Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki edukacyjne dla dzieci, cyferki i literki

2017-02-23
Zabawki edukacyjne dla dzieci, cyferki i literki

Zabawki edukacyjne dla dzieci: cyferki i literki

Małe dzieci chętnie nabywają nową wiedzę. Jednak, żeby ta wiedza w przyszłości okazała się pożyteczna i przydatna zadaniem rodziców jest zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju, chociażby poprzez dostarczenie odpowiednich zabawek edukacyjnych. Niezwykle ważna może okazać się praca nad wczesnym rozwojem zdolności matematycznych, do czego przyczynić się mogą cyferki dla dzieci, które miło urozmaicą naukę.

Wśród szerokiej gamy ofert tego typu na sporą uwagę zasługują zabawki edukacyjne oferowane przez sklep internetowy zielonezabawki.pl. Kolorowe i kształtne cyferki i literki zainteresują dziecko, a rodzicom ułatwią pracę nad nauką podstawowych działań matematycznych, czy np. tabliczki mnożenia.

Wczesna edukacja dzieci ma niezwykle ważny wpływ na późniejszy rozwój i wyniki malucha. Małymi kroczkami, poprzez nawet kilkuminutową naukę w formie zabawy możemy sprawić, że dziecko poradzi sobie z matematyką i nie będzie ona sprawiała mu zbyt wielkiego problemu.

Jak to działa? Kupując zabawkowe cyferki i literki łączymy edukację i zabawę

Rodzaje "cyferkowych" zabawek dla dzieci:

Układanki, układając np. węża z cyferek dziecko jednocześnie dobrze się bawi, ćwicząc swoje zdolności manualne, ale również uczy się wyglądu cyfr, ich rozpoznawania oraz szeregowania liczb według prawidłowej kolejności, np. od najmniejszej do największej.  

Cyferki magnetyczne, przyczepiane mogą być do lodówki, tablicy dla dzieci i każdej magnetycznej powierzchni, gdzie dziecko ma możliwość swobodnego układania przeróżnych kombinacji. Zestawy cyferek i literek kształtują w dziecku zdolności matematyczne oraz jednocześnie uczą języka polskiego.

Cyferkowy kalendarz to zabawka składająca się z obrotowych drewnianych klocków, z których dziecko może tworzyć datę i każdego dnia zmieniać ją na aktualną. Uczy to nie tylko cyfr, ale również znajomości miesięcy, co może okazać się bardzo przydatne w szkole.

Cyferki w formie gry edukacyjnej dla dzieci, np. "Konik polny w krainie liczb" marki Haba. Ta bardzo ciekawa forma edukacyjnej zabawy z pewnością zainteresuje małe dzieci. Gra składa się z 20 ponumerowanych mat, po których skaczą maluchy. Zadaniem dzieci jest rozwiązanie prostych zadań matematycznych, żeby móc przemieszczać się po matach. Ta gra to niewątpliwie skarbnica wiedzy arytmetycznej. Jej niezwykłą zaletą jest fakt, że z powodzeniem może brać w niej udział nawet większa grupa dzieci w wieku 4-10 lat.

Przeczytaj również

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel