Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Puzzle drewniane - układanie na całego

2018-09-26
Puzzle drewniane - układanie na całegoPuzzle drewniane to jedna z podstawowych zabawek dla małego dziecka. Nie ma w tym nic dziwnego – takie zabawki są wygodne w użyciu, bardzo trwałe, a do tego kolorowe, a więc przyciągają wzrok małego dziecka.

Puzzle dla dwulatka – dobry pomysł?

Drewniane puzzle są dostosowane najczęściej do potrzeb dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. Ich poszczególne elementy są znacząco większe od tych oferowanych w standardowych puzzlach, dzięki czemu zabawa z pewnością będzie bezpieczna. Puzzle dla dwulatka w wersji drewnianej są więc jak najbardziej trafnym pomysłem na prezent.

Drewniane układanki przed zakupem warto jest sprawdzić. Powinny one cechować się najwyższą jakością, dzięki której są również trwałe. Takie produkty posłużą maluchowi przez długi czas. Puzzle drewniane, nawet z pełną mocą rzucone o podłogę, nie zniszczą się. Zaokrąglone brzegi i ich staranne wycięcie sprawiają jednocześnie, że drewniane puzzle także dwulatkowi nie wyrządzą żadnej krzywdy.

Aby mieć całkowitą pewność, że puzzle dla dwulatka są bezpieczne, warto jest sprawdzić odpowiednie certyfikaty. Zabawki dla dzieci przechodzą nie tylko wewnętrzne kontrole (znakiem jakości jest CE, który dopuszcza przedmiot do użytku w Unii Europejskiej), ale renomowani producenci dbają również o zewnętrzne testy. Wszelkie atesty, które znajdują się na opakowaniach, są dowodem na najwyższe bezpieczeństwo zabawek. Drewniane puzzle szczególnie powinny być pod tym względem skontrolowane. Dlatego zabawa wysokiej jakości zabawkami tego typu jest możliwa nawet bez ciągłej kontroli ze strony rodziców.

Świat maleńkich rączek – drewniane puzzle dla dzieci

Zestawy puzzli dostępnych w sklepie Zielone Zabawki są przez producentów tworzone w oparciu o obserwacje dzieci. Dzięki temu można je łatwo dostosować do ich potrzeb i zainteresowań. A te przecież, nawet u maluszka, są bardzo zróżnicowane. Drewniane puzzle mogą przedstawiać farmą, zamek księżniczek czy wóz strażacki. Układanki drewniane nierzadko uczą dzieci także praktycznych umiejętności, takich jak liczenie. Logiczne myślenie, umiejętność manipulowania elementami – to podstawowe korzyści płynące z zabawy puzzlami.

Psychologowie dziecięcy są zgodni, że podstawowym zadaniem zabawki jest nauka. Oczywiście jest to nauka poprzez zabawę, ale rozwój jest naturalnie wpisany w podejmowanie przez dziecko aktywności. Wybierając dla malucha puzzle drewniane, zawsze należy kierować się jego zdolnościami. Mały człowiek nie poradzi sobie z nazbyt skomplikowanym, dużym zestawem. Rzucenie dziecka na głęboką wodę, spowoduje jedynie powstanie frustracji, a być może nawet zmniejszy poczucie własnej wartości, spowodowane brakiem odpowiednich umiejętności, często o podłożu motorycznym. Dlatego swoją przygodę z tego typu układankami rozpocząć należy od najniższego poziomu trudności, by wraz z upływem czasu proponować coraz to bardziej zaawansowane zestawy. Drewniane puzzle będą wspaniałą zabawką na długie, jesienne i zimowe wieczory.

Zobacz także nasze inne wpisy:
Fenomen drewnianych zabawek Goki

Spraw by kąpiel była wesoła

Djeco - francuskie spojrzenie na zabawki
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel