Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki dla niemowląt. Wskazówki dla każdego rodzica

2018-10-21
Zabawki dla niemowląt. Wskazówki dla każdego rodzica

Każdy młody duchem bądź wiekiem rodzic, po pierwszych tygodniach życia swojej pociechy staje przed pytaniem: Czy teraz jest odpowiedni moment na zakup zabawek, a jeśli nie to kiedy? Tak naprawdę w momencie, gdy nasze maleństwo zacznie interesować się otaczającą go rzeczywistością, zacznie również zwracać swoją uwagę na znajdujące się wokół niego przedmioty. Zazwyczaj początki tego okresu mają miejsce już w pierwszych tygodniach życia dziecka. Nasz noworodek wchodzi w wiek niemowlęcy i możemy być pewni, że każdego dnia będzie nas zaskakiwał swoim zaciekawieniem, uwagą i aktywnym udziałem w zabawie.

Lista najlepszych zabawek dla niemowląt

Co kryje się pod wdzięczną nazwą najlepsze? Co tak naprawdę określa doskonałe przedmioty do zabawy dla dzieci w tym wieku? Kryteria są jasne i nigdy nie powinny być pominięte przy wyborze określonej zabawki dla niemowlaka. Warto więc podczas dokonywania zakupów zwrócić uwagę na gwarancję dobrej jakości produktów, potwierdzonej certyfikatami i atestami (np. CE, TUV, PEFC, FSC, WE, EN71).

Kolejną niezwykle ważną czynnością w postępowaniu rodzica, jest kierowanie się widniejącą na opakowaniu cyfrą, określającą minimalny wiek dziecka (np. 0+, 6+, 12+).

·         Grzechotki, gryzaki (wiek: 0+) - początkowo stanowią przedmioty, które większość czasu spędzają w rękach rodziców. Spokojnie! Nawet nie spostrzeżesz, jak zabawki te wylądują w buzi twojego maleństwa, a wydobywające się dźwięki skupią jego uwagę na długi czas.

·         Mata edukacyjna (wiek: 0+) - tutaj nie ma ograniczeń wiekowych. Z pełnym przekonaniem możemy rzec, że jest to królowa wszystkich zabawek dla niemowląt. Dodatkowo jest to wygodny i niezwykle bezpieczny sposób na zabawę i wypoczynek naszego niemowlaka. Nie musisz obawiać się, że pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie Twoje dziecko samodzielnie przekręci się na brzuch bez asekuracji osoby dorosłej. Mata edukacyjna daje pełną swobodę naszemu dziecku na rozwój wszystkich zmysłów i umiejętności.

·         Przytulanki (wiek: 0+) - kto ich nie kocha i kto ich nie pamięta z czasów dzieciństwa? One po prostu są i stanowią nieodzowny element wystroju pokoju każdego malucha. Nigdy nie wiadomo, który miś bądź szmaciana lalka skradnie serce naszego małego wielbiciela ciągłej bliskości. Tak właśnie - poczucie bezpieczeństwa i bliskości to największe wartości, jakie niesie za sobą tulenie w swych ramionach przytulanki.

Kiedy jest najlepszy czas na zabawki drewniane dla niemowląt?

Rodzice często obawiają się podjęcia zbyt wczesnej decyzji wprowadzenia w zabawę z niemowlakiem zabawek wykonanych z drewna. Zupełnie niesłusznie. Jeśli wielu z nas nie ma wątpliwości co do wdrożenia już od pierwszych dni życia dziecka plastikowych przedmiotów, tym bardziej powinniśmy być pozbawieni wszelkich wątpliwości, jeśli chodzi o zabawki drewniane. Kiedy jest więc ten moment? Już od pierwszych tygodni życia naszego malucha wspólnie możemy cieszyć się urokiem drewnianych grzechotek, czy gryzaków, będąc spokojni o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Pamiętajmy, że w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka to nie zabawki, a bliskość rodzica stanowi największą wartość dla naszego malucha. Odpowiednio dobrane zabawki dla niemowląt stanowić będą idealne uzupełnienie wspólnie spędzonych godzin. Rozbudzanie ciekawości, zainteresowania, uwagi i pobudzanie zmysłów to niepodważalne zalety zabawek w tym okresie. Nie musimy, a nawet nie powinniśmy obarczać naszego malucha przeładowaniem bodźców wynikających z nadmiaru przedmiotów w otoczeniu. Skupmy się więc na perfekcyjnym wyborze tych wyjątkowych zabawek, które przyniosą naszemu maleństwu jak najwięcej korzyści i radości.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Pastelowa bryła Skwish - zabawka dla maluchów, 203540-Manhattan Toy, zabawki rozwojowe

Pastelowa bryła Skwish - zabawka dla maluchów, 203540-Manhattan Toy, zabawki rozwojowe

87,50 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 79,90 zł/1szt.Cena regularna 89,50 zł brutto/1szt.
Sprężysta zawieszka do wózka z pluszu 215300-Manhattan Toy, zabawki dla niemowląt

Sprężysta zawieszka do wózka z pluszu 215300-Manhattan Toy, zabawki dla niemowląt

79,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 79,00 zł/1szt.Cena regularna 113,00 zł brutto/1szt.
Przestrzenna transparentna bryła z pętlami - zabawka dla maluchów, 214470-Manhattan Toy, zabawki rozwojowe

Przestrzenna transparentna bryła z pętlami - zabawka dla maluchów, 214470-Manhattan Toy, zabawki rozwojowe

54,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 54,00 zł/1szt.Cena regularna 79,00 zł brutto/1szt.
Silikonowy gryzak dla dzieci, Różowy Słonik Serduszko, 216300-Manhattan Toy, zabawki dla niemowląt

Silikonowy gryzak dla dzieci, Różowy Słonik Serduszko, 216300-Manhattan Toy, zabawki dla niemowląt

35,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 35,00 zł/1szt.Cena regularna 51,00 zł brutto/1szt.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel