Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Spraw by kąpiel była wesoła

2018-04-12
Spraw by kąpiel była wesoła

Kąpiel to dla dziecka czas relaksu i odprężenia po długim i wyczerpującym dniu. Z drugiej strony to jednak bardzo rutynowa czynność, która wielu dzieciom może wydawać się nużąca. Co zrobić, by kąpiel była wesoła?

Zabawki do kąpieli – nuda stop!

Najlepszym sposobem na to, by nudne kąpiele zamienić w plac wodnych zabaw, są zabawki do kąpieli dla dzieci. Dzięki nim dzieci chętniej spędzają czas w wannie, a odpowiednio dobrane zabawki zachęcają nie tylko do zabawy, ale i kreatywności. To właśnie tam, dzięki statkom, które pokonują wzburzone morze, dziecko może tworzyć swój własny baśniowy świat i być kapitanem piratów lub wręcz przeciwnie, ratować swój wielki okręt przez zbójcami, czyhającymi na skarby znajdujące się na zamku.

Zabawa w wodzie to nie tylko miejsce do kreatywnych zabaw z fabułą w tle, ale również pole do eksperymentowania. Przelewanie wody z kubeczka do kubeczka, obserwowanie co się stanie, jeśli do pływającego statku nalejemy wody i inne tego typu zabawy pozwalają dziecku zupełnie mimochodem poznawać różne zjawiska i uczyć się więcej o otaczającym nas świecie.

Jakie zabawki do wanny wybrać?

Wybór zabawek do wanny jest tak duży, że rodzice często nie wiedzą, na co się zdecydować. Przeglądając ofertę koniecznie trzeba dostosować wybór zabawki do wieku dziecka. Dla najmłodszych za zabawkę kąpielową wystarczy pływająca gumowa kaczuszka. Dziecko będzie mogło próbować ją łapać do rączek, przyciskać, by piszczała i wkładać do buzi, by „przyjrzeć” jej się bliżej.

Starsze dzieci mają oczywiście większe wymagania. Jeśli dziecko już dobrze chwyta, to można kupić kolorowe kubeczki do kąpieli. Dzięki nim będzie można bawić się w przelewanie wody z kubeczka do kubeczka, co potrafi zaabsorbować bez reszty bardzo wiele dzieci. Przy okazji maluch zauważy, że woda z większego kubeczka nie zmieści się do mniejszego i się wyleje, co pomoże mu w rozpoznawaniu zależności pomiędzy różnymi zjawiskami.

Świetnym pomysłem na zabawkę do wanny jest młynek do wody. Dziecko bawi się nalewając wodę do młynka, a woda spływając przez dziurkę napędza kolejne koła zębate. To znów nie tylko bardzo wciągająca zabawa dla maluchów, ale kolejne miejsce na eksperymentowanie i odkrywanie zjawisk wokół nas.

Piana i bańki mydlane

Dzieci kochają kąpiele, a kąpiele w pianie cieszą się ich szczególną estymą. Dużo piany w wannie daje szansę na zupełnie inne zabawy, nawet jeśli użyjemy tych samych zabawek. Dzięki pianie gumowa kaczuszka może bawić się w chowanego, kubeczki mogą służyć do przenoszenia piany z jednej strony wanny na drugą, a statek piracki może być wypełniony po brzegi bańkowymi skarbami. Piana może również służyć jako budulec, do budowania niezwykłych zamków czy amunicja – do bitwy na pianowe kule. Możliwości są ogromne, a ograniczeniem jest jedynie kreatywność dziecka i rodzica.

W wannie można również bawić się bańkami mydlanymi. Możemy je nie tylko puszczać, ale i łapać do kubeczków, próbować przewozić je statkiem czy budować z nich bańkowe bałwany. I znów, dzięki naszej pomysłowości, kąpiel z zabawkami stanie się niezwykłą przygodą. Każda kąpiel może wyglądać inaczej, a maluch wiedząc o tym będzie z radością wskakiwał co dzień do wanny.

Zobacz propozycje zabawek do kąpieli dla różnych grup wiekowych. 

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel