Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co na prezent dla 6,7 i 8-latka?

2019-06-28
Co na prezent dla 6,7 i 8-latka?

Okres 6., 7., i 8. roku życia to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Koniec pobytu w przedszkolu i rozpoczęcie przygody ze szkołą to wyjątkowe chwile również dla rodziców. W towarzyszących temu emocjach warto pamiętać o zapewnieniu dziecku odpowiednich zabawek, dopasowanych do zmian zachodzących w rozwoju pociechy. Spotkanie z rówieśnikami i obowiązek nauki to najlepszy moment, by stymulować dziecko z pomocą zabawek, które uczą i bawią jednocześnie. Podpowiadamy, jakie zabawki sprawdzą się idealnie jako prezent dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej!

Prezent dla 6 latka

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązek szkolny mogą podjąć już dzieci w wieku 6 lat. Pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej to wyjątkowa chwila w życiu całej rodziny. Rodzice malucha mogą wesprzeć jego start w nowym otoczeniu poprzez zakup zabawek zwiększających potencjał poznawczy i motywujących do odkrywania świata. Należy jednocześnie pamiętać o wyborze zabawek zgodnych z indywidualnymi zainteresowaniami i predyspozycjami pociechy. Dobrym pomysłem, zarówno w przypadku sześcioletnich chłopców, jak i dziewczynek, będą zabawki edukacyjne, przygotowujące do nauki w szkole – tablice magnetyczne czy kolorowe magnesy z literkami i cyferkami. Trafionym zakupem będą też zabawki do naśladowania dorosłych, w tym drewniane kuchnie i sklepy, umożliwiające wcielanie się w role i ćwiczenie dziecięcej wyobraźni. Małym budowniczym do gustu przypadną zaś klocki konstrukcyjne, wspomagające zdolności motoryczne i rozwijające wyobraźnię przestrzenną.

Prezent dla 7 latka

Pierwszo-, a w przypadku dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat, drugoklasista, to młody człowiek stający przed coraz większymi wyzwaniami edukacyjnymi. W obowiązku szkolnym dzieci na tym etapie rozwoju bardzo dobrze wspierają umiejętnie dopasowane zabawki, w szczególności edukacyjne. Tu ważną rolę odgrywają zwłaszcza te rozwijające zdolności plastyczne – od zwykłych kredek i farb, po kreatywne zestawy do odlewów gipsowych, składania papierowych figurek czy zabawy z masą perłową. Jako prezent dla 7 latka idealnie sprawdzą się też wszelkie zabawki typu „zrób to sam”, wymagające od malca samodzielnego złożenia i udekorowania według własnych upodobań. Fani klocków pokochają bardziej zaawansowane, wieloelementowe zestawy do tworzenia wymyślnych konstrukcji. Dziewczynkom do gustu przypadną zaś zestawy przeznaczone dla małych księżniczek, w tym umożliwiające tworzenie własnej biżuterii.

Zobacz także: Bezpieczne zabawki dla niemowląt

Prezent dla 8 latka

8-latek to już bardzo pilny uczeń, zawiązujący coraz więcej przyjaźni i przywiązujący coraz większą wagę do własnych pasji. W ich rozwoju pomóc mogą zabawki, dopasowane do upodobań dziecka. Fani motoryzacji pokochają sterowane auta, zestawy artystyczne będą spełnieniem marzeń urodzonych plastyków, zaś tym, w których drzemie nutka naukowców, do gustu przypadną zestawy do wykonywania eksperymentów. Zwłaszcza te ostatnie mogą odegrać ważną rolę w życiu dziecka – zainteresowanie matematyką, fizyką czy chemią poprzez zabawę to najprostszy sposób na zarażenie fascynacji naukami ścisłymi. Trafionym podarunkiem na urodziny lub inna okazję będą bez wątpienia również gry zręcznościowe i manualne, które można znaleźć w ofercie zabawek przeznaczonych dla dzieci w wieku 8 lat. To nasza propozycja prezentów dla 8 latka.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel