Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Książeczki dla niemowląt, czyli fascynujące historie i radość odkrywania

2019-08-16
Książeczki dla niemowląt, czyli fascynujące historie i radość odkrywania

Życie najmłodszych jest pełne wrażeń oraz ciągłego dostrzegania nowych szczegółów, które składają się na obraz najbliższego otoczenia, a w dalszej perspektywie pozwalają poznać świat oraz jego tajemnice. Zabawa jest w tym wypadku najlepszym nauczycielem i pozwala maluchom rozwijać się we własnym tempie, doskonaląc korzystanie ze wszystkich swych zmysłów. Odpowiednie książeczki dla niemowląt i pomysłowe akcesoria stworzone właśnie w tym celu to doskonały sposób na ubarwienie czasu spędzonego z dzieckiem i nadanie codziennej rozrywce głębi oraz zupełnie nowego charakteru.

Każda zmiana u maluszka to prawdziwy ,,krok milowy’’ a rozrywka i frajda płynące ze wspólnie spędzonego czasu jest czymś trudnym do przecenienia.

Niesamowity świat przedstawiony w formie książeczki dla niemowląt i jej wyjątkowe walory

Pozornie zwykłe przedmioty są z perspektywy najmłodszych fascynującym obiektem, którego właściwości należy dokładnie przetestować. Mali odkrywcy uwielbiają niespodzianki, a książeczki dla niemowląt Manhattan Toy z pewnością zawierają ich bez liku.

Wrażenia wizualne, słuchowe i dotykowe ukryte na każdej stronie oraz możliwość eksplorowania trójwymiarowych obrazków, zabawa postaciami i odkrywanie umieszczonych na nich sekretów, to źródło doskonałej rozrywki. Taka wielopoziomowa zabawa często zostaje wzbogacona o prostą fabułę i ciągi zdarzeń, które dają dorosłym wiele okazji do wspólnego spędzania czasu wraz z maluchami, zacieśniania więzi oraz budowania z nimi relacji.

Opowiadanie w ten sposób bajek i historii oraz zachęcanie najmłodszych do aktywnego uczestniczenia w miarę indywidualnych możliwości to doskonała okazja do nauki postrzegania najbliższego otoczenia i wspomagania ich rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego. Każda wspólnie spędzona chwila tworzy piękne wspomnienia warte zapamiętania.

Zabawki dla niemowląt Manhattan Toy - bogactwo możliwości


Miękkie książeczki występują w wielu różnych wariantach różniących się swoją formą oraz treścią. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i posiada oryginalne dodatki i styl artystyczny wpływające na wszystkie zmysły maluchów. Różnice między nimi pozwalają wybrać indywidualny prezent dla niemowlaka o wyjątkowych, dobranych do swego właściciela walorach. Poniżej przedstawione zostały najciekawsze propozycje zdolne na równi zachwycić dzieci oraz rodziców:

Książeczka interaktywna Mały ptaszek Manhattan Toy

Już sama okładka przedstawia interaktywny element w formie kieszonki skrywającej tytułową postać, jako piszczałkę na elastycznej gumce. Słoneczny dzień zapowiada oczywiście niezwykłą przygodę, na kolejnych stronach oczom dziecka ukazują się pięknie przedstawieni podniebni towarzysze zabaw. Zadaniem najmłodszych jest rozpoznać każdą z postaci. Jedną z nich jest żuraw z ruchomymi skrzydłami o niezwykłej fakturze. Dalszy ciąg historii to podniebna podróż małego ptaszka. Puchata chmura zwiastująca deszcz i słońce szeleszczące w palcach są tylko przedsmakiem prawdziwego widowiska w postaci gładkiej w dotyku tęczy z piszczałką skrywającej moment kulminacyjny, w którym mały podróżnik wreszcie odnajduje swoją mamę. Wszystkie napisy wykonano w języku angielskim.

Wesoły gospodarz Manhattan Toy

Cała historia opiera się o postać pacynki na palec, farmera zamocowanego na długiej lince. Gospodarz co dzień dogląda wszystkich swoich podopiecznych. Strona tytułowa przedstawia szeleszczącą bramę do zagrody zamykaną na rzep. Każda kolejna ilustracja pokazuje rosnącą liczbę zwierzaków oraz angielskie podpisy, pozwalając najmłodszym w naturalny sposób uczyć się cyfr. Krówka posiada ruchome materiałowe uszka. Owieczki są jedwabiście miękkie. Na poszczególnych etapach opowieści można użyć ruchomych drzwiczek do zagrody dla zwiększenia realizmu i rozwijania wyobraźni u najmłodszych. Puchate skrzydełka kurczaczków i szeleszczące w przypadku kwoki niezawodnie przyciągają uwagę. Dwie ostatnie strony zawierają szeleszczący stóg siana, pod którym kryje się rodzinka śpiących myszek oraz scenerię farmy i jej mieszkańców z podpisami charakterystycznych dla nich odgłosów do naśladowania.

Miękka książeczka dla dzieci z liskiem Manhattan Toy

Trójstronicowa zabawka dla niemowlaka wyposażona w zielone rzepowe zapięcie na elastycznej gumce, umożliwiające przyczepienie jej do wózka lub łóżeczka. Historyjka przedstawiona w bajkowej i bogatej w detale formie ukazuje postać liska i jego przygody, każda scena charakteryzuje się inną porą roku. Środkowa strona szeleści prezentując zabawę na deszczu.

Książeczka interaktywna Mały żółwik Manhattan Toy

Podmorski świat już czeka na swoich odkrywców! Przyjazna postać żółwika przedstawi najmłodszym wszystkie jego sekrety. Okładka zawiera podobiznę z miękką trójwymiarową główką oraz szeleszczącą łapkom. Na kolejnych etapach podróży tytułowy bohater przepływa niedaleko tasiemek udających wodorosty by poznać świat i jego mieszkańców. Każde napotkane stworzenie jest podpisane w języku angielskim. Wyłaniający się z kieszonki na piasku krab w formie piszczałki na sznureczku oraz grzechotka z żółwiem, która wynurza się z koralowców o tej samej konstrukcji to sekrety wzbudzające ciekawość najmłodszych i zachęcające do aktywnej oraz kreatywnej zabawy. Koniec podróży wskazuje pojawienie się wielkiego wieloryba, którego szeleszcząca w dłoniach głowa wkrótce odkrywa przed małym żółwikiem postać jego taty, a scena ich spotkania kończy tą zabawna historyjkę.

Książeczka Ukrywająca się piłka Manhattan Toy

Jak sama nazwa wskazuje jest to świetna zabawa polegające na umieszczaniu piłeczki w różnych ciekawych miejscach, które z pewnością mogą kojarzyć się z zawartością dziecięcego pokoju. Czerwony wózek posiada specjalną kieszonkę na nią przeznaczoną. To samo tyczy się skrzyni na zabawki, a w przypadku strony przedstawiającej basen jest ona przezroczysta dla zachowania realizmu. Piłkę można ukryć również za głową misia wykonaną z obszytego materiału. Znajdzie się tu również coś dla młodego koszykarza, a mianowicie strona przedstawiająca tablice z siatką, za którą można wsunąć piłkę. Pyszczek pieska z materiału, który można uchylać to również doskonała kryjówka. To samo tyczy się szeleszczącego kocyka. Wieko wymienionego wcześniej kufra na zabawki również wydaje z siebie te przyciągające uwagę najmłodszych dźwięki. Sama piłeczka jest kolorowa i miękka. Do książeczki dla niemowlaka mocuje ją sznureczek, dzięki któremu będzie zawsze w zasięgu ręki.

Przygoda w dżungli Manhattan Toy

Doskonała historia pozwalająca najmłodszym poznać dzikie zwierzęta i ich cechy charakterystyczne. Każda ze stron angażuje zmysł dotyku i wzroku najmłodszych, a w przypadku postaci słonia i pawia również słuch dzięki szeleszczącym elementom takim jak ucho oraz rozkładany ogon. Okładka prezentuje głównego bohatera w formie tygryska o wypukłej i miękkiej oraz przyjemnej w dotyku buzi. Maluch następnie przeżywa poszczególne przygody w towarzystwie różnych zwierzaków. Zebra ma grzywę z materiału, którą można uchylić by spojrzeć, co się za nią znajduje. Również broda lwa skrywa za sobą naszego ulubionego bohatera. Krokodyl posiada ciało z przyjemnej w dotyku prążkowanej tkaniny, a liść ukrywający tygryska dzięki swojemu obszyciu również ma ciekawą fakturę. Historyjka kończy się, gdy mały podopieczny w końcu odnajduje swojego tatusia.

Książka interaktywna Gdzie jest kość Manhattan Toy

Wspaniała zabawka dla niemowlaka zwieńczona miękką, pluszową podobizną pieska z kostką na sznureczku, którą można zamocować pod jego pyszczkiem dzięki rzepom. Nosek oraz tylnia strona uszu zwierzaka są śliskie w dotyku, a pozostałe szczegóły również różnią się stopniem miękkości. Księga zawiera wiele interaktywnych ilustracji, ich motywem przewodnim jest chowanie kostki w różnych ciekawych miejscach oraz jej poszukiwania. W końcu ten skarb może znajdować się w przezroczystej kieszonce przedstawiającej staw z rybami, wewnątrz zielonego auta, a nawet za puszystym i miłym w dotyku obłokiem na niebie. Równie prawdopodobne jest to, że kostka jest w pyszczku pieska, za szeleszczącą piłką lub nawet we wnętrzu największej góry. Tylnia część książeczki dla niemowląt prezentuje wystający, pluszowy ogonek oraz kwiatek z płatkami, których dzieci mogą dotykać. Doskonała rozrywka z napisami w języku angielskim. Tego rodzaju opowieści zawsze poprawią humor najmłodszym i zachęcą ich do aktywnej zabawy.

Język zwierząt Manhattan Toy

Bardziej klasyczna książeczka z tekturowymi stronicami oraz miękką, lecz wciąż usztywnioną okładką. Jej wnętrze to przewodnik przedstawiający w formie artystycznych obrazów postacie dzikich zwierząt, każdy z nich posiada napisy z wydawanymi przez nie odgłosami w języku angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. Doskonały sposób na rozrywkę oraz wcielanie się w rolę.

Pomysłowe zabawki dla niemowląt Manhattan Toy

Ciekawość świata oraz chęć poznawania nieznanego to coś, co cechuje każdego malucha. Moc kolorów, wyjątkowych i do tego artystycznych stylów w połączeniu z bogactwem faktur oraz wrażeniami dźwiękowymi zawsze przyciągnie uwagę najmłodszych. Zróżnicowana rozrywka pozwala maluchom na zrównoważony rozwój i wykorzystywanie swoich zmysłów do aktywnego badania otoczenia. To właśnie w ten naturalny sposób nabywają nowych, często kluczowych umiejętności.

Książeczki dla niemowląt Manhattan Toy stanowią wspaniałą kolekcję zawierającą różnorodne propozycje stworzone właśnie z myślą o najmłodszych i ich potrzebach. Każdy znajdzie tu idealny pomysł na oryginalny prezent.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel