Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Puzzle i układanki dla dzieci

( ilość produktów: 442 )

Jest wiele powodów, dla których warto obdarować pociechę puzzlami oraz układankami drewnianymi. Po pierwsze, stanowią idealny pomysł na trening zdolności manualnych i koordynacji ręka-oko. Zabawki te doskonale rozwijają mięśnie rączek oraz spostrzegawczość, albowiem poszczególny element układanki należy nie tylko chwycić, ale jeszcze tak nim manewrować, aby pasował do tworzonego obrazka. Po drugie, zabawa puzzlami ćwiczy cierpliwość, pamięć oraz zdolność logicznego myślenia. Dziecko samo jest w stanie ocenić, czy dany element układanki jest odpowiednio dobrany, czy nie. Zabawki te uczą rozwiązywania problemów, ćwiczą wytrwałość, a młodsze dzieci dodatkowo oswajają z kształtami i kolorami. Nie należy zapominać, że puzzle i układanki drewniane to także okazja do wspólnej zabawy z dzieckiem oraz sposób na przepędzenie nudy – szczególnie podczas brzydkiej pogody.  Z nami wybierzesz odpowiednie puzzle dla 2-latka i 3-latka!

Jak wybierać układanki drewniane? Na co zwracać uwagę?

Szukając idealnej układanki dla swojego dziecka, warto kierować się ilością i wielkością elementów. Wiek, który jest podany przez producenta na opakowaniu, powinien być tylko praktyczną wskazówką, albowiem każdy maluch jest inny. Niektóre z nich bardzo szybko irytują się, mają trudności ze skupieniem uwagi czy logicznym myśleniem. W ich przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór zabawki z mniejszą ilością większych elementów. Kupno zbyt trudnej układanki mogłoby się okazać problemem, któremu dziecko nie umiałoby podołać, co w konsekwencji mogłoby skutkować niechęcią do tego typu zabawek.

Drugim czynnikiem jest materiał i jakość wykonania. Od wielu lat niezmienną popularnością cieszą się puzzle drewniane. Cenione za trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Mogą być używane już przez roczne pociechy. Dodatkowo, są ponadczasowe i przyjazne dla środowiska. Chętnie wybierane przez rodziców z uwagi na bogactwo kolorystyczne i wzornicze.

Wybierając idealny zestaw puzzli dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na stopień zróżnicowania obrazka. Chodzi przede wszystkim o ilość drobnych detali, ale również kolorystykę zabawki. Jak się bowiem okazuje, o wiele trudniej układa się obrazek, który jest utrzymany w jednej tonacji, niż ten, na którym dominuje feeria barw.

Puzzle i układanki drewniane w sklepie Zielonezabawki.pl

Dla najmłodszych najlepsze będą puzzle drewniane, z małą ilością elementów. Doskonale sprawdzą się zestawy wyposażone w poręczny uchwyt, które ułatwią niewprawnemu maluszkowi złapanie i dopasowanie do poszczególnego otworu. Dostępne w wielu motywach do wyboru: od zwierzątek zaczynając, po pojazdy i wizytę u doktora, na kształtach kończąc.

Starsze dzieci także zachwycą się puzzlami drewnianymi. Mają już bardziej rozwinięte zdolności manualne, dlatego w ich przypadku dobrym wyborem będą kilkunastoelementowe zestawy – o nieco większym stopniu skomplikowania. Alternatywnym pomysłem będą również układanki drewniane Goki oraz puzzle magnetyczne przyjmujące postać książeczki.

Z myślą o starszych dzieciach, które mają już wysoce rozwinięte zdolności syntetyczne, ciekawą propozycją będą puzzle 3D z lokomotywą lub Titanicem od Small Foot.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel