Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki na sznurku

( ilość produktów: 30 )

Zabawki do ciągnięcia przeznaczone są dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością ruchową. Najbardziej sprawdzą się one w przypadku dzieci raczkujących i tych, które już chodzą i lubią poruszać się po domu.

Zabawki na sznurku znane są już od wielu lat. Podobnymi przedmiotami bawili się niegdyś nasi dziadkowie, dlatego jest to dobry pomysł na bezpieczną zabawkę również dla współczesnych pokoleń.

Dlaczego zabawka na sznurku?

Zwierzątko, pojazd lub jakieś inne przedmioty przeznaczone do ciągnięcia są bardzo uniwersalne. Można są nimi bawić w domu, na dywanie i podłodze, a także na podwórku, w ogródku, na spacerze. Wiele modeli posiada gumowe pierścienie na kółkach, dzięki którym są niemal bezgłośne.

Zabawka na sznurku jest świetnym pomysłem na trening równowagi i uwagi zarazem. W końcu trzeba ciągle pilnować, by piesek, słonik lub wóz strażacki gładko sunął po podłożu i omijać wszystkie przeszkody. Konieczność ciągnięcia przedmiotu pozwala na opanowanie trudnej sztuki podzielności uwagi.

Jaką zabawkę do ciągnięcia wybrać?

Przed zakupem zabawki do ciągnięcia warto jest zwrócić uwagę na szczegóły jej wykonania. Materiał, z jakiego wyprodukowany jest przedmiot, powinien być wysokiej jakości, pokryty bezpiecznymi, nietoksycznymi farbami z atestem. Zabawki drewniane to także gwarancja, że posłuży ona dłużej i będzie cieszyć więcej niż jedno dziecko. Warto także zwrócić uwagę na długość sznureczka. Młodszym dzieciom zaproponować można zabawki do ciągnięcia wykonane z tworzywa albo z miękkiego pluszu.

Zabawki do ciągnięcia dostępne są w szerokim wachlarzu wzorów i kolorów. Dzięki temu łatwo jest dobrać coś pasującego do gustu dziecka. Zdecydować się można na najprostszy model, służący jedynie do ciągnięcia, ale także na propozycje dużo bardziej rozbudowane, z dodatkowymi możliwościami (na przykład z sorterem do klocków lub liczydłem). Takie dodatkowe elementy rozwiną zabawę i sprawią, że zabawka na sznurku posłuży znacznie dłużej.

Zabawki na sznurku są popularnymi przedmiotami kupowanymi na pierwsze urodziny dziecka. Każdy maluch ucieszy się z takiego kolorowego drobiazgu. W tym przypadku świetnie sprawdza się fraza, że to, co najprostsze, cieszy najdłużej.

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
pixel