Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki rozwijające dziecięcy umysł

2018-06-20
Zabawki rozwijające dziecięcy umysłPoszukując zabawek dla swoich dzieci, jednym z głównych wyznaczników jest to, aby były to zabawki rozwijające dziecięcy umysł. Obecnie mamy dostępne na rynku ciekawe oraz świetnie dopasowane do potrzeb dziecka zabawki edukacyjne, które wspierają umiejętności dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Wśród dostępnych zabawek są więc zarówno zabawki edukacyjne dla niemowląt, jak i dla starszych dzieci. Ich zadaniem jest dopasowywanie zabaw do możliwości maluchów.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jakie zabawki edukacyjne dla dzieci będą najlepszym wyborem oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zacznijmy od najmłodszych. Zabawki edukacyjne dla niemowląt to przede wszystkim te, które rozwijają wzrok, słuch oraz dotyk.

  • Kolorowe maty piankowe

Do najczęściej wybieranych należą między innymi kolorowe maty piankowe od B.Toys, dzięki którym niemowlęta uczą się rozpoznawać zwierzęta oraz wydawane przez nich odgłosy. Nie ma przecież większej radości dla maluszków od odgłosów wydawanych przez owieczki, kaczuszki czy ptaszki. Często są to również pierwsze dźwięki, które dzieci uczą się naśladować.

Warto zwracać uwagę na to, czy edukacyjna mata piankowa, którą chcemy zakupić, pozbawiona jest szkodliwych ftalanów oraz BPA (bisfenolu A). W przypadku zabawek B.Toys możemy być pewni, że są one dla dzieci w pełni bezpieczne.

  • Drewniane gryzaki 
Kolejna propozycja to drewniane gryzaki, które pomogą maluszkom przejść przez okres ząbkowania i jednocześnie pozwolą na zabawę kolorowymi bloczkami. Połączone one zostały wygodną linką, która sprawia, że nie rozsypują się one, ani nie wypadają z rączek niemowlaka. Drewniany gryzak Manhattan Toy Kolorowe bloczki rozwijają tak ważną w tym okresie rozwoju małą motorykę. Kolory bloczków przyciągają uwagę malców, zachęcając ich do zabawy.

Podobnie, jak w przypadku mat, przypominamy o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo. Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny spełniać normy bezpieczeństwa. Należy za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad zakupem nowej zabawki, upewnić się, czy również i ona je posiada.

Zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej 2 roku życia

U starszych dzieci szczególnie ważne staje się stymulowanie skupienia uwagi na zabawce oraz rozróżniania kolorów. Dostępne są zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej 2 roku życia, które wpływają jednocześnie na oba te aspekty. W większości przypadków rozwój łączy się z zabawą, przez co zabawki szybko stają się jednymi z ulubionych i silnie rozwijają dziecięcy umysł.
Dwulatki najbardziej kochają wszelkie auta, lokomotywy i inne środki transportu. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszy się pociąg drewniany marki Sevi. To zabawka edukacyjne dla dzieci powyżej 2 roku życia, rozwijająca wyobraźnię oraz wzmacniająca rozwój motoryki rączek. Sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej wymagających maluchów.

Drewniany pociąg tym wyróżnia się od wielu innych, że na szczycie każdego z wagoników znajdują się kolorowe zwierzątka. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabawka uczy dzieci także dopasowywania rozmiarów, kształtów oraz podstaw matematyki. To wybór dla każdego rodzica, który poszukuje bezpiecznej, wytrzymałej oraz estetycznej zabawki, która przyniesie dziecku wiele satysfakcji z zabawy
Kolejna z zabawek dla dwulatka, która cieszy się dużą popularnością. Drewniana pętla motoryczna z wysokiej jakości drewna, które zapewnia trwałość zabawce i jednocześnie bezpieczeństwo dziecku, ma kolorowe koraliki, które dziecko może prowadzić przez pętlę. Dzięki temu wpływamy na motorykę rączek dziecka, dając mu przy tym możliwość świetnej zabawy.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci

Rozwój starszych dzieci diametralnie różni się od potrzeb maluszków. Wraz z wiekiem zmieniają się także zainteresowania, przez co zabawki, które dawniej budziły zainteresowanie, nagle stają się zupełnie niepraktyczne. Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci powinny więc stawiać je przed wyzwaniami, stymulując przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia oraz dostarczając porcji nowej wiedzy.

Dobrym przykładem jest między innymi Mapa świata w formie puzzli od Orchard Toys, która pomaga poznawać nowe kontynenty oraz mieszkańców danych krajów, oraz Kolorowy zegar, dzięki któremu dziecko uczy się godzin i cyfr w przyjemny dla niego sposób. Wszystkie te produktu pochodzą od godnych zaufania producentów, których zabawki edukacyjne są przyjazne dla dzieci.

Zobacz także nasze inne wpisy:

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Tablice dla dzieci

Pętla motoryczna - zabawka rozwijająca małą motorykę


Na co zwracacie uwagę przy wyborze zabawek edukacyjnych? Jakie są Wasze ulubione zabawki edukacyjne?

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel