Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Domino dla dzieci

( ilość produktów: 11 )

Domino to nieskomplikowana gra dla małych i dużych. Ta klasyczna gra od lat dostarcza dzieciom w różnym wieku oraz dorosłym niezliczoną ilość radości. Gra domino to znakomity sposób na wspólne spędzanie czasu z kolegami, jak i zabawę w gronie rodzinnym. Najbardziej popularne jest domino drewniane, które oprócz estetyki oferuje także solidność i trwałość, w efekcie czego gra domino będzie używana przez wiele pokoleń.

Oprócz klasycznych wersji domino, na których widnieją same kropki, dostępne są także różne warianty domino dla dzieci, z pomocą których maluchy mogą poznać zasady tej gry i polubić ją od pierwszej rozgrywki. Poza rozrywką gra w domino zapewnia także możliwość nauki nowych umiejętności oraz zdobywania wiedzy, jak np. nauka liczenia czy nauka nazw zwierząt lub przedmiotów. Domino przeznaczone jest dla każdego, kto chce miło spędzić czas.

Dlaczego warto grać w domino z dzieckiem?

Domino drewniane to gra prostych zasad. Każdy malec w kilka minut pozna i zrozumie jak w nie grać. Pomimo nieskomplikowanych zasad gra ta wymaga jednak strategicznego myślenia, co ma duży wpływ na rozwój logiki u dziecka. Kolejną zaletą rozgrywki w domino jest możliwość ćwiczenia artymetyki. Dziecko może uczyć się liczenia oraz wykonywania działań podczas wyśmienitej zabawy. Co jeszcze czyni grę w domino wyjątkową? To, że do rozgrywki potrzebne są przynajmniej dwie osoby. Graczami może być rodzeństwo lub rodzic z dzieckiem. Bez względu na to, wspólna gra w domino to sposób na zacieśnianie więzi, świetną zabawę, długie rozmowy i śmiechy bez końca. Dodatkowym atutem jest fakt, że domino gra to doskonała rozrywka nawet dla czterech osób. Ta popularna na całym świecie gra jest uwielbiana przez wszystkich dzięki temu, że rozgrywka nie trwa długo, a zasady domino są niezwykle proste.

Gra w domino sprawia, że dzieci uczą się strategicznego myślenia, wzmacniają cierpliwość i koncentrację oraz mają okazję ćwiczyć swoją pamięć. Co więcej, dzięki grze w większej grupie osób mogą one ponadto zdobywać umiejętności społeczne. Domino uczy współzawodnictwa, pomagając dzieciom cieszyć się wygraną oraz oswajać z przegraną.

Domino dla dzieci — zasady gry

W domino jednocześnie grać może od dwóch graczy aż po cztery osoby. Tak elastyczna liczba graczy umożliwia grę z rodzeństwem lub całą rodziną. Wszystko czego potrzebujecie to tylko gra domino oraz trochę wolnej przestrzeni. Każde domino składa się z klocków podzielonych na pół, na dwa kwadratowe pola. W klasycznym domino na każdej z połówek znajduje się kombinacja oczek wynosząca od 0 do 6. Gra kamieniami wymaga od gracza skupienia i spostrzegawczości.

Czas podzielić klocki domino! Każdy z graczy otrzymuje po taką samą liczbę klocków, których nie należy pokazywać innym graczom. W przypadku dwóch graczy będzie to osiem kamieni na osobę. W przypadku trzech osób - po siedem, a w przypadku czterech - po pięć kamieni. Po ustaleniu kolejności, pierwsza osoba rozpoczyna grę i wykłada dowolny kamień domino. Osobę, która rozpoczyna grę najlepiej wybrać poprzez losowanie kamieni z oczkami np. z woreczka. Gracz, który wyjmie kamień z największą liczbą oczek, większą niż na kamieniach pozostałych graczy, wykłada pierwszy klocek. Kolejność ruchów kolejnych graczy może być ustalona zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz rozpoczynający wykłada pierwszy kamień, a kolejny gracz musi dołożyć do niego kamień o odpowiedniej liczbie oczek. Zadaniem graczy jest jak najszybsze pozbycie się swoich kamieni. W każdej turze kolejni gracze mogą wykładać po jednym kamieniu. Pozostali gracze powinni dokładać klocki na stole w taki sposób, aby powstałe kombinacje liczb oczek były ze sobą zgodne i miały tą samą liczbę oczek. Jeśli gracz nie ma klocka, którego liczba oczek jest zgodna, dobiera z puli klocków leżących na stole nowy kamień. Gracz dobiera kolejne kostki kolejka po kolejce tak długo, aż nie znajdzie klocka, który mógłby dołożyć. Kamienie, które nie zostały wylosowane to tzw. talon. Dobierać kostki można do czasu wyczerpania talonu.

Jak wygrać w domino?

Wystarczy tylko (i aż) pozbyć się wszystkich kloców. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich klocków. Osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich kamieni przygląda się pozostałym graczom i toczącej się rozgrywce. Jeśli chcecie grać do momentu uzyskania ustalonej liczby punktów, zwycięzcy należy dopisać liczbę punktów równą liczbie oczek znajdujących się na nie wyłożonych przez pozostałych graczy klockach. Po skończonej rundzie kamienie są ponownie mieszane i rozdawane graczom.

Kreatywna zabawa z klockami domino

Drewniane klocki domino sprawdzą się także do kreatywnej zabawy konstrukcyjnej. Wystarczy do niej klasyczne domino lub można nabyć specjalne zestawy, które oprócz klocków zawierają elementy dodatkowe, takie jak pochylnia, kulki, dzwonki i wiele innych.

Hobbystyczne układanie klocków domino w wieloelementowe konstrukcje rozwija zdolności manualne i umiejętność koncentracji u dzieci. Dzieci muszą ułożyć klocki w odpowiedniej kolejności i odległości od siebie, zachowując równowagę i dbając o to, aby się nie przewróciły. To wymaga precyzji i cierpliwości, co przyczynia się do rozwijania umiejętności motorycznych. Układanie klocków domino to również wspaniała okazja do rozwijania kreatywności. Dzieci mogą tworzyć rozmaite konstrukcje oraz eksperymentować z różnymi układami. Nie do opisania jest satysfakcja, jaką daje ukończenie złożonej konstrukcji, która zajęła twórcy wiele godzin. Nagrodą za cierpliwość i wytrwałość jest możliwość wprawienia mechanizmu w ruch i obserwowanie reakcji łańcuchowej.

W sklepie Zielone Zabawki dostępne są zestawy konstrukcyjne z klockami domino. Ciekawą propozycją jest zestaw Zig&Go marki Djeco dostępny w wersji z 25 i 27 elementami. Dołączona do nich instrukcja obrazkowa krok po kroku pokazuje jak stworzyć niesamowitą konstrukcję. Zestawy Zip&Go są kompatybilne ze sobą, co pozwala na tworzenie spektakularnych konstrukcji. Innym dostępnym zestawem domino do układania jest zestaw Miasto Wyobraźni Hape zawierający 100 kolorowych klocków. Ten zestaw sprawdzi się najmłodszym konstruktorom. Wystarczy, że maluch ustawi klocki pionowo w rzędzie, popchnie jeden z nich i obserwuje, jak reszta przewraca się jeden po drugim.

Domino drewniane - ponadczasowa gra dla wszystkich pokoleń

Gra w domino jest znana od stuleci. Domino niezmiennie bawi i uczy od wielu pokoleń. Domino niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Jeśli i Wy chcielibyście spędzić niejeden wieczór z domino, oferujemy szeroki wybór klocków do domino. Szczególnie polecamy domino drewniane, które jest wyjątkowo trwałe i bezpieczne. Drewniane domino dla dzieci i dorosłych to ponadczasowa niczym szachy gra, w którą można grać całą rodziną. Proste zasady i stosunkowo szybkie rozgrywki sprawiają, że to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu każdego wieczora.

Duży wybór domino dla dzieci w każdym wieku

W ofercie sklepu Zielone Zabawki znajdziesz duży wybór gier domino na każdą potrzebę i każdą kieszeń. Dla najmłodszych dzieci doskonałą propozycją będzie domino ze zwierzątkami. Takie oferują m.in. marki Goki oraz Djeco. Kolorowe klocki przedstawiające uśmiechnięte zwierzątka zachęcą malucha do zaznajomienia się z zasadami domino. Godną uwagi propozycją jest także domino drewniane dla dzieci "Gra twarzy" marki Pilch, które uczy najmłodszych rozpoznawania emocji. Dla nieco starszych dzieci świetną propozycją będzie domino z motywem uroczych biedronek. Dla starszaków słusznym wyborem będzie drewniane domino klasyczne. Do wyboru jest wiele wersji, jak np. czarne z białymi kropkami czy drewniane z kolorowymi kropkami.

Życzymy udanej gry! 

Wiek
Marka
Pokaż tylko
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel