Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klocki drewniane dla dzieci to więcej niż zabawa!

2018-06-29
Klocki drewniane dla dzieci to więcej niż zabawa!

Klocki drewniane, mimo swojej prostoty, są jedną z najlepszych form zabawy dla każdego dziecka. Nie tylko dlatego, że nigdy się nie nudzą, ale także z uwagi na to, jak doskonale przyczyniają się do rozwoju szkraba. W jaki sposób drewniane klocki pomagają mu zdobywać nowe umiejętności? Po jakie klocki warto sięgać, by zapewnić maluchowi mnóstwo świetnej zabawy i nauki w jednym? O tym w poniższym artykule!

Klocki drewniane – ponadczasowa zabawka dla każdego

Klocki z drewna  swoją popularność wśród zabawek zdobyły przede wszystkim uniwersalnym charakterem. Młodszym dzieciom, w okolicach pierwszego roku życia, umożliwiają odkrywanie nowych kształtów i kolorów oraz konstruowania prostych budowli. Starszym, drewniane klocki służą do celów edukacyjnych. Z pomocą zestawów klocków możliwe jest bowiem kojarzenie literek i cyferek, niezbędnych podczas nauki liczenia, pisania i czytania. Klocki z drewna, z których można tworzyć rozmaite konstrukcje, rozwijają dodatkowo dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Ważne jest również to, jak doskonale klocki drewniane ćwiczą zdolności manualne dziecka oraz jego cierpliwość podczas układania. To wszystko sprawia, że są one zabawką, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Jakie klocki drewniane sprawdzą się jako prezent dla malucha? Oto nasze propozycje!

Drewniane klocki edukacyjne – nauka poprzez zabawę

Klocki edukacyjne stanowią udaną kombinację zabawki, która dostarcza mnóstwo frajdy i uczy jednocześnie. Dzięki układaniu tego typu klocków, nieco starszy maluch, może zdobywać wiedzę, która przyda mu się w przedszkolu lub szkole. Świetnie w tym celu sprawdzą się edukacyjne klocki z literkami, cyferkami i z rysunkami zwierząt. Warto w ich przypadku postawić na zestawy, które składają się z elementów o różnych kształtach i zróżnicowanej powierzchni.

Drewniane klocki konstrukcyjne dla małego konstruktora

Drewniane klocki służą jednak nie tylko nauce. Będą też one świetnym polem do popisu dla każdego młodego konstruktora. Zapał do tworzenia rozbudzą zestawy klocków, pozwalające na wznoszenie budowli, zamków, pociągów i nie tylko. Taka zabawa to świetny sposób, by maluch ćwiczył swoją kreatywność a jednocześnie spostrzegawczość, niezwykle przydatną podczas precyzyjnego układania poszczególnych elementów.

Jakie klocki drewniane wybrać?

Przy zakupie klocków z drewna warto zwrócić uwagę na:

  • wielkość klocków,
  • powierzchnię klocków,
  • ich kolor i kształty,
  • sposób wykonania,
  • liczbę elementów w zestawie.

Większe zestawy klocków, składające się ze zróżnicowanych elementów, doskonale sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieci, gotowych do wznoszenia skomplikowanych konstrukcji. Maluszki chętnie bawić się będą prostymi zestawami z dużymi klockami drewnianymi, które pozwolą im oswoić się z nowymi kształtami.

Zobacz także inne propozycje klocków

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel