Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Praktyczne Prezenty na chrzciny dla chłopca i dziewczynki

( ilość produktów: 36 )
Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry

Prezenty na chrzest dla dziewczynki i chłopca nie muszą być wcale ograniczone do grawerowanych pamiątek lub upominków o charakterze religijnym. Coraz częściej stawia się na funkcjonalność wręczanych przedmiotów, by ? zamiast leżeć schowane w szafce ? mogły cieszyć dziecko lub ułatwiać rodzicom opiekę nad nim. Takie właśnie praktyczne prezenty na chrzciny dla chłopca i dziewczynki przygotowaliśmy w naszym zestawieniu. Znajdziesz tu zarówno drobne upominki w postaci estetycznych gryzaków lub zawieszek, jak i rozbudowane kostki edukacyjne czy maty.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej

Często rodzice chrzestni czują się zobowiązani do zakupu czegoś okazałego. W ten sposób wybór pada na złote łańcuszki, medaliki i krzyżyki. Te z czasem faktycznie mogą stać się nie tylko pamiątką, ale i noszoną biżuterią. Przez pierwsze kilkanaście lat będą jednak nieużywane. Dlatego taki prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej warto wzbogacić o zabawkę, która sprawi dziecku radość. Jeśli zabawka ma być głównym prezentem, to można skupić się na zabawkach edukacyjnych w formie kostek motorycznych, maty, pchacza drewnianego czy stolika. Każda z tych rzeczy wyposażona jest w liczne elementy stymulujące prawidłowy rozwój dziecka. Idealna na prezent na chrzciny dla dziewczynki będzie drewniana kostka edukacyjna od Manhattan Toy. Zabawki wykonane z drewna są nie tylko piękne, ale i trwałe. Nawet mimo niewielkich zniszczeń wciąż zachowują swój urok, stając się trafionym wyborem na pamiątkę na chrzest. Drobny upominek na chrzest dla dziewczynki, który połączy praktyczne zastosowanie z dopasowaniem do charakteru tej uroczystości, to na przykład piękny kocyk ażurowy ? również przez doskonałą jakość świetny jako pamiątka, która zostanie na lata. Ponadto pluszowy królik jako pierwsza maskotka czy elegancka drewniana zawieszka.

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca  

Różnica między tym, co na chrzest dla chłopca będzie dobrym wyborem, niewiele różni się od tego, co na chrzest dla dziewczynki było dobrą propozycją. Śmiało sięgnąć więc można po zabawki edukacyjne dla najmłodszych, pięknie wykonane kocyki czy zawieszki do wózka lub pałąk nad matą. Jeśli ma to być oryginalny prezent na chrzest, to pasował będzie Pluszowy królik Bumpres Darby z nasionami fasoli od Manhattan Toy. Wypełnienie dociąża króliczka, przez co może on siedzieć prosto tam, gdzie tylko dziecko go posadzi. Nie tylko na półce w pokoiku, ale i na macie, będąc atrakcją nawet dla leżącego jeszcze maluszka. Starsze dziecko z pewnością znajdzie dla pluszowego przyjaciela wiele ciekawych zajęć. To prezent, który używany będzie latami. Nierzadko takie właśnie upominki stają się pamiątkami, które przechowywane są nawet w dorosłości. Zastanawiając się, jaki prezent na chrzciny dla chłopca wybrać, dobrze jest kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka. Jeśli to jeszcze nie chodzi, jest małe (dwumiesięczne czy trzy), praktycznym prezentem będzie mata edukacyjna. Dla chodzących lub stojących już dzieci lepiej postawić na zaawansowane, stojące zabawki edukacyjne typu ?Przygoda na szczycie drzewa? marki Manhattan Toy lub ?Badacz gwiazd niebieskich?. To zabawki wspierające rozwój motoryki dużej i małej, uczące myślenia przyczynowo-skutkowego. Dla starszych dzieci stają się one źródłem kreatywnej zabawy.

pixel