Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pociąg drewniany i fascynujący świat kolei

2017-10-19
Pociąg drewniany i fascynujący świat kolei

Kolejki dla dzieci pozwalają maluchom doświadczyć niesamowitych przygód w swoim własnym pokoju. Wystarczy wspomnieć o podboju dzikiego zachodu, który nie byłby przecież możliwy bez mozolnie powstających połączeń kolejowych między odległymi miastami. Można również opowiedzieć o najnowocześniejszych pociągach na świecie, które mkną tak szybko że dosłownie nie dotykają ziemi. Dzieci z radością dowiedzą się czegoś ciekawego w trakcie zabawy. Możemy się tylko domyślać jak wyglądałby dzisiejszy świat bez tych fascynujących pojazdów. Począwszy od czasów, w których królowała kolej parowa aż po dzisiejsze modele osiągające tak zawrotne prędkości jak 300 km/h, każdy przyzna że odcisnęły swoje piętno na historii i są wykorzystywane po dziś dzień.

Zakręcone tory inspiracją do zabawy

Mówi się, że wyobraźnia nie zna granic. Maluchy uwielbiają tworzyć nierzadko bardzo złożone scenariusze do swoich codziennych zabaw. Wystarczy odrobina inspiracji w formie kompletu zawierającego tory do kolejki oraz pociąg drewniany, którym będzie można przemierzać wcześniej wytyczoną trasę. Już tak prosta zabawka pozwoli na przyjemne spędzanie czasu i snucie fantastycznych opowieści o pasażerach i odległych miejscach, które odwiedza nasz ekspres. Im więcej szczegółów tym oczywiście lepiej, kolejka dla dziecka może pozytywnie wpłynąć na jego rozwój. Odpowiednia aranżacja przestrzeni do zabawy sprawia, że dziecko jest znacznie bardziej kreatywne i wpada na  masę ciekawych pomysłów.

Rozwój motoryki z pomocą kolejek drewnianych

Każda zabawa wpływa na umiejętności naszego malucha. Kolejka drewniana nie jest tu wyjątkiem. Już od najmłodszych lat pozwala w bezpieczny sposób ćwiczyć zdolności motoryczne i spostrzegawczość. Kiedy dziecko zaczyna poruszać się przy użyciu swojej małej lokomotywy jest to dla niego jednocześnie świetna gimnastyka. Praca wielu partii mięśni odpowiedzialnych za zdolności manualne sprawia, że poprawie ulega koordynacja ruchowa. Dzięki takiej nieinwazyjnej metodzie treningu maluch jest gotów podjąć się bardziej wymagających zadań i łatwiej uczyć się nowych umiejętności.

Rola kolejki w rozwoju kreatywności i osobowości malucha

Wyobraźmy sobie sytuację, w której siedzisz razem ze swoim dzieckiem w jego pokoju. Na podłodze rozciąga się sieć utworzona przez tory drewniane a wokół jest mnóstwo figurek, budynków oraz innych dekoracyjnych elementów. Trudno sobie wyobrazić lepszy moment na przedstawienie maluchowi zasad jakimi rządzi się świat dokoła. Wspólna zabawa stymuluje do myślenia i zacieśnia więzy międzyludzkie. Dobrze jest gdy dzieci mogą liczyć na dorosłych przekazujących im wiedzę w formie ciekawych opowieści i anegdot, a jednocześnie maluch może się do tego odwołać używając swoich ulubionych zabawek. Wyobraźnia odgrywa tu kluczową rolę, to dzięki niej maluch rozwija kreatywne myślenie i dostrzega jak jego wizja wypada w stosunku do rzeczywistości. Chociaż można również dochodzić do tego samodzielnie to dobrze gdy w zabawie uczestniczy kilkoro dzieci. W takim wypadku uczą się jak iść na kompromisy i współpracować jednocześnie zacieśniając więzi przyjaźni.

Akcesoria do kolejki drewnianej - mosty, tunele, dźwigi

Kolejki drewniane to świetne źródło inspiracji. Jak każda drewniana zabawka ma za sobą długą podróż, już od prostych modeli używanych przez naszych dziadków do dzisiejszych bogato zdobionych cudeniek. Kolejka dla dziecka w dzisiejszych czasach to prawdziwa ozdoba pokoju, ale dla osiągnięcia najlepszego efektu warto wyposażyć się w różnego rodzaju dodatki. Polecamy tu serdecznie produkty z marki Bigjigs Rail. Mały fan kolei zaczyna z jakimś podstawowym zestawem, do którego stopniowo można dodać dodatkowe tory drewniane oraz budynki kolejowe i drobne detale łącząc je we wspaniałą, pełną życia kompozycję. Kolejka drewniana występuje w różnych wariantach tematycznych co pozwala dobrać właściwe elementy do obecnych zainteresowań malucha. 
Producenci kolejek mają także propozycje dla dziewczynek np.: różowa kolejka i akcesoria ze świata wróżek lub inny drewniany pociąg z odpowiednimi dodatkami. Gdy wszystko jest już gotowe możemy cieszyć się pięknym i złożonym systemem połączeń komunikacyjnych oferującym mnóstwo okazji do kreatywnej i ekscytującej zabawy. Dziecko z pewnością będzie dumne ze swojego dzieła i spędzi przy nim wiele miłych chwil oglądając swoje najpiękniejsze wagony, lokomotywy i całe pociągi.Można powiedzieć że zabawki pociągi oraz kolejka dla dziecka to doskonały prezent nie tylko przyciągający uwagę malucha ale pozwoli mu rozwinąć skrzydła wyobraźni. W miarę jak jego kolekcja będzie się powiększać dołączą nowe atrakcje takie jak: tunel, dźwig, most, młyn, kopalnia, małe budynki i wiele innych, które dodadzą do zabawy coś nowego i sprawią, że cały zestaw będzie się świetnie prezentował pośród innych zabawek w dziecięcym pokoju.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel