Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klepsydry dla dzieci

2023-07-05
Klepsydry dla dzieci

Czym jest klepsydra? Jest to rzecz, według definicji, która składa się z dwóch szklanych baniek, z których jedna znajduje się nad drugą i przepuszcza piasek lub wodę, odmierzając tym samym czas.

Poczucie czasu u dzieci

Dla dzieci i dorosłych może być czymś zupełnie innym, mieć inne znaczenie i zastosowanie. Właśnie zastosowanie... Jakie ma zadanie klepsydra? Do czego się ją używa? Klepsydra potrafi uczyć najmłodszych. Jest miernikiem czasu. Mierzy, ile trwa dana chwila. Rodzice często jej używają, kiedy chcą wytłumaczyć dziecku, ile czasu ma na daną rzecz do zrobienia. Nasze pociechy nie mają poczucia czasu i nie wiedzą, jak szybko on upływa. Często słyszymy zdanie: "za chwilę", ale ile będzie trwać tak chwila? Dzięki klepsydrze dzieci zdobędą poczucie czasu i nauczą się go organizować.

Klepsydra dla dzieci

W naszej ofercie klepsydry występują w wielu kolorach, każdy odpowiada innemu pomiarowi czasu: żółta klepsydra 3 minuty, czerwona klepsydra 30 sekund, różowa klepsydra 2 minuty i zielona klepsydra 1 minuta. 5-minutowe czasomierze jak i pozostałe, wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, dzięki któremu poza walorami dekoracyjnymi, widoczne są szklane bańki wypełnione kolorowymi przesypującymi się piaskami. Zegar piaskowy to doskonałe narzędzie, które wizualizuje dzieciom w każdym wieku upływ sekund i minut. Służy pomocą każdemu dziecku zarówno w domu np.: podczas mycia ząbków, jak i w przedszkolu czy w szkole. 

klepsydra dla dzieci

Klepsydry miernikiem czasu

W jakich sytuacjach przydaje się klepsydra? Najczęstszym jej zastosowaniem będzie wymienione wcześniej mycie zębów, nasze pociechy, wiedzą, że ząbki należy myć przez określony czas, ale nie wiedzą, ile ma to dokładnie trwać, klepsydra zdecydowanie im to ułatwia. Maluchy chętniej podejdą do mycia zębów. Czasem dorośli także z niej korzystają w tej sytuacji. Miernik czasu przydaje się także w szkołach i przedszkolach, może służyć do odmierzania czasu w konkurencjach, czy grach i zabawach. Może także być stosowany do wyznaczania czasu na zabawę i sprzątanie po zabawie.

Zestaw klepsydr

Nie zapominajmy, że klepsydry mają różne czasomierze, do każdej innej sytuacji, można przeznaczyć więcej lub mniej czasu, tym samym dzieci uczą się, ile trwa nie tylko 5 min, ale także np.10 min. Nie możemy sprawić, by czas biegł wolniej, jednak mamy wpływ na lepsze jego wykorzystanie przez nasze pociechy. Możemy nauczyć je lepszej organizacji swojego czasu.

zestaw klepsydr

Gra z klepsydrą

W naszej ofercie znajdzie się emocjonująca gra dla dwóch osób. Gracz, który ma najlepszy refleks i strategię wygrywa. Należy obracać klepsydry tak, żeby piasek w nich cały czas płynął. Czas gry odlicza stoper, jeśli w którejś klepsydrze piasek się zatrzyma, grę rozpoczyna kolejny gracz. Ponadto odmierzaniu czasu towarzyszą sygnały dźwiękowe i świetlne. 

gra z klepsydrą

Klepsydry dla całej rodziny

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, z klepsydr korzystają także dorośli, np. przy myciu zębów, ale również podczas rodzinnego grania w gry planszowe. Klepsydry piaskowe dodadzą każdej rozgrywce edukacyjnego wymiaru.

Klepsydry dla dzieci potrafią edukować, uczyć najmłodszych. Są miernikiem czasu. Mierzą, ile trwa dana chwila. Rodzice często ich używają, kiedy chcą wytłumaczyć dziecku, ile czasu ma na daną rzecz do zrobienia. Nasze pociechy nie mają poczucia czasu i nie wiedzą, jak szybko on leci. Dzięki klepsydrom, dzieci zdobędą poczucie czasu i nauczą się go organizować.

Przeczytaj również:

pixel