Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

small foot

( ilość produktów: 449 )

Small foot to podmarka niemieckiej marki small foot design. 

Small foot design to marka wykreowana w 2002 roku. W jej asortymencie znajdują się zabawki dla dzieci, w tym zabawki drewniane, artykuły dekoracyjne, prezenty i wiele innych produktów dedykowanych dla maluchów jak i nastolatków. Asortyment cechuje wysoka jakość i bezpieczeństwo, co jest rezultatem stałego, bezpośredniego kontaktu z firmami w krajach, w których odbywa się produkcja zabawek jak i długoletnia współpraca. Nadzór sprawuje dział kontroli jakości. Zabawki są także testowane przez niezależne jednostki badawcze.

Do produkcji zabawek używane jest drewno o wysokiej jakości uzyskiwane z ponownego zalesienia. Wszystkie zabawki odpowiadają Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71. Pakowane są w kartoniki produkowane z certyfikowanego materiału FSC. W ten sposób small foot design przyczynia się do ochrony zasobów leśnych.

Small foot design to marka pochodząca z firmy, która jest zaopatrywana zieloną energią elektryczną z kolektorów słonecznych umieszczonych na dachach budynków, natomiast korespondencja przesyłana na terenie kraju jest zgodna z metodą GoGreen. Firmowe foldery produkowane są z makulatury sortowanej, pochodzącej z prywatnych gospodarstw domowych.

Zabawki small foot design dostarczają dzieciom mnóstwo dobrej, kreatywnej zabawy. Przyczyniają się do rozwoju zmysłów słuchu, wzroku, dotyku, zdolności motorycznym oraz koordynacji ruchu dziecka. Celem działania marki small foot design jest idea: "życie idzie w parze z nauką: zabawki pomagają w dorastaniu".

Jak powstają zabawki small foot?

Wszystko zaczyna się oczywiście od pomysłu na projekt. Pomysły rodzą się na różne sposoby. Czasem są zamierzone i są bezpośrednią potrzebą, a czasem jest to całkiem przypadkowa inspiracja, która okazuje się strzałem w dziesiątkę. Następnym etapem jest wizualizacja projektu, czyli szkic wykonany ołówkiem. Jest to pierwsza realizacja projektu, dodawane są do niego kolory i kształty. Ze szkicu powstaje roboczy rysunek na komputerze lub prototyp z papieru lub tektury. To wtedy ustalane są różne dane techniczne, które składają się na produkt. Dopiero kiedy produkt spełnia wymagania, to dopiero ten projekt zaczyna być realizowany. 

W trakcie produkcji części danego produktu są wytwarzane na naprawdę dużą skalę. Poszczególne elementy są docinane do kształtu, frezowane i odpowiednio przygotowywane. W kolejnych krokach elementy są malowane lub zapełniane ilustracjami. W kolejnym kroku zabawka jest składana. Tutaj każdy detal jest ważny, ponieważ musi być ona bezpieczna dla dzieci w użytkowaniu. W ostatnim etapie zabawka jest pakowana w sposób taki by zaoszczędzić miejsce. 

Wysoka jakość 

Każda zabawka musi przejść różne próby. Przede wszystkim marka small foot upewnia się, że produktu odpowiada prototypowi oraz spełnia wszystkie wymagania. Należy pamiętać o tym, że zabawka towarzyszy dziecku w różnych zabawach. Poddawana jest intensywnej eksploatacji i różnym zabawom. 

Podróż produktu od pomysłu do gotowej zabawki jest pełna pasji do surowca, jakim jest drewno. Marka stawia na odpowiedzialność w zakresie jakości, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Small foot to przede wszystkim ponadczasowe pomysły na zabawę. Produkty marki robią wrażenie na dzieciach oraz ekspertach w dziedzinie zabawek. Do zabawek używane są tylko lakiery i farby, które nie zawierają rozpuszczalników i są wyłącznie na bazie wody. Marka nie używa również środków zmiękczających. 

Zabawki dla najmłodszych: przetestowana jakość 

To chwytanie, słuchanie, odczuwanie i widzenie są najważniejszymi czynnościami w pierwszych miesiącach życia. To właśnie zabawek dziecko intensywnie dotyka czy wkłada do ust (dlatego zabawki small foot są odporne na ślinę). Dlatego tak bardzo istotna jest jakość wykonania. Zabawki small foot spełniają surową europejską normę EN 71. Są poddawane testom wewnętrznym i zewnętrznym, przeprowadzane są również niezależne inspekcje zewnętrze. Gdy zabawki przechodzą testy, są dopiero dostarczane najmłodszym klientom. 

Wiek
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel