Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki wspomagające naukę literek i cyferek

2022-08-09
Zabawki wspomagające naukę literek i cyferek

Nauka literek u cyferek nie musi, wbrew pozorom, być ani trudna, ani tym bardziej nudna. Co więcej, im wcześniej dziecko zacznie się ich uczyć, tym szybciej zacznie też czytać i pisać oraz z łatwością odnajdzie się podczas zajęć matematyki. W zainspirowaniu malucha do oswajania się z literkami i cyferkami idealnie sprawdzą się edukacyjne zabawki wspomagające naukę i dostarczające mnóstwo frajdy. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej!

Nauka literek i cyferek poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. W większości wystarczą zwykłe przedmioty, które prostą metodą tłumaczą skomplikowane zagadnienia. Rozbudzenie ciekawości magicznym światem matematyki pozwala na stworzenie pozytywnych skojarzeń z nauką. Podobnie rzecz ma się z zabawkami, które bazują na wykorzystaniu literek dla dzieci. Szybkie opanowanie wiedzy z zakresu alfabetu czy liczydła to ogromny komfort dla przedszkolaków i przyszłych pierwszoklasistów. Choćby dlatego, na wyposażeniu dziecięcego pokoju nie może zabraknąć zabawek stymulujących naukę literek i cyferek.

Przegląd zabawek do nauki literek

Naukę literek można z powodzeniem rozpocząć już u dzieci w wieku 2-3 lat. Świetnie w tym celu sprawdzi się na przykład drewniana układanka z literkami, ćwicząca dodatkowo koordynację ręka-oko oraz spostrzegawczość w rozróżnianiu kolorów. Już czterolatki bawić się mogą z kolei magnesami z literkami. Te, przyczepiane do magnetycznej tablicy lub lodówki, mogą z czasem zacząć tworzyć pierwsze wyrazy  - „mama” czy „tata”. Dzięki temu maluch kojarzył będzie zapis graficzny z jego znaczeniem. A stąd już krótka droga do opanowania alfabetu. Podobną rolę w rozwoju szkraba odegrać mogą naklejki z literkami, przeznaczone do ozdabiania na przykład skrzyni z zabawkami czy ściany w pokoju. Świetnym pomysłem na prezent będą też książki magnetyczne z literkami, w przypadku których dziecko może układać obrazki ze słowami z załączonych w zestawie magnesów. Mali artyści pokochają z kolei stempelki z literkami.

Magnesy z Jogą ABC
Naklejki alfabet

Przegląd zabawek do nauki cyferek

Nauka cyferek może sprawiać dziecku przyjemność – pod warunkiem, że wejście w świat matematyki oparte będzie na różnego rodzaju grach i zabawach edukacyjnych. Te, jak w przypadku każdych zabawek, warto dobrać do wieku szkraba. I tak, już kilkulatkom warto sprawić w prezencie klocki drewniane z naklejonymi na nie cyferkami. Proste zabawy z ich wykorzystaniem to doskonały sposób na zapamiętanie poszczególnych cyferek, naukę liczb, a z czasem wykonywanie nieskomplikowanych zadań matematycznych. Naukę wspomóc mogą również duże i kolorowe klocki piankowe, które po ułożeniu na podłodze mogą służyć jako mata do zabawy. W nauce cyferek przez nieco starsze dzieci pomocne są też gry edukacyjne, w tym gry planszowe, wprowadzające malucha w świat liczb poprzez doskonałą zabawę z rodzicami lub rówieśnikami. To jednak nie koniec zalet gier, które kształtują dodatkowo umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijają spostrzegawczość i koncentrację. Swoje zadanie spełnią również, uwielbiane przez wiele dzieci - puzzle z cyframi. To zabawka pełniąca dwie funkcje. Nasze pociechy będą mogły układać obrazki ucząc się cyferek. Zestawienie zabawek zamykają zabawki interaktywne, które uczą cyferek poprzez dźwięki oraz wspomniane już wcześniej tablice magnetyczne do przyczepiania magnetycznych cyferek. 

Klocki ABC
,,Dżungla 1 do 10

Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się literek i cyferek szybko, a także skutecznie, zaopatrzmy się w wyżej opisane przez nas zabawki. W naszej ofercie na pewno znajdą się takie, które sprawią, że nauka będzie niezłym i kreatywnym zajęciem - w formie zabawy.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Magnesy, Wzorzyste cyfry i literki w pudełku, 88 elementów, 58911-goki, magnesy do tablic

Magnesy, Wzorzyste cyfry i literki w pudełku, 88 elementów, 58911-goki, magnesy do tablic

95,78 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 88,50 zł/1szt.Cena regularna 123,00 zł brutto/1szt.
pixel