Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki rozwijające dziecięcą kreatywność

2022-08-10
Zabawki rozwijające dziecięcą kreatywność

Kreatywność to umiejętność, którą warto pielęgnować w dzieciach już od najmłodszych lat. Zwłaszcza w dobie wszechobecnych telefonów i tabletów, w których inwencję twórczą i nieszablonowe podejście skutecznie tłumi powszechnie dostępny internet. Pomóc w tym mogą odpowiednio dobrane zabawki kreatywne dla dzieci, które doskonale pobudzają wyobraźnię, rozwijając przy tym zdolności manualne i będąc źródłem wspaniałej zabawy. Jakie są zalety zabawek kreatywnych? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Zabawki kreatywne – inwestycja w wyobraźnię

Dzieci, przede wszystkim te w wieku przedszkolnym, chłoną wiedzę o otaczającym je świecie niczym gąbki. Z łatwością przyswajają nowe umiejętności, w zdobywaniu których ważną rolę odgrywają zabawki. Wśród tych, których nie może zabraknąć zarówno na przedszkolnej sali, jak i w pokoju malucha, kluczowe zdają się być zabawki kreatywne. Doceniane zarówno przez dzieci, jak i rodziców, poza funkcją rozrywkową, wspomagają rozwój pociech. Ćwiczą pamięć, motorykę i zręczność, umożliwiając jednocześnie dziecku rozwój pasji i odkrywanie własnych talentów. Choćby dlatego, zabawki kreatywne dla dzieci znaleźć można w ofercie wielu znanych producentów zabawek. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najciekawszym propozycjom na rynku.

Magiczna książeczka do kąpieli
Fartuszek do malowania

Zabawki kreatywne dla małych artystów

Zajęcia plastyczne to jedna z ulubionych form zabawy dla wielu dzieci. Świetnej zabawie towarzyszy możliwość nieskrępowanej niczym ekspresji i trening małych rączek. Do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki potrzebne są odpowiednie plastyczne zabawki kreatywne, zapewniające maluchowi swobodę twórczą. Wśród zabawek dla małych artystów równych nie mają sobie przede wszystkim różnego rodzaju zestawy do malowania, rysowania i kolorowania. Z jednej strony są to ponadczasowe farbki, kredki czy farbki wodne. Zapakowane w praktyczne walizki, pozwalają na zachowanie porządku w asortymencie młodego plastyka. Z drugiej – nowoczesne zabawki plastyczne, takie jak rysujący robot, pozostawiający wzory na kartce papieru czy gipsowy samochodzik, który po złożeniu można dowolnie pomalować.

Dinozaury - zestaw artystyczny
Zestaw artystyczny Baśniowe spotkanie

Zabawki kreatywne „zrób to sam”

Przedszkolaki wprost uwielbiają zabawę, w której mogą wykazać się samodzielnością. Idealnym pomysłem dla niezależnego twórcy będą wszelkiego rodzaju zabawki kreatywne DIY, czyli „zrób to sam”. Oryginalne zestawy to nie tylko fenomenalny trening zręczności malucha, ale też świetne zajęcie na długie, jesienne wieczory, które zamiast przed ekranem telefonu czy komputera, dziecko może spędzić na kreatywnej pracy. Wśród zestawów kreatywnych zabawek równych nie mają sobie te przeznaczone dla amatorów malarstwa, architektury, mechaniki, a nawet fizyki! Dzięki nim, z pozoru trudne zagadnienia, zapadają w pamięci dziecka, dając mu przy tym mnóstwo radości. Serie, takie jak choćby układanki z papieru, lustereczko księżniczki do odlania i przyozdobienia czy stacja meteorologiczna do własnoręcznego zbudowania to zaledwie garść zabawek, które pozytywnie wpłyną na kreatywność dziecka i zaszczepią w nim ciekawość świata.

Warto inwestować w zabawki kreatywne dla naszych szkrabów, dzięki nim nasza pociecha w dużym stopniu się rozwija. Zabawy kreatywne są uwielbiane przez dzieci. 

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel