Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gollnest&Kiesel KG

( ilość produktów: 53 )

Firma Gollnest & Kiesel KG została założona ponad 30 lat temu przez dwóch właścicieli. Obecnie jest jednym z największych producentów zabawek drewnianych w Europie oraz największą firmą produkującą zabawki w północnych Niemczech. W swojej ofercie posiadają ponad 2000 różnych produktów z branży zabawkarskiej.

Firma Gollnest & Kiesel KG już podczas projektu zabawki kieruje się przekonaniem, że jest szczególnie odpowiedzialna za rozwój dzieci. Dlatego też doświadczeni projektanci w Niemczech, Włoszech, Szwecji, Izraelu i w siedzibie firmy, w małej miejscowości Niemiec - Güster codziennie tworzą nowe projekty zabawek, które mają na celu rozwój wrażliwości dziecka, kreatywności, wyobraźni, umiejętności motorycznych. Zabawki tworzone są w taki sposób, aby dziecko każdego dnia podczas zabawy przeżywało nową przygodę.

Firma Gollnest & Kiesel KG dba o bezpieczeństwo zabawek, więc i dzieci. Dobierane są materiały tylko od znanych, sprawdzonych dostawców. Do produkcji zabawek używane są drewna takie jak:  klon, buk, orzech, drewno lipowe, jesion, sosna, brzoza oraz impregnaty bezpieczne dla dziecka, na bazie wody. Zabawka przed opuszczeniem magazynu przechodzi szereg badań wg wewnętrznego systemu zarządzania jakością. Sprawdzana jest we własnym laboratorium firmy, wyposażonym w nowoczesną technologię. Specjalnie przeszkoleni pracownicy testują zabawki pod kątem bezpieczeństwa. Zaawansowany system zarządzania jakością gwarantuje zabawki o wysokiej jakości.  Zabawka badana jest także przez zewnętrzne, niezależne instytucje odpowiedzialne za regularne monitorowanie standardów jakości.   

Zgodność zabawek z wszystkimi przepisami bezpieczeństwa udokumentowana jest poprzez dołączenie znaku CE na zabawkach oraz na wielu zabawkach dla niemowląt znaku SLG GS. Jest to międzynarodowy symbol nadawany produktom po przeprowadzeniu szeregu wyczerpujących badań przez uznane, niezależne jednostki badawcze, które testują zabawki pod względem bezpieczeństwa.

Firma Gollnest & Kiesel KG bierze także odpowiedzialność za nasze środowisko naturalne i godne warunki pracy w mniej rozwiniętych krajach i regionach świata. Stosuje strategię Fair trade – sprawiedliwego, odpowiedzialnego handlu. Produkcja zabawek odbywa się w Niemczech, Polsce, Włoszech, Bułgarii, Chinach oraz Rumunii. W każdym z krajów utrzymywane są wysokie, bezpieczne standardy. W Chinach produkcja zabawek odbywa się we własnym zakładzie produkcyjnym utworzonym przez właścicieli marki. Firma płaci pracownikom wyższe niż przeciętne wynagrodzenia, daje możliwość korzystania z Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wszyscy pracownicy mają ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne. Fabryka nadzorowana jest także przez jednego z założycieli firmy. Posiada certyfikat zgodny z normą ISO 9001. Natomiast warunki pracy są zgodne z kryteriami ICTI. Firma Gollnest & Kiesel KG daje także gwarancję, że wszystkie produkty zostały wytworzone bez użycia pracy dzieci.

Firma Gollnest & KIesel KG dba także o zrównoważony rozwój środowiska, w swoim rodzinnym landzie Szlezwik-Holsztyn każdego roku sadzi drzewa (jedno na każde narodzone w tym rejonie dziecko). Dzięki temu przybyło 25000 drzew w nowym obszarze lasu publicznego rejonu Szlezwik-Holsztyn. W 2011 roku firma Gollnest & Kiesel KG przekazała 60000 drzew do nowego lasu w Kilonii. Niektóre z nowych drzew zostały posadzone przez dzieci z przedszkola.

Wśród produktów firmy Gollnest & Kiesel KG znajdą Państwo także zabawki wyprodukowane z drewna kontrolowanego FSC. FSC (Forest Stewardship Council A.C.) to międzynarodowa organizacja, która promuje odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi na całym świecie w trzech obszarach: odpowiedzialności przyrodniczej, społecznej oraz ekonomicznej.

Odpowiedzialność przyrodnicza zapewnia pozyskiwanie produktów leśnych z poszanowaniem naturalnych procesów, którym lasy są poddawane, zapewnia ochronę cennych elementów przyrody ożywionej jak i nieożywionej, zapewnia także utrzymanie bioróżnorodności. Odpowiedzialność społeczna zapewnia godziwe warunki pracy w lasach, respektuje prawa mieszkańców lasów i umożliwia dostęp ludności lokalnej do zasobów leśnych. Odpowiedzialność ekonomiczna zapewnia legalność pochodzenia produktów leśnych na każdym etapie ich przetwarzania oraz handlu.

Firma Gollnest&Kiesel skupia takie marki jak: goki, holztiger, ‘cause, anker, heimess. Wśród nich znajdują się także zabawki wyróżnione oznaczeniem "spiel gut"

Wiek
Cena
-
pixel