki sprawdzą się również do zabawy najmłodszych dzieci?

Tak. Dla najmłodszych dzieci polecamy drewniane huśtawki z oparciem.

Czy huśtawki wymagają specjalnego montowania?

Każda z huśtawek montowana jest w inny lecz zbliżony sposób. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcjach dołączonych do produktów.

Czy huśtawka ogrodowa zajmuje dużo miejsca?

Klasyczne drewniane huśtawki nie zajmują wiele miejsca, należy jednak zadbać o bezpieczną i wolną od przeszkód powierzchnię do huśtania się.

Wiek
Marka
Cena
-
pixel