Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki motoryczne

( ilość produktów: 464 )

 Zabawki manualne to bardzo ważny element codziennego rozwoju dziecka. Dzięki nim uczy się ono precyzyjnie manipulować małymi przedmiotami, co w istotny sposób wpływa na rozbudowę małej motoryki, w tym chwytu szczypcowego. To także przyczynek do emocjonalnego oraz intelektualnego rozwoju małego człowieka.

Zabawki motoryczne od najwcześniejszych chwil życia dziecka

Zabawki manualne to idealni towarzysze dziecięcych zabaw od najwcześniejszych momentów jego życia. Tak naprawdę tego typu przedmioty są czasami bardzo proste: piłki miękkie i twarde, klocki, przekładanki, pluszowe maskotki z elementami na przykład dźwiękowymi. Właśnie taka prostota jest bardzo często dla dziecka najbardziej satysfakcjonująca. Z czasem zabawki manualne mogą być bardziej skomplikowane, aby stanowić odpowiednie wyzwanie.

Teoria „warunkowania instrumentalnego”, którą zajmowała się między innymi psycholog B.F. Skinner, jest z jedną z opisanych form uczenia się, w której to osoba ucząca się podejmuje wysiłek i wykazuje się aktywnością. Bardzo podobna zależność występuje przy okazji zabawy zabawkami motorycznymi. Dziecko musi samo coś wybudować, włożyć w odpowiednie miejsce jakiś element i wymyślić rozwiązanie, to znaczy postarać się o satysfakcjonujące efekty własnej pracy. Maluszka, który wykorzystuje w zabawie zabawki motoryczne, należy obdarzyć odpowiednią dozą zainteresowania, pochwałami, co będzie wzmocnieniem pozytywnym, wpływającym w dalszej przyszłości na zrównoważony rozwój dziecka, również emocjonalny.

Zabawki manualne – różne rodzaje

Wśród zabawek manualnych wybór jest bardzo duży. Są to przede wszystkim kolorowanki, a także różnego typu modele do samodzielnego składania i eksperymentowania. Nie brakuje również zabawek muzycznych, układanek uczących logicznego myślenia oraz kompleksowych centrów edukacyjnych, takich jak drewniana kostka edukacyjna. Z myślą o maluchach zabawki manualne są wykonane z miękkiego materiału i z bezpiecznymi dla dzieci elementami. Naturalne materiały, takie jak drewno, są przyjazne dla najmłodszych. Dzięki temu zabawki motoryczne, które często wędrują do dziecięcej buzi, z pewnością nie wyrządzą mu żadnej krzywdy. Dodatkowo są one bardzo odporne, dlatego często zabawki motoryczne mogą być przekazywane młodszym dzieciom wśród rodziny i znajomych.

Zabawki manualne to dobry pomysł na prezent dla zagubionych dziadków, cioć i wujków. Każde dziecko ucieszy się z takiego podarunku, dzięki któremu może wykonać jakąś czynność zupełnie samodzielnie i z dumą obserwować rezultaty.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel