Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pętla motoryczna - zabawka rozwijająca małą motorykę

2017-03-17
Pętla motoryczna - zabawka rozwijająca małą motorykę

Mała i duża motoryka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka, jednakże zdolność ta nie jest nam dana od urodzenia. Aby wykształcić umiejętności ruchowe brzdąc pod czujnym okiem rodzica musi spędzić wiele godzin na ćwiczeniach. Wybierając zabawki motoryczne ułatwisz dziecku prawidłowy rozwój małej i dużej motoryki, a czas spędzony na ich rozwoju stanie się wspaniałą zabawą i doświadczeniem, zarówno dla dziecka jak i rodzica.

Nie zaniedbuj małej motoryki

Mała motoryka jest równie ważna co ogólny rozwój sprawności ruchowej. Dzięki niej chłopczyk lub dziewczynka rozwija zdolności i poznaje umiejętności, w których kluczowe znaczenie ma precyzja ruchu np. zapinanie guzików czy wiązanie bucików. Małą motorykę można ćwiczyć na wiele sposób takich jak: rysowanie, lepienie z plasteliny czy kolorowanie. Zabawki motoryczne pełnią rolę interesującego narzędzia dydaktycznego, które wzbogaci kształcenie małej motoryki. Dlaczego mała motoryka jest tak ważna? Dłonie i palce to ważny organ sensoryczny pozwalający na rozróżnianie kształtów, powierzchni oraz wykonywanie podstawowych czynności życia codziennego.

Najpopularniejsze zabawki motoryczne

Pętla motoryczna, logiczna łamigłówka czy stół do sortowania to wspaniała okazja do tego, aby rozpocząć już dziś kreatywną zabawę. Wszystkie zabawki posiadają wspólną cechę – interaktywność. Aby wprawić poszczególne elementy zabawki w ruch niezbędne jest użycie paluszków i siły mięśni, a także odrobina główkowania.

Kompleksowa edukacja dla najmłodszych

Zabawka „Jeżyk klik klak” cenionej wśród dziecięcych pedagogów marki Skip Hop oferuje dziecku kompleksowy rozwój połączony z zabawą. Wnętrze Jeżyka wypełniają kolorowe kuleczki, które wprawione w ruch wydają dźwięki stymulując zmysł wzroku i słuchu. Plecy Jeżyka pokrywają „kolce”, które rozwijają umiejętność rozróżniania kształtów. Dodatkowo zabawkę wyróżnia uroczy i wesoły wygląd. Zabawkę wykonano w taki sposób, aby była bezpieczna dla dzieci wszystkich dzieci w wieku 1+.

Pętla motoryczna – prosta łamigłówka

Dla nieco starszych dzieci trafnym wyborem okaże się pętla motoryczna. Stół motoryczny marki Small Foot, pełni rolę prawdziwego kącika edukacyjnego dla Twojego dziecka. Zabawka ma kształt stolika, którego konstrukcję wzbogacają liczne obręcze we wszystkich kolorach tęczy. Kuleczki znajdujące się na obręczach można dowolnie przesuwać i ustawiać. Stół motoryczny występuje również
w zminiaturyzowanej postaci dla młodszych dzieci (pętla motoryczna Small Foot).

Precyzja ruchu i planowanie – labirynty i stoły do sortowania

Stoliki do sortowania i labirynty to kolejna odmiana zabawek łączących staranność ruchu z logicznym myśleniem. Sorter kształtów marki Goki, wymaga od dziecka odtworzenia ustalonego układu kuleczek. Aby tego dokonać niezbędne jest precyzyjne i przemyślane manipulowanie elementami w ściśle określonej kolejności. Seria drewnianych labiryntów autorstwa firmy Hape oferuje zbliżoną zabawę. Za szklanką szybką znajdują się kuleczki, które należy umieścić w odpowiednich miejscach. Jako pomoc dziecko otrzymuje magnetyczną różdżkę. Drewniane labirynty marki Hape zostały wyróżnione nagrodą Creative Child – Excellence, potwierdzając swój unikalny charakter.

Przeczytaj również

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel