Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jesień w domu. Lista ciekawych zabaw w domu

2018-10-23
Jesień w domu. Lista ciekawych zabaw w domuZa oknem szaro i mokro, a temperatura nie sprzyja wielogodzinnym zabawom na świeżym powietrzu. Z ogromnym żalem pożegnaliśmy wakacyjny powiew ciepłego powietrza, a place zabaw i podwórka zasypane zostały kolorową tęczą jesiennych liści. Niestety ciekawe zabawy i wspólny czas rozrywki, jak co roku na kilka miesięcy przenieśliśmy do zacisza domowego. A może by tak zabrać, choć część z tych dziecięcych zabawek i swawoli na świeżym powietrzu do naszych domów? Wielu rodziców nie ma pomysłów na to, jak i w co bawić się z dzieckiem w domu. Poniżej kilka słów o tym, jak zachować lato na dłużej, ciesząc się wspólną zabawą w swoim  zakątku.

Lista ciekawych zabawek dla dzieci na jesień i zimę

Nie zniechęcaj się myślami, że Twoje mieszkanie jest za małe, a dodatkowa zabawka dla dzieci o sporych gabarytach nie znajdzie swojego miejsca w małym metrażu. Są bowiem takie przedmioty, z których nasze dzieci korzystały w wakacje na trawniku, działce, podwórku, czy ogródku, które z powodzeniem możesz rozłożyć i złożyć w każdym momencie. Znakomity przykład stanowi tutaj huśtawka dla dzieci oraz namiot. Są to zabawki, które możemy postawić w każdym miejscu, a ich przechowywanie nie zajmie dużo przestrzeni w szafie, czy na półkach. Namiot dla dzieci to wspaniała rozrywka ciesząca się coraz większą popularnością wśród rodzin z dziećmi. W domu, w ogrodzie, na plaży, czy też podczas wizyt gościnnych u znajomych - namiot dla dzieci sprawdzi się zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku, czy pogodę.  Możemy pomóc maluchom zainicjować ciekawą zabawę, np. w Indian, dom, okręt, czy statek kosmiczny. A może będzie to niezapomniana noc w namiocie, z książkami i lampką? Na pewno każdy przedszkolak odnajdzie się w tej magicznej przestrzeni.

Jeśli natomiast Twój maluch dysponuje swoim pokojem lub kącikiem do zabaw, idealną propozycją wielogodzinnej rozrywki, będzie zabawka z tektury w kształcie domku lub rakiety. Są to zabawki, z których skorzysta zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Doskonale sprawdzą się również, jako element wspólnie spędzonego czasu z rodzeństwem, czy przyjaciółmi.

Młodsze szkraby również znajdą coś dla siebie w jesienne, deszczowe dni i mroźne zimowe wieczory. Oprócz niesamowitej zabawy, którą z całą pewnością przyniesie im wspomniana wyżej huśtawka, doskonałą ideą, jest również suchy basen z kulkami. Z całą pewnością na tym świecie nie ma dziecka, które na widok kolorowych kulek nie zapragnie zanurzyć się w całym basenie po pachy. Uwaga! Jest jedno zagrożenie, jakie niesie za sobą nabycie tej zabawki dla dzieci - nadmiar śmiechu i domowych wygłupów, ale czego się nie robi dla naszych małych urwisów. Dodatkowo suchy basen z kulkami to idealny sposób na wyładowanie nagromadzonej energii po wielogodzinnym siedzeniu w domu.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas zabawy

Pamiętajmy, że wychowanie i opieka nad dzieckiem, bez względu na to, czy jest to niemowlak, przedszkolak bądź dziecko w wieku szkolnym, w dużej mierze opiera się na czujności opiekunów i nadzorowaniu jego bezpieczeństwa podczas zabawy. Wbrew pozorom nie ma znaczenia, czy przebywamy na zewnątrz, czy też w domu. Oczywiście w swojej opiekuńczości zachowujmy równowagę i rozsądek, jednak wielokrotne powtarzanie dziecku, już od najmłodszych lat podstawowych zasad bezpiecznej zabawy to fundament budowania zaufania i rodzicielskiego spokoju.

Polecamy artykuły związane z aktywnością na świeżym powietrzu:

Zabawki dla aktywnych maluchów

Jak spędzić czas w plenerze?

Wózki do ciągnięcia
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel