Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać tablicę?

2018-06-24
Jak wybrać tablicę?

Tablica dla dzieci pełni wiele różnorodnych funkcji. Może służyć do rysowania kolorowych obrazków przy pomocy kredy lub flamastrów, dzięki dużej powierzchni sprawia to jeszcze większą frajdę niż rysowanie po papierze i daje małemu artyście możliwość artystycznej ekspresji.

Tablice dla dzieci dodatkowo zawierają liczne akcesoria, jak na przykład kolorowe magnesy w różnych kształtach, co czyni zabawa jeszcze bardziej atrakcyjną. Oprócz tego tablica może służyć do nauki pisania czy rozwiązywania obliczeń, dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje zdolności z różnych przedmiotów. To także niezbędny element podczas zabawy w szkołę, który pozwoli dzieciom poczuć się jak na prawdziwej lekcji.

Tablice małe i duże

Ważne jest, aby dostosować tablicę do wieku i wzrostu dziecka. Możemy wybierać spośród drewnianych tablic stojących, wiszących lub samoprzylepnych, które możemy przymocować w dowolnym miejscu, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w mniejszych pokojach, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Zaletą dużych tablic niewątpliwie jest to, że dają większą przestrzeń do malowania i rysowania.

Dobrym wyborem dla najmłodszych dzieci są tablice w małym rozmiarze, mieszczące się w rączkach dziecka. Małe tablice edukacyjne pozwalają poznawać pierwsze literki i cyferki, a tablice magnetyczne  umożliwiają  układanie słów lub kształtów przy pomocy kolorowych magnesów. Świetnie nadają się także do pierwszych prób rysowania, do tego celu najlepiej wykorzystać tablicę znikopis, na której rysunek powstaje przy pomocy specjalnego patyczka i łatwo można go zmazać i rysować od nowa.

Tablice dwustronne

Najbardziej praktyczna jest tablica dwustronna, na której z jednej strony można pisać kredą, a z drugiej specjalnymi pisakami, w zależności od tego, na co dziecko ma ochotę. Niektóre tablice posiadają dodatkowe akcesoria takie jak rolka papieru, podstawka na przybory i liczydło, na którym dzieci mogą ćwiczyć obliczenia matematyczne, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Podczas nauki i zabawy doskonale sprawdzi się tablica magnetyczna, do której można przyczepiać magnetyczne literki i cyferki i układać z nich słowa lub działania matematyczne.

Tablica nie tylko do nauki

Tablica dla dzieci świetnie sprawdzi się nie tylko jako pomoc naukowa, ale ma także szerokie zastosowanie podczas różnych gier i zabaw. Tablicę można wykorzystać podczas popularnej i lubianej przez dzieci zabawy w kalambury albo do gry w kółko i krzyżyk, a także będzie bardzo przydatna do zapisywania wyników w innych grach.

Tablice edukacyjne gwarantują świetną zabawę dla każdego dziecka niezależnie od wieku. To także doskonały pomysł na prezent, który z pewnością ucieszy każdego malucha. Tablica doskonale sprawdzi się przy nauce rysowania i pisania, a starszym dzieciom w ciekawy sposób umożliwi utrwalenie wiedzy zdobytej w szkole. Tablica to niezbędny dodatek zabawy, który zapewni maluchom rozrywkę na długie godziny. Kreatywne zabawy takie jak malowanie, rysowanie pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych i artystycznych u dzieci, a także rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel