Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Liczydła drewniane

( ilość produktów: 9 )

Nauka cyferek może być dla Twojego dziecka wspaniałą przygodą. Pod warunkiem, że z pozoru trudną i nudną matematykę, zrozumie z pomocą odpowiednich zabawek. Wśród nich równych sobie nie ma znane od pokoleń liczydło dla dzieci.

Liczydło dla dzieci – nauka poprzez zabawę

Wczesna nauka cyferek odgrywa ważną rolę w rozwoju każdego maluszka. Im szybciej dziecko zacznie oswajać się z matematyką, tym łatwiej będzie mu się odnaleźć w przedszkolu i szkole. Pierwsze kontakty z cyferkami powinny mieć formę zabawy. Dzięki niej maluch, zainspirowany do zgłębienia tajników królowej wiedzy, spędzi miło czas i nie będzie niechętnie nastawiony do późniejszej nauki. Doskonale znane od wielu lat liczydła dla dzieci to najlepszy dowód na to, że nawet skomplikowane zagadnienia mogą stać się zrozumiałe – w dodatku niewielkim kosztem. Choćby dlatego, na wyposażeniu dziecięcego pokoju nie może zabraknąć drewnianego liczydła, które prezentujemy w tej kategorii.

Drewniane liczydło dla dzieci

Liczydło to najstarsze narzędzie matematyczne, z powodzeniem wykorzystywane aż do dziś. Choć dawne stosowane niegdyś kamyczki zastąpiły drewniane kuleczki, zasada działania liczydła pozostała ta sama. Nic dziwnego, że z liczydła dla dzieci korzysta się w przedszkolach, szkołach, ale też w domowym zaciszu.

Liczydła były niegdyś niezbędne w różnych skomplikowanych obliczeniach. Wykorzystywano je na co dzień, więc stanowiły nieodzowną część w wielu przestrzeniach. Później nastała doba komputerów i w świecie dorosłych liczydła odeszły na chwilę w niepamięć. Na szczęście w dziecięcym świecie liczydła nadal są popularne.

Stanowią nieodzowną pomoc w nauce dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Dzięki temu dziecko w początkowej fazie nauki może sobie wizualizować cyfry i łatwiej przyswoić działania. W efekcie nauka staje się przyjemnością i dobrą zabawą. Dla ułatwienia liczydła mają kolorowe kulki, które ułatwiają liczenie i wykonywanie zadań. Dodatkowo liczydła mają różne wielkości. Od małych, które można postawić na biurku, po duże, które dziecko użytkuje na stojąco.

Dla młodszych pociech polecamy liczmany w postaci patyczków. Pomogą one w nauce liczenia dzięki przystępnej i prostej formie.

Korzystanie z liczydła dla dzieci ma jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę. Jest ono bowiem świetną alternatywą dla kalkulatorów, które wykonują za nas operacje matematyczne.

Jak zrobione są liczydła?

Liczydła mają w 10 rzędach po 10 koralików w różnych kolorach. Ich rozmieszczenie tworzy 4 ćwiartki po 25 koralików. Dzięki temu łatwo można zorientować się, ile koralików zostało przesuniętych w danym rzędzie. Jak widać kolory to nie tylko ozdoba.

Nauka przez zabawę

W naszym sklepie z zabawkami zielonezabawki.pl z dumą prezentujemy tradycyjne liczydła dla dzieci. Drewniane modele, wykonane z wysokiej jakości materiału, pomalowane zostały w pełni bezpiecznymi farbami w przyjemnych dla oka kolorach. Estetyczne zabawki sprawdzą się jako zabawka dla dzieci już od 3. roku życia! Trafionym zakupem dla maluszków będzie duże, wieloelementowe liczydło drewniane w tradycyjnym kształcie oraz liczydła w formie tablicy matematycznej z klockami. Prosta i intuicyjna zabawka oswoi dziecko z cyferkami, wywołując na jego twarzy uśmiech i zaciekawienie.

Ponadczasowe, drewniane liczydło dla dzieci to zabawka, której nie może zabraknąć w pokoju maluszka. W tej kategorii przedstawiamy starannie wybrane drewniane liczydła od znanych i cenionych producentów zabawek, w tym Goki, Bajo i Bigjigs Toys.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel