Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Green Toys

( ilość produktów: 32 )

Green Toys to amerykańska marka, produkująca ekologiczne zabawki oraz naczynia dla dzieci wykonane z plastiku. Wszystkie produkty są projektowane mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy, dbałość o środowisko i jego ochronę. Zabawki charakteryzuje oryginalny, ciekawy design. Proces produkcyjny, do którego wykorzystywane są tylko ekologiczne materiały, odbywa się w Kalifornii w promieniu 30 mil co oznacza mniejszą emisję dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych. 

Zabawki Green Toys nie zawierają: Bisfenolu, Ftalanów, PCV, melaminy oraz zewnętrznego pokrycia w postaci np. ołowiu. Spełniają natomiast, a nawet przekraczają, wszystkie istotne normy bezpieczeństwa co oznacza, że są w pełni bezpieczne dla dzieci jak i osób w każdym wieku.

Zabawki Green Toys są w 100 % wytworzone z plastiku, który pochodzi z recyklingu, głównie z przetworzonych opakowań na mleko. Jest to materiał znany jako HDPE - bardzo bezpieczny, spełniający również wszelkie standardy jakości FDA w kwestii kontaktu z żywnością.

Średnio każdy funt użytego oraz przetworzony do produkcji zabawek Green Toys - plastiku pozwala zaoszczędzić energię równą 3000 baterii AAA. To wystarczy, aby przez 3 tygodnie zasilać telewizor lub przez cały miesiąc - komputer.

Wszystkie zabawki Green Toys są pakowane do kartoników pochodzących wyłącznie z przetworzonych lub nadających się do przetworzenia materiałów, a wszelkie nadruki na opakowaniach wykonane są atramentem z soi. Opakowania zabawek Green Toys zdobyły nagrodę Greener Packaging Award, za najlepsze praktyki w zakresie procesów pakowania, które nie naruszają równowagi ekologicznej. 

Green Toys to producent ekologicznych zabawek, dostarcza ogromną dawkę wspaniałej zabawy w zgodzie z przyrodą.

Wiek
Pokaż tylko
Cena
-
pixel