Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tablice dla dzieci

2017-07-23
Tablice dla dzieci

Czy chciałbyś rozwinąć kreatywność swojej pociechy oraz ułatwić jej naukę? Poszukujesz skutecznej i interesującej pomocy naukowej? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „tak”, powinieneś koniecznie sprawdzić tablice edukacyjne dla dzieci.

Tablica dla dzieci – kompleksowa pomoc w nauce

Główną zaletą tablic edukacyjnych pozostaje ich wielofunkcyjność i efektywność. Kupując tablice dla dzieci, oddajemy w ręce pociechy godne uwagi narzędzie dydaktyczne. Po pierwsze tablica to wspaniała okazja do tego, aby poćwiczyć rysowanie. Dysponując tablicą o obszernej powierzchni, mały artysta może do woli rysować pełne kolorów obrazki, używając specjalnych flamastrów czy kolorowej kredy. Oczywiście nauka rysowania to tylko jedno z wielu zastosowań tablicy. Rodzice coraz częściej sięgają po tego typu pomoce naukowe, aby ułatwić dziecku naukę języka polskiego i matematyki, a także innych przedmiotów. Na gładkiej powierzchni przedszkolak poćwiczy pisanie literek, wyrazów oraz całych zdań. W przypadku pomyłki, błędnie postawioną literkę wystarczy zmazać gąbką lub szmatką. Tablica dla dziecka równie efektywnie sprawdzi się podczas nauki podstawowych operacji matematycznych np. dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia pisemnego.

Tablica dla dzieci – zabawa na długie godziny

Niewątpliwie pilna nauka jest ważna, jednakże tablice doskonale sprawdzają się w roli zabawki. Przede wszystkim tablica to interesujący rekwizyt podczas zabawy w popularne i lubiane wśród dzieci kalambury. Tablica może dodatkowo posłużyć jako „plansza” do prostych gier np. kółko krzyżyk lub miejsce na zapisywanie wyników z innych gier. Tablice to również interesujące miejsce na dziecięce notatki i wszelkie zapiski. Na płaskiej powierzchni pociecha zanotuje np. najważniejsze rzeczy do zrobienia lub naniesie plan lekcji.

Tablice edukacyjne dla dzieci – jaki model wybrać?

Edukacyjne tablice występują w różnej postaci. Od wielkich, magnetycznych tablic po miniaturowe wersje mieszczące się w dziecięcych rękach. Najprostsze modele przyjmują postać ciemnej/białej tablicy osadzonej na drewnianym stelażu. Ich głównym autem pozostaje cena oraz uniwersalność.

Najpopularniejszy wariant stanowią tablice magnetyczne, dzięki ich uniwersalności. Po pierwsze na magnetycznej powierzchni, można pisać i rysować korzystając z tradycyjnej kredy. Po drugie magnetyczna warstwa pozwala dzieciom w trakcie zabawy lub nauki przyczepiać np. magnetyczne literki czy cyferki. Korzystanie z dodatkowych elementów zdecydowanie zwiększa atrakcyjność nauki i zabawy. Bardzo często tego typu tablice posiadają dodatkowe elementy np. liczydło czy półkę na przybory. Tablica dla dzieci dwustronna to zdecydowanie najbogatsza i najbardziej zaawansowana wersja tablic edukacyjnych. Dwustronna powierzchnia pozwala na rysowanie za pomocą najróżniejszych przyborów np. kredy, flamastrów czy farbek plakatowych.

Poznaj tablicę marki Kidkraft

Przedstawione powyżej cechy łączy w sobie tablica „Lux” marki Kidkraft. Wszystkie tablice dla dzieci amerykańskiego producenta wyróżnia solidna i przemyślana konstrukcja połączona z wysoką funkcjonalnością oraz bawialnością. Tablica „Lux” zasługuje na szczególne wyróżnienie. Model ten składa się z dwóch tablic – zielonej do rysowania kredą i białej do flamastrów. Poniżej powierzchni użytkowej, producent zamieścił wygodną półkę do przechowywania rysunków i akcesoriów do rysowania. A jeśli już mowa o akcesoriach, tablica „Lux” posiada ich naprawdę sporo! Co więcej tablica marki Kidkraft posiada pełną regulację wysokości, dzięki czemu dostosujemy zabawkę do wieku dziecka. Tablica „Lux” to doskonały prezent dla wszystkich dzieci zainteresowanych malarstwem oraz najróżniejszymi pracami plastycznymi z wykorzystaniem flamastrów oraz kredek.

Tablica dla dzieci – podsumowanie

Tablice edukacyjne to wszechstronne narzędzie dydaktyczne oraz zabawka rozwijająca dziecięcą kreatywność, wyobraźnię oraz małą motorykę. Posługiwanie się kredą lub mazakiem doskonale rozwija zdolności manualne, a malowanie kolorowych obrazków to frajda dla dzieci w każdym wieku. Tablicę edukacyjną z łatwością można zaadaptować do najróżniejszych zabaw oraz nauki języka polskiego czy matematyki. Niezależnie od tego czy wybierzemy tablicę za 50 czy 200 złotych, prezent ten z pewnością ucieszy wszystkie dzieci ceniące kreatywną zabawę.

Przeczytaj również

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel