Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak spędzić czas w plenerze?

2018-02-02
Jak spędzić czas w plenerze?

Patrząc wstecz na najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa wielu z nas widzi wspólne wyjazdy nad jezioro lub spacery w pięknych okolicznościach przyrody. Obecnie zabawa na świeżym powietrzu to coraz rzadszy widok wśród małych dzieci a przecież do prawidłowego rozwoju potrzebna jest solidna doza aktywności fizycznej. Nawet coś tak prostego jak gra w piłkę we własnym ogródku pozwala nie tylko wykorzystać niespożytą energię malucha, ale jednocześnie zacieśnia więzi międzyludzkie.

Piękno nocowania pod namiotem

Spędzanie czasu na dworze, gdy gwiazdy migoczą jasno na niebie a grupa przyjaciół dzieli się różnymi historyjkami to niezapomniane przeżycie zwłaszcza dla najmłodszych. Kolorowy namiot dla dzieci tęczowa kryjówka B.Toys to doskonałe miejsce na spędzenie wspólnie wieczoru. Dzieci będą mogły dzięki temu wykorzystać bajkowy teatrzyk cieni Moulin Roty i przeżyć wyjątkowe chwile. To tylko jeden z przykładowych scenariuszy jakie można wykreować przy użyciu oprawy z odpowiednich zabawek.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Zabawa na dworze może przybrać różne formy a piękny namiot dla dziecka to tylko preludium do prawdziwej frajdy. Dzięki takim zabawkom maluchy mają gwarancje wspaniałej i aktywnej zabawy, która sprawi im wielką radość. Równie dobrym pomysłem może być wyposażenie dziecka we własny pojazd taki jak drewniany rowerek biegowy szary Tup Tup. Nie trzeba nawet mówić jak wspaniała to rozrywka a jednocześnie nauka utrzymywania równowagi. Jazda na prawdziwym rowerze będzie już w niedalekiej przyszłości dziecinnie prosta.

W zależności od pory roku i pogody spędzanie czasu na dworze może być kompletnie nowym przeżyciem. Zwłaszcza gdy wieje dostatecznie silny wiatr możemy pokusić się o puszczanie latawców. Oczywiście należy najpierw upewnić się, że miejsce, w którym to robimy jest bezpieczne i mamy dość miejsca na manewrowanie w przestworzach.

Prawdziwie klasyczną rozrywką dla maluchów jest huśtawka dla dzieci, którą znajdziemy przecież na każdym placu zabaw. Oczywiście nie każdy może poszczycić się posiadaniem własnej w domowym zaciszu, takiej jak huśtawka Bajo lub huśtawka talerzowa. Takie dodatki oferują maluchom przyjemną rozrywkę pomiędzy innymi rodzajami aktywności i sprawiają, że letnie dni spędzane na zabawie będą niezapomnianym przeżyciem.


Gry i inne akcesoria dla aktywnych

Nie ważne czy preferujemy drobiazgowo zaplanować dla dziecka dzień pełen wrażeń czy może cenimy spontaniczność, zawsze potrzeba będzie czegoś co przykuje uwagę maluchów i je zainteresuje. Zabawa wymagająca koncentracji pozwala spędzić wspólnie czas i na dłuższą metę sprawia, że jej uczestnicy stopniowo ćwiczą swoje umiejętności jednocześnie zacieśniając łączące ich więzi. Pośrednio to właśnie dzięki takim zabawkom jak Kubb gra zręcznościowa Goki zawiązują się przyjaźnie, które trwają całe życie. 

Wspaniałą przygodą może być wspólne odkrywanie tajemnic przyrody, które skrywają się tak samo wśród przydomowych kwiatów jak i na prawdziwej łące. Profesjonalny naukowiec nigdy nie rozstaje się ze swoimi akcesoriami, wśród których musi się znaleźć pojemnik do oglądania owadów Peggy Diggledey. Dzięki niemu dostrzeganie niezwykłych żyjątek i obserwacja ich naturalnych zachowań stanie się dziecinnie prosta.

Dla wszystkich tych, którzy kochają prędkość i wyzwania oczywiście nie może zabraknąć wrażeń. Jeśli już o niezwykłości mowa Rotini to inna interesująca propozycja, zabawka pozwoli ćwiczyć koordynację ruchową i zmysł równowagi a jej wygląd sprawia, że jest to bardzo oryginalny środek transportu.

Świeże powietrze i aktywność fizyczna a rozwój i zdrowie dziecka

Maluchy posiadają ogromne zasoby energii i ważne by maiły okazję je wykorzystać w trakcie różnych ciekawych zabaw. Nic nie stoi na przeszkodzie dzieci, aby spędzały czas wspólnie w pokojach pełnych zabawek. Jednak żeby odetchnąć pełną piersią i by zabawa nie stała się monotonna najlepiej jest zmienić otoczenie i ruszyć na daleką wyprawę. Wyjazd do lasu lub inna podróż stymuluje dziecko na wiele sposobów. Nawet jeśli to tylko wizyta w parku to maluchy mają okazję bawić się zupełnie inaczej niż w domu, rozwijając je nie tylko pod względem fizycznym, ale i intelektualnym. W końcu dostarczając dzieciom rozrywki w różnorodny sposób sprawiamy, że muszą nauczyć się myśleć nieszablonowo i wykorzystywać zgromadzone doświadczenia w praktyce. W zdrowym ciele zdrowy duch więc zachęcajmy maluchy do przebywania na świeżym powietrzu a jednocześnie starajmy się, aby zawsze miały na podorędziu zabawki, które je zainteresują i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

KUBB mały, gra wikingów, goki

KUBB mały, gra wikingów, goki

111,59 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 111,60 zł/1szt.Cena regularna 136,50 zł brutto/1szt.
Rotini

Rotini

252,50 zł brutto/1szt.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel