Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klocki dla fanów konstruowania

2018-01-16
Klocki dla fanów konstruowania

Każdy w pewien sposób jest architektem. Nawet prosta wieża z klocków wymaga od malucha pewnych umiejętności i zrozumienia otaczającego go świata.

Mali odkrywcy i ich zabawki

Zabawki dla dzieci pozwalają im sprawdzać w mikro skali naturalne zjawiska i przenosić pomysły ze sfery wyobraźni do rzeczywistości. Klocki konstrukcyjne i inne zabawki kreatywne umożliwiają maluchom tworzenie wspaniałych i zaskakujących budowli. W zależności od rodzaju, kształtu i rozmiaru elementów to co niemożliwe staje się możliwe, mali architekci mogą wyczarować z nich prawdziwe cuda.

Starsi i młodsi marzyciele a wspaniała i kreatywna zabawa

W zależności od wieku i zainteresowań dziecka możemy stawiać mu coraz to nowe wyzwania i spędzać wspólnie czas. Zabawę zaczynamy już na bardzo wczesnym etapie rozwoju i stopniowo coraz bardziej ją urozmaicamy w miarę jak maluch dorasta. Należy oczywiście zadbać, aby poszczególne klocki dla dzieci były bezpieczne i zaprojektowane z myślą o najmłodszych.

Pierwszy zestaw powinien składać się z kilku różnokolorowych elementów lub pozwalać na wykonanie przy jego użyciu ciekawego obrazka. Doskonałym prezentem może okazać się jedna z poniższych propozycji.

Drewniane klocki 4 el. - 26 kombinacji

Sześcienne klocki z symbolami do ułożenia dadzą maluchowi mnóstwo okazji do ciekawej i przyjemnej zabawy. Cztery klocki pozwalają na szybką naukę kształtów oraz kolorów.

Klocki dla dzieci squeeze B. Toys
Ta wspaniała zabawka edukacyjna o właściwościach terapeutycznych. Każdy miękki element jest pusty w środku i wydaje z siebie dźwięk po naciśnięciu, a krawędzie kostek są pokryte wypukłymi obrazkami zwierząt oraz liczbami od 1 do 10. Zestaw jest wprost stworzony do wspierania kompleksowego rozwoju dziecka już gdy ma sześć miesięcy.

Drewniane klocki Click 40 elementów Bigjigs Toys
Wspaniały zestaw do układania, którego poszczególne elementy można łatwo łączyć w całość za pomocą małych wcisków. Świetna i kreatywna zabawka dla rocznego dziecka.


Drewniane klocki dla dzieci 280 elementów
Komplet sprawi, że dziecięcy pokój stanie się tętniącym życiem miastem wypełnionym wysokimi wieżowcami i innymi cudami architektoniki. Kolorowe klocki z drewna to świetny prezent, który pozwoli zarówno trzylatkom jak i starszym dzieciom na aktywne i kreatywne spędzanie czasu.

Piękno klasycznych zabawek i wizji małych konstruktorów

Paradoksalnie im prostsze i bardziej jednolite klocki konstrukcyjne tym więcej da się z nich wyczarować. Duża ilość prostokątnych elementów to najlepszy wybór dla prawdziwego konesera. Świetnym przykładem takiego zestawu są klocki Bigjigs Toys. Mali konstruktorzy nabierając doświadczenia szybko zmieniają się w prawdziwych artystów i wykorzystując bogate zasoby swojej wyobraźni nadają kształt nawet najśmielszym wizjom.

Wpływ na rozwój dziecka czyli zabawki edukacyjne

Zestawy konstrukcyjne i inne klocki dla dzieci potrafią w zależności od ich rodzaju inspirować maluchy do tworzenia zawiłych a jednocześnie finezyjnych budowli. Niektóre z nich mogą mieć charakter odtwórczy tak jak puzzle 3D. Z drugiej strony większość z nich polega w dużej mierze na kreatywności i sprawia że dzieci mają okazję głowić się nad problemami i samodzielnie znaleźć ich rozwiązanie. Można więc powiedzieć że zabawa wpływa pozytywnie nie tylko na same umiejętności manualne i małą motorykę ale i na rozwój asertywności i pomysłowości. Drobny krok naprzód w rozwoju dziecka może okazać się kamieniem milowym w przyszłości pomagając maluchowi osiągnąć sukces na polu wielu dziedzin nauki i nie tylko. Zabawa przy użyciu klocków, ich łączenie, wprowadzanie drobnych zmian tak aby osiągnąć doskonały efekt to świetny trening nawet dla starszych dzieci. Fakt że pojedynczy zestaw składający się z większej ilości drewnianych elementów może zainteresować dzieci w każdym wieku sprawia, że jest to doskonały prezent dla każdego początkującego konstruktora.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel