Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozwijamy zmysł artystyczny

2018-02-02
Rozwijamy zmysł artystyczny Wyrażanie siebie poprzez sztukę brzmi górnolotnie, ale do pewnego stopnia wszyscy to robimy. Zwłaszcza dzieci uwielbiają przelewać swoje uczucia na płótno i pokazywać wszystkim czarodziejski świat, który powstał w ich wyobraźni.

Pierwsze kroki i nauka rysowania

Maluchy uwielbiają kreatywne zabawy, które angażują wszystkie zmysły i dają okazję do ekspresyjnego wyrażania siebie. Oczywiście nikt nie rodzi się Leonardem Da Vinci. Talent bywa ukryty i nie objawi się przy pierwszej okazji. Najlepiej jest, gdy dziecko samo odkrywa jaki styl rysowania najbardziej mu odpowiada i szlifuje swoje umiejętności poprzez częstą praktykę. Wspieranie malucha w jego wysiłkach to dobry pomysł a odrobina aprobaty potrafi sprawić cuda.

Na początek dobrym prezentem będą szablony z rycerzami do nauki rysowania Djeco lub przestrzenna malowanka, myszka w swoim domku Djeco. Dzieci mogą dzięki temu szybciej opanować podstawy rysowania. Oczywiście to dopiero wstęp a prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna.

Doskonałą propozycją dla dziecka może okazać się również coś co łączy sztukę i jej piękno z innymi zabawkami tak jak w przypadku koloruj bez końca piesek z tęczowymi uszami Aqua Studio. Zwierzątko do wielokrotnego kolorowania z pewnością spodoba się najmłodszym i stanie się ich nowym ulubieńcem. Ciekawym pomysłem jest ozdabianie przedmiotów codziennego użytku takich jak torba do malowania. Tworzenie czegoś własnoręcznie zawsze sprawia maluchom radość i powoduje, że czują się dumne ze swojego dzieła. Zestaw dla dzieci Twój domek Tektorado to doskonały tego przykład, ponieważ dziecko musi najpierw złożyć kartonowe elementy w całość a następnie udekorować swoją posiadłość według uznania. Gdy wszystko jest gotowe stanowi piękną ozdobę pokoju swojego właściciela i rekwizyt przy wielu zabawach.

Gdy dziecko jest odrobinę starsze

Zestawy plastyczne dla dzieci pozwalają nawet weteranom, którzy mają na swoim koncie nie jedno arcydzieło dobrze się bawić i odkrywać nowe sposoby ozdabiania swoich prac. Istnieje mnóstwo stylów artystycznych przedstawionych w kompletach takich jak zabawki kreatywne dla dzieci - zdrapywanka Djeco lub zestaw kolorowe ptaki Djeco. Każdy z nich nauczy dziecko czegoś nowego i będzie przyjemną odskocznią od jego klasycznych dzieł. Dzięki temu nie trzeba martwić się ograniczeniami i wyjść poza schematyczny tok myślenia. Ciekawym zastosowaniem zdobytych umiejętności może być wyjście poza ramy zwykłego malowania czy rysowania i ozdabianie trójwymiarowych przedmiotów tak by zapierały dech w piersiach lub wykorzystanie swoich pomysły w jeszcze inny wyrafinowany sposób. Dobrze nadadzą się do tego takie komplety jak mój własny kalejdoskop – z serii zrób to sam

Rozkwit prawdziwego talentu

Na początku kupujemy zabawki kreatywne dla dzieci, aby pomogły im rozwijać się w wielu kierunkach i ugruntować podstawowe umiejętności takie jak koordynacja ruchowa, skupienie i abstrakcyjne myślenie. Jeśli jednak maluch dorastając odkryje w sobie talent i zamiłowanie do tworzenia oraz przelewania swoich pomysłów i emocji na kartkę papieru to nie powinniśmy poprzestawać na prostych zabawkach nawet jeśli są to zestawy plastyczne dla dzieci. Prawdziwy geniusz objawia się w pełni jedynie w połączeniu z intensywnym treningiem.
Dla pasjonatów sztuk pięknych idealnym prezentem, który da im wszystko czego potrzeba będzie Drewniana walizka z akcesoriami plastycznymi Djeco.

Zobacz także nasze inne wpisy:
Pacynka na rękę - zabawa w teatrzyk

Djeco - francuskie spojrzenie na zabawki

Jak wybrać tablicę?
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

Walizka małego artysty, DJ09750-Djeco - nauka rysowania dla dzieci

Walizka małego artysty, DJ09750-Djeco - nauka rysowania dla dzieci

183,80 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 257,30 zł/1szt.Cena regularna 204,00 zł brutto/1szt.
pixel