Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Cyferki dla dzieci

( ilość produktów: 41 )

Znajomość cyferek i literek to jedna z podstawowych umiejętności, którą dziecko nabyć może już na wczesnym etapie rozwoju. Cyferki dla dzieci w formie różnego typu zabawek i układanek mogą mu znacznie pomóc w rozwoju umiejętności matematycznych.

Układanka z cyferkami dla młodszych i starszych

Z niemowlakiem już od najwcześniejszych miesięcy życia warto ćwiczyć. Cyferki dla dzieci znaleźć się mogą na różnych zabawkach, takich jak na przykład piłki mówiące, którymi bawić się mogą dzieci już siedzące.

Dla starszych przyda się tabliczka mnożenia dla dzieci. Dzięki nauce poprzez zabawę, w przedszkolu i szkole będzie im znacznie łatwiej i jednocześnie szybciej przyswoją wszystkie nowe informacje. Układanka z cyferkami pozwoli na rozwój logicznego myślenia, zrozumienie zależności i po prostu dobrą zabawę w świecie matematyki.

Cyferki dla dzieci – jakie warto wybrać?

W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki zakres zabawek i pomocy dydaktycznych. Kolorowe magnesy na lodówkę, dotykowe telefony, piramidy, gry i lizaki matematyczne – to szeroki repertuar różnego typu pomysłów na wspólne spędzanie czasu wolnego. Lizaki matematyczne wykorzystywać można w wielu sytuacjach, nie tylko w domu, ale także na spacerze, w podróży, w kolejce do lekarza. Najważniejsze jest, aby cyferki dla dzieci zapewniały im różnorodność. Dzięki temu nie będzie czasu na nudę i monotonię, a sama nauka stanie się przyjemnością.

Tabliczka mnożenia dla dzieci – na zabawę nigdy nie jest za wcześnie

Nauka liczenia to bardzo ważny krok w życiu każdego dziecka. Dzięki niej lepiej poznaje i rozumie otaczający go świat. Przecież niezwykle ważnym jest, by maluch znał różnicę pomiędzy trzema a czterema cukierkami! Dziecku sprawnie posługującemu się tą prostą matematyką, dużo łatwiej przychodzi zdolność zauważania istniejących w sposób naturalny zależności. Za umiejętnością liczenia podąża wiele aspektów tak zwanej „inteligencji społecznej”. Zgodnie z opiniami psychologów, u malutkich dzieci dominujące jest myślenie konkretno-obrazowe (badania nad rozwojem myślenia prowadził m.in. Jean Piaget). Polega ono na bezpośrednim łączeniu widzianych rzeczy z operacjami umysłowymi na nich przeprowadzanymi. Dlatego maluszek nie posiada jeszcze na tyle wyrobionego umysłu abstrakcyjnego, by móc obliczeń dokonywać w głowie. Potrzebuje do tego celu odpowiednich bodźców. Czy będą to paluszki u rączek, czy układanka z cyferkami dziecko musi posługiwać się zmysłami wzroku i dotyku, by zauważyć konkretną ilość. Dlatego tak ważne są matematyczne zabawki takie jak tabliczka mnożenia lub liczydło drewniane.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel