Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie zabawki dla niemowląt

2018-01-16
Jakie zabawki dla niemowląt

Kiedy dziecko przychodzi na świat rozpoczyna się jego niesamowita droga ku dorosłości. Wszystko co otacza noworodka jest dla niego czymś nowym, jedyne co rozpoznaje to ciepło, głos i bicie serca swojej mamy. Zmysły które mają mu posłużyć do odkrywania najbliższego otoczenia nie są jeszcze w pełni wykształcone. Więc pojawia się pytanie: jak wykorzystać zabawki dla niemowląt, aby stanowiły źródło edukacyjnej rozrywki.

Grzechotki, zabawki do wózka i nie tylko

Barwne i elastyczne zabawki dla niemowląt dostarczają maluchom podstawowych bodźców wizualnych a różne kształty i faktura ich powierzchni stymuluje zmysł dotyku. To właśnie dlatego jest to doskonały prezent, który zaangażuje malucha w przyjemną zabawę jednocześnie dając okazję do ćwiczenia podstawowych umiejętności. Artykuły dla niemowląt tego typu posiadają bardzo szeroki wybór motywów począwszy od serduszek, kwiatków a kończąc na autkach i małych zwierzątkach. Pamiętajmy jednak o tym, że wzrok dziecka nadal jest dość słaby i drobne detale mogą pozostać niezauważone, dlatego dobrą propozycją mogą okazać się produkty marki Heimess takie jak: Tęczowa grzechotka z kołem oraz jeden z klasyków Drewniana grzechotka elastyczna kość.

Jeśli chodzi o zawieszki do wózka sytuacja wygląda podobnie. Ich główną funkcją jest skupianie uwagi dziecka i pomoc przy rozwijaniu jego podstawowych zmysłów. Oczywiście rączki najmłodszych są bardzo zaangażowane w tego rodzaju zabawę dzięki czemu rozwój koordynacji ruchowej i małej motoryki jest tylko kwestią czasu. Klasycznym przykładem może być Zawieszka do wózka Koniki - drewniane elementy o wyraźnych kształtach i barwie sprawiają, że maluch będzie chciał po nie sięgać a małe dzwoneczki to dodatkowa atrakcja.

Podobną funkcję spełniają zabawki dla niemowląt wykonane z różnych materiałów. Kolorowe maty edukacyjne zapewniają dzieciom mnóstwo różnorodnych wrażeń dzięki szeleszczącym elementom o ciekawej fakturze. 

Klasyczne przytulanki dla niemowląt czyli zabawki doskonałe

Każdy maluch doceni prezent w postaci uroczego zwierzątka z mięciutkim futerkiem i przyjaznym wyrazem twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Zwłaszcza w przypadku niemowląt ogromną rolę odgrywają duże oczy i uśmiechnięta buzia. Każdy miś w naturalny sposób przyciąga uwagę ze względu na swój uroczy pyszczek. Wielu specjalistów twierdzi, że rozpoznawanie mimiki twarzy to bardzo ważna umiejętność, która wykształca się już w bardzo młodym wieku. Niemowlęta mają wręcz naturalną tendencję do wpatrywania się uważnie w rodziców i ich rozpoznawania. Oczywiście przez pewien okres czasu ich wzrok nie jest dość czuły, ale jeśli przytulanki dla niemowląt lub lalka ma wyraźnie zarysowany nosek oraz oczy możemy liczyć, że będą się czuły w ich towarzystwie komfortowo. 

Zabawki dla niemowląt mogą pełnić wiele funkcji dla przykładu Różowy kocyk przytulanka z misiem Trudi jest hybrydą pomiędzy miłym w dotyku kocykiem a pluszowym zwierzątkiem, w które można się wtulić. Zabawki edukacyjne dla niemowląt takie jak sensoryczna zabawa z klockami Manhattan Toy umożliwiają przyzwyczaić dziecko do badania otoczenia wszystkimi zmysłami. Dzięki temu maluchom jest znacznie łatwiej odkrywać swoje otoczenie i uczyć się kolejnych bardziej skomplikowanych umiejętności. Dzieci rosną bardzo szybko więc ważne jest, aby już od samego początku zapewnić im rozrywkę, która dostarczy wiele radości, ale i pomoże w ich rozwoju. Równowaga pomiędzy małą motoryką a sprytem łobuziaka to klucz do sukcesu. Jeśli mamy możliwość postarajmy się, aby najmłodsi członkowie rodziny mogli uczy się poprzez zabawę i odkrywać co dzień coś nowego. Nawet jeśli to dopiero początek ich drogi przez życie to warto pomóc w stawianiu tych pierwszych nieśmiałych kroków w postaci zabawek edukacyjnych.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel